reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

ewelina bo to tak cholera jest z tymi lekarzami.komus trzeba w koncu zaufac a wez znajdz takiego:( mam nadzieje,ze szybko uda Ci sie trafic na gramotnego gina!

Agnieszka dziekuje!:) jak patrze na Twój suwaczek nie mogę uwierzyc ze to juz dwa miesiace.a tak nie dawno mala wyjsc miala dopiero.
mam nadzieje,ze mi szybko czas zleci chociaz do tego 30tygodnia .bylabym spokojniejsza. gdybym jeszcze wiedziala ktory to moze byc tydzien:)

Carri dziekuje:)

Niucha no wiem z tą colą.wtedy nie piłam i nic to nie dalo,teraz jestem troche bardziej spokojna. pasztet zjadlam np przed chwilą mimo iz czytalam ze lepiej nie.
 
reklama
ewelina bo to tak cholera jest z tymi lekarzami.komus trzeba w koncu zaufac a wez znajdz takiego:( mam nadzieje,ze szybko uda Ci sie trafic na gramotnego gina!

Cześć Olu**
Tej pani ginekolog podziękuję, ale mam jeszcze gina do którego chodzę tylko i wyłącznie prywatnie (w miarę ok)....niestety nie zawsze jest na miejscu, a mi zależy, by mieć gina "zawsze dostępnego" haha jakkolwiek to zabrzmi ;-)Mam nadzieję, że znajdę w końcu odpowiedniego, choć powoli tracę nadzieję, że taki w ogóle istnieje...
Pozdrawiam :-)

Ah....i gratuluję "kreseczek" ;-)
 
Dzien dobry drogie PAnie:)
Widze ze jestescie obeznane z wynikami badan:]
A powiedzcie mi co powinnam zrobic teraz po tej ciazy pozamacicznej????Pewnie lekarz cos zaleci, ale ogólnie jestem ciekawa co sie zaleca.
Ja po poprzednim poronieniu robiłam: toxo,cytomegalie,chlamydie...eee robiłam w listopadzie HSG i wyszło mi ze jajowody sa drożne( co mnie teraz zastanawia , bo przy laparo.wyszło ze miałam liczne zrost) ,czy tego nie widac podczas HSG????
Hormony tez robiłam i tarczyce!!!!No i chyba to wszystko...
Aaaa i M sie badał , ma problemy z morfologią plemniczków i miał jakąs bakterie ktorą wyleczył.
Co jeszcze powinnam/powinniśmy zrobic????
Życzę miłego dnia:)

Badanie HSG
umożliwia ocenę kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody, niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej, czyli endometrium (istnienie przerostu, polipów, zrostów śródmacicznych), a także ocenę przebiegu, drożności, kształtu jajowodów oraz zmian w okolicy przydatków macicznych (rozpoznanie zrostów okołoprzydatkowych), więc powinno wykryć zrosty, o których piszesz...
A na zespół antyfosolipidowy robiłaś badanka??? I podstawowe - cukier, posiew...
Nie wiem co byś mogła jeszcze zrobić, ale na pewno Twój M niech jeszcze raz zbada plemniki (posiew), czy już na pewno nie ma żadnej bakterii....i zahaczyłabym o genetykę (kariotyp)
I może zajrzyj do wątku "badania po poronieniu".....może wyszukasz jeszcze jakies badania i skonsultujesz z lekarzem ewentualnie, czy masz je zrobić czy nie....
Ale skoro piszesz, że to była ciąża pozamaciczna to najprawdopodobniej winą są zrosty...ale ja lekarzem nie jestem - tylko z tego co sie orientuję...
Pozdrawiam i życze powodzenia :-)
 
Dziękuję WAM dziewuszki za odpowiedź....:-)
Wizyta ogólnie ok, ale zaczyna mnie ta ginka wnerwiać....bo zaczęła stosować leczenie coś na zasadzie "nie zaszkodzi można brać"!!!, a ja dziękuję za takie leczenie!!!! Najpierw stwierdziła, że przy duphastonie występują bóle brzucha i to jest normalne, natomiast krwawienie jeśli jest "rdzawą krwią" jest niepokojące...u mnie na szczęście była "czysta krew"...więc przyjęłam, że mam dalej brać, następnie stwierdziła, że odstawiamy i mam powtórzyć badanie progesteronu...pytam "po co, skoro mam książkowy"....:szok::szok: Coś pomruczała...ble...ble...ble....i już wiem, że ja tej pani dziękuję!!!! Więcej do niej nie pójdę, czyli standard....czeka mnie znów szukanie gina!!! Ja już mam dziewczyny serdecznie dosyć tych lekarzy....co jeden to inna diagnoza....inne leczenie...wymiękam po prostu...ale zrobię ten progesteron...

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :-)\
Agatko, Ty już chyba na dniach, co??? Trzymam kciuki, by poród był szybki i MAŁObolesny ;-)
Kochana ja tez bardzo długo szukałam gina...co wcale nie było łatwe:no:

Suzi w kwestii badan to ja neistety nie pomoge,ale dziewcyzny na pewno Ci odpiszą

Olu a po jakim czasie zasząś w ciąze?

Badanie HSG umożliwia ocenę kształtu jamy macicy (stwierdzenie zmian rozwojowych, przegrody, niedorozwoju macicy, guzów macicy), ocenę zmian chorobowych jej błony śluzowej, czyli endometrium (istnienie przerostu, polipów, zrostów śródmacicznych), a także ocenę przebiegu, drożności, kształtu jajowodów oraz zmian w okolicy przydatków macicznych (rozpoznanie zrostów okołoprzydatkowych), więc powinno wykryć zrosty, o których piszesz...
A na zespół antyfosolipidowy robiłaś badanka??? I podstawowe - cukier, posiew...
Nie wiem co byś mogła jeszcze zrobić, ale na pewno Twój M niech jeszcze raz zbada plemniki (posiew), czy już na pewno nie ma żadnej bakterii....i zahaczyłabym o genetykę (kariotyp)
I może zajrzyj do wątku "badania po poronieniu".....może wyszukasz jeszcze jakies badania i skonsultujesz z lekarzem ewentualnie, czy masz je zrobić czy nie....
Ale skoro piszesz, że to była ciąża pozamaciczna to najprawdopodobniej winą są zrosty...ale ja lekarzem nie jestem - tylko z tego co sie orientuję...
Pozdrawiam i życze powodzenia :-)

No włąsnie to mnie bardzo zastanawia!!!!Bo badanie miałam w listopadzie a dokładnie 20 go wiec całkiem niedawno!!!I szczerze powiedziawszy to lekarz był zdziwiony ,tym ze taki jest wynik!!!!Robiłam to badanie prywatnie i teraz mam wrazenie ze to były wyrzucne pieniądze!!!:-:)baffled:
Napewno odwiedzę ten wątek o ktorym piszesz:tak:
DZiwne to wszystko:-:)dry:
 


Właśnie czytałam i szczerze powiedziawszy to dla mnie czarna magia:-:)szok:
Poczekam jeszcze na tą wizyte 19go i zobaczymy co mi powie gin,włąsnie w szpitalu jak pytałam co i jak to mowił coś o badaniach, ale to była wstępna rozmowa;-)

A powiedzcie mi bede musiała powtarzać badania ktore robiłam po pierwszym poronieniu????
I jak ma sie do poronienia ciaza pozamaciczna?czy tratuje sie ja tak samo jak poronienie??:confused::confused::confused:
 
My dalej 2 w 1:confused: i chyba prima aprilis to nie dobry dzień dla mojej córki na urodzinki;-) już nie czekam nie liczę bo zwariuję -w sobotę 39tc (więc zaczęty 40 :szok:) chyba za bardzo nogi ściskałam do tego 36go i coś się tam zatkało:sorry2::-D

No nic to -moja córcia znowu jest spokojniejsza i daje mamie pospać w nocy -więc zamiast marudzić cieszę się ostatnim lenistwem:-)

Uciekam na słoneczko -a co tam
Miłego dnia laseczki
 
reklama
Mało się udzielam na forum, ale codziennie czytam co u Was się dzieje:) i bardzo się cieszę razem z Wami i kciuki trzymam za Wasze fasolki:) i za Was oczywiście też:)
Ja stwierdziłam, że mój gin to konował i do niego więcej nie pójdę:( Może któraś z Was jest z Radomia i zna jakiegoś dobrego lekarza? Bo muszę znaleźć innego...

13x13 obyś jak najszybciej mogła zobaczyć swoje maleństwo i pochwalić się nim, czekam z niecierpliwością:)

niucha79 wypoczywaj dużo ile się da;) i oby nudności minęły jak najszybciej!

kasikz córcia śliczna;)


Wszystkim życzę miłego dnia i uciekam na obiad do teściowej dziś:) I dalej z niecierpliwością i przyjemnością będę śledzić wątek:) pa
 
Do góry