reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

wydaje mi sie ze bardziej "uczulona" na ciężarne kobietki byłam gdy starałam sie o dzidzie i nic nie wychodziło. nie potrafiłam sie cieszyc z innej ciąży.
teraz widze ze moje podejscie sie zmieniło. wiem jaki strach towarzyszy każdej wizycie u gina, każdej usg, wiem jakie to jest szczeście jak usłyszy sie ze wszystko jest dobrze, ale znam też smak porażki, drugą strone tego szcześcia. patrze na to troszeczkę inaczej. nie ukrywam ze jestem zazdrosna, ale czuje ze to taka pozytywna zazdrość która popycha do działania. popycha do chęci przezycia tego samego. dlatego chce poznać co ja bede czuła i przezywała za kilka miesięcy. i wiem ze tak bedzie.
zresztą moja najlepsza kumpela jest teraz w ciąży, rodzi w sierpniu. jestem z nią cały czas. dzwoni po każdej wizycie u gina, dzwoniła jak zaczynała czuc ruchy. ogladam kazde zdjecie usg. była ze mną w najtrudniejszych chwilach mojego zycia, ja chce byc z nia w najszczejsliwszych chwilach jej zycia. to taka terapia dla mojej duszy.
 
reklama
hmm
no ja miałam to samo. ale od lekkiej zazdrości duzo więcej było nadziei i radości że ta trudna droga naprawdę kończy się dobrze:-D

ps. szafirku dzięki:-D:-D niestety mój gin tak nie uważa i mocno pilnuje.
Ostatnio byłam dumna i blada że tak dużo nie przytyłam a on mi na to ze skrupulatnością aptekarza. Przytyła Pani o 700 gram za duzo. normalnie roześmiałam się ..... naprawdę..... aż tyle. No i on też się uśmiechnął. Powiedział że musi pilnować i tyle :) normalnie lekko nie jest,. więc się staram ale nie płaczę zanadto nad swoim tłuszczykiem, najważniejsze że młoda ma się dobrze i to jest najważniejsze.
 
Alla, witaj na forum, szkoda, że w takiej sytuacji... Przytulam Cię z całego serca. Ja przeszłam przez to 2 razy, dzisiaj mijaja 3 tygodnie od zabiegu. Wszystkie się tutaj wspieramy i rozumiemy, bo wszystkie przez to przeszłyśmy i doskonale rozumiemy co czujesz. To taka pewnego rodzaju terapia grupowa dla nas wszystkich, a zafasolkowane dają nadzieję i że dla nas w końcu zaświeci słońce. Trzymaj się ciepluto.
 
allaa przykro mi że spotykamy się w takich okolicznościach ale uwierz że z każdym dniem będzie Ci łatwiej Trzymaj się ciepełko i pisz do nas jak tylko będziesz czuła taką potrzebę Jesteśmy tu by sobie pomagać:tak:

Cicha choroba - chlamydioza


chlamydia.gif
Częste badanie na obecność chlamydii zalecane jest dla wszystkich aktywnych seksualnie, dorosłych kobiet.

Wiele osób, które mają chlamydię nie zdają sobie z tego sprawy. Ta choroba przenoszona drogą płciową najczęściej nie powoduje objawów, lub są one łagodne, tak że wiele zarażonych osób nie uświadamia sobie sprawy z tego faktu zanim choroba doprowadzi do poważnych komplikacji.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób ocenia, że w Stanach Zjednoczonych każdego roku zdarza się ponad 4 miliony nowych przypadków zakażenia chlamydią. Co więcej aż 75% kobiet oraz 50% mężczyzn, którzy mają chlamydie nie wie o swojej chorobie i nie szuka pomocy lekarskiej.

Jedno z amerykańskich badań sugeruje, że wszystkie aktywne seksualnie kobiety, zwłaszcza młode w wieku od 12 do 19 lat powinny badać się co 6 miesięcy na obecność chlamydii. Około jednej trzeciej aktywnych seksualnie dziewcząt oraz młodych kobiet miało jeden pozytywny wynik testu na chlamydie.

Badanie na obecność chlamydii robi się na podstawie badania moczu lub materiału pobranego podczas badania ginekologicznego.

Istnieje ponad 20 chorób przenoszonych drogą płciową . Oprócz chlamydii, do najbardziej rozpowszechnionych, należą rzęsistek pochwowy, rzeżączka, HPV - wirus brodawczaka ludzkiego, opryszczka narządów płciowych, kiła oraz HIV.

Powikłania

Nie leczone zakażenie chlamydią u kobiet może prowadzić do wielu groźnych powikłań:


Zapalenie narządów miednicy mniejszej Poważna infekcja wewnętrznych narządów płciowych. W Stanach dotyka ponad milion kobiet. Ponad połowa z nich powodowana jest przez chlamydie.

Niepłodność Stan zapalny w miednicy mniejszej może powodować uszkodzenie jajowodów oraz przeszkadzać w zapłodnieniu. Około 100 000 kobiet każdego roku zostaje bezpłodne w wyniku stanu zapalnego w miednicy mniejszej.

Ciąża pozamaciczna Uszkodzenie jajowodów może także hamować przejście zapłodnionego jaja w kierunku macicy, co może spowodować jego implantację na przykład w jajowodzie. Taka ciąża może być niebezpieczna dla matki i skutkować utratą płodu.

Przedwczesny poród spowodowany uszkodzenie błon płodowych.

Zakażenie dziecka podczas porodu powodujące groźne dla życia zapalenie płuc lub infekcje oczu.

Nie leczone zakażenie chlamydią u mężczyzn może skutkować:

Obrzękiem i tkliwością jąder Mogą być one objawem zapalenia najądrzy, części męskiego układu rozrodczego. Nie leczone zapalenia najądrzy może prowadzić do niepłodności.

Zapaleniem cewki moczowej Zapalenie przewodu wyprowadzającego mocz, przebiegającego przez członek. Może powodować ból i trudności w oddawaniu moczu.

Czym są chlamydie?

Chlamydioza powodowana jest przez bakterie Chlamydia trachomatis, jest najbardziej rozpowszechnioną chorobą przenoszoną drogą płciową w Stanach Zjednoczonych. Może być przenoszona poprzez pochwowe, oralne i analne stosunki płciowe z zarażonym partnerem. Większość zakażeń Chlamydia trachomatis przebiega bezobjawowo. Jedynie niektórzy mężczyźni i kobiety mogą odczuwać dyskomfort w narządach płciowych lub ból podczas oddawaniu moczu.

Leczenie

W leczeniu chlamydii twój lekarz może przepisać wiele różnych antybiotyków. Penicylina stosowana w leczeniu innych chorób przenoszonych drogą płciową jest nieskuteczna w odniesieniu do Chlamydii. Osoby zakażone Chlamydią powinny stosować antybiotyki przepisane przez lekarza ściśle według jego wskazań, nawet po ustąpieniu odczuwanych objawów. Jeżeli objawy nie ustępują po jednym lub dwu tygodniach leczenia skonsultuj się ze swoim lekarzem ponownie.

Zapobieganie

Osoby mające więcej niż jednego partnera seksualnego, a zwłaszcza młode kobiety powinny regularnie wykonywać badanie na obecność chlamydii. Pewnym zabezpieczeniem jest również używanie prezerwatyw.
 
Zakażenie Chlamydia trachomatis – informacje dla pacjentek. Zakażenia Chlamydia trachomatis są częstą przyczyną stanów zapalnych narządu rodnego, co w konsekwencji może prowadzić do bezpłodności lub powikłań ciąży. Artykuł przedstawia podstawowe informacje dotyczące dróg szerzenia się drobnoustroju, stanów chorobowych przez niego wywołanych, następstw nieleczonych infekcji jak również diagnostyki i leczenia zakażeń chlamydialnych.


Co to takiego chlamydia?
Chlamydia to Gram-ujemne bakterie wewnątrzkomórkowe. Mikroorganizmy te po wtargnięciu do organizmu przyczepiają się do komórek gospodarza, następnie wnikają do nich i tam się mnożą, a następnie rozprzestrzeniają drogą krwionośną. Najbardziej znane to chlamydia trachomatis oraz chlamydia pneumonia. Chlamydia trachomatis są najczęstszym drobnoustrojem wywołującym stany zapalne kobiecych narządów płciowych, niepłodności oraz niektórych powikłań ciąży.
Drogi zakażenia i objawy
Zakażenie chlamydia trachomatis uznawane jest za chorobę przenoszoną drogą płciową, gdyż dochodzi do niego najczęściej poprzez stosunki płciowe z zakażonym partnerem. Najbardziej narażone na infekcję chlamydiami są osoby młode, prowadzące aktywne życie seksualne oraz wykazujące zachowania seksualne dużego ryzyka (częsta zmiana partnera, nie używanie prezerwatyw). Częściej stwierdzane są również u kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne. Pomimo, iż rozpoznawalność zakażenia chlamydialnego w ostatnich latach znacznie wzrosła, to szacuje się, iż choroba ta występuje o wiele częściej aniżeli jest diagnozowana. Wynika to z faktu, że bakterie te mogą przebywać w organizmie przez wiele lat w stanie uśpienia i nie dawać żadnych objawów chorobowych. Podczas uaktywnienia się chlamydii i ich znacznego namnożenia czasami mogą pojawić się objawy kliniczne, które w wielu przypadkach są bardzo zbliżone do objawów występujących w innych jednostkach chorobowych. Najczęściej są to objawy ze strony układu moczowego takie jak np. częstomocz czy pieczenie i ból podczas oddawania moczu, Mogą również pojawiać się przewlekłe bóle miednicy małej, nawracające stany zapalne narządu rodnego, krwawienia międzymiesiączkowe, ból podczas stosunków płciowych czy też śluzowo-ropne upławy i inne. U mężczyzn mogą pojawić się stany zapalne cewki moczowej oraz najądrzy. Ze względu na to, iż u kobiet chlamydia najczęściej umiejscawia się w nabłonku gruczołowym kanału szyjki macicy, przy dłuższym utrzymywaniu się infekcji może dojść do powstania nadżerki szyjki macicy oraz raka narządu rodnego. W niektórych przypadkach mogą pojawić się na szyjce macicy punktowe wybroczyny z niewielkimi ropniakami, co widoczne jest podczas badania ginekologicznego we wziernikach. Podejrzenie zakażenia chlamydiowego występuje również w przypadku kobiet z ropną wydzieliną z szyjki macicy oraz ze skłonnościami do krwawień szyjki. Bardzo często drobnoustroje te są także przyczyną zapalenia gruczołu Bartholina oraz błony śluzowej macicy (endometrium). W wielu przypadkach pewne objawy kliniczne wywołane chlamydią trachmatis w znacznym stopniu przypominają zakażenie dwoinką rzeżączki. Najczęściej jednak zakażenie przebiega bezobjawowo i dlatego prawidłowe rozpoznanie choroby jest bardzo trudne i w związku z tym, rzadko stawiana jest trafna diagnoza. Nieleczone zakażenie chlamydia trachomatis może mieć bardzo poważne następstwa.
Zakażenie a ciąża
Coraz częściej zakażenia chlamydiami są rozpoznawane podczas poszukiwania przyczyny niemożności zajścia w ciążę lub jej donoszenia. Poprzez przemieszczanie się zakażenia, chlamydia trachomatis może być powodem stanów zapalnych szyjki macicy, jak również górnego odcinka wewnętrznych narządów płciowych np. jajowodów czy jajników. Przenoszeniu zakażenia z dolnych do górnych odcinków narządu rodnego sprzyjają np. irygacje pochwy, częste stany zapalne pochwy i inne. Przewlekłe i nawracające stany zapalne narządów miednicy mniejszej, jak również uszkodzenia błony śluzowej jajowodów wywołane chlamydiami mogą powodować liczne zrosty, ropnie lub też inne nieprawidłowości, zwiększając ryzyko niepłodności oraz ciąży pozamacicznej. Zakażenia endometrium mogą być natomiast przyczyną trudności w prawidłowej implantacji zapłodnionej komórki jajowej, zwiększając ryzyko poronień samoistnych. Zmniejsza się także szansa powodzenia zapłodnień pozaustrojowych. Zakażenie to dla kobiet w ciąży jest szczególnie niebezpieczne. Częściej bowiem zdarzają się takie powikłania ciąży jak przedwczesne pęknięcia pęcherza płodowego, poród przedwczesny, czy też hypotrofia płodu. Chlamydioza u ciężarnej jest groźna również ze względu na możliwość przeniesienia zakażenia na noworodka. Ryzyko takie sięga nawet 80%, przede wszystkim w przypadku zakażeń kanału szyjki macicy i porodzie drogą pochwową, choć znane są nieliczne przypadki zakażeń chlamydią u noworodków urodzonych drogą cięcia cesarskiego przy zachowanych wodach płodowych. U noworodków zakażenie najczęściej objawia się zapaleniem gałki ocznej, spojówek lub płuc. Dzieci matek zakażonych częściej rodzą się z niską masą urodzeniową. W okresie poporodowym u zakażonych kobiet częściej występują powikłania tj. zapalenie błony śluzowej macicy.
Diagnostyka
Rozpoznanie infekcji jest bardzo trudne i wymaga bardzo specjalistycznych i kosztownych badań. Obecnie, stosunkowo niewiele jest laboratoriów wykonujących badania na obecność chlamydii. Pełna diagnostyka zakażenia chlamydia trachomatis, najczęściej polega na oznaczeniu poziomu immunoglobulin IgM i IgG we krwi, jak również stwierdzeniu obecności drobnoustrojów w wymazie, pobranym z miejsca podejrzanego o ich bytowanie. Najczęściej wymaz pobiera się specjalną szczoteczką na pożywkę transportową, ze zmian na sromie, z szyjki macicy lub ujścia cewki moczowej.
Chlamydia wykrywane są:
  • w hodowli komórkowej – czułość wynosi około 80%, Czasami uzyskuje się fałszywie ujemne wyniki badania, co jest spowodowane obumarciem komórek w czasie transportu. Wymaga niskiej temperatury transportu.
  • metodami immunofluorescencji bezpośredniej (DFA) – czułość wynosi około 80%. Materiał utrwalony na szkiełku podstawowym ogląda się pod mikroskopem.
  • metodą immunoenzymatyczną (EIA) – czułość wynosi około 90%. Do badania wykorzystuje się specjalny aparat zwany spektrofotometrem
  • na podstawie testów enzymatycznych – charakteryzują się niską czułością jednak mogą być wykonywane bezpośrednio w gabinecie lekarskim za pomocą testów płytkowych
  • metodami opartymi na wykrywaniu DNA (PCR, LCR) – czułość wynosi do 98%, wykonywane z wymazu z szyjki macicy lub przedsionka pochwy albo próbki moczu.
Leczenie
Leczenie zakażeń chlamydialnych polega przede wszystkim na podawaniu antybiotyków. Najczęściej w terapii stosuje się erytromycynę lub azytromycynę. Skuteczne leczenie chlamydiozy polega na równoczesnej antybiotykoterapii partnerów seksualnych. W innym przypadku dochodzi do ponownego zakażenia i wówczas leczenie nie daje żadnych rezultatów. Po zakończeniu antybiotykoterapii wskazane jest ponowne wykonanie badań w celu potwierdzenia całkowitego wyleczenia.
Profilaktyka zakażenia
Coraz wcześniejszy wiek rozpoczęcia życia seksualnego przez młodzież oraz nie w pełni wykształcony układ odpornościowy w tej grupie osób sprzyja szerzeniu się zakażeń chlamydialnych. Ograniczenie ilości partnerów seksualnych, jak również odpowiednie zabezpieczenie w postaci prezerwatywy znacznie ogranicza ryzyko zakażenia „podstępną” chlamydią. W przypadku nawet najmniejszego podejrzenia zakażenia wykonanie odpowiednich testów na obecność drobnoustroju jest bardzo ważne. Ma to istotne znaczenie nie tylko ze względu na to, iż osoby nieświadome zakażenia przyczyniają się do przenoszenia go na swoich partnerów seksualnych, ale również, w przypadku kobiet ciężarnych, na swoje dzieci. Przebycie zakażenia nie powoduję uodpornienia na tę chorobę.
Pomimo, że zakażenie chlamydia trachomatis uznawane jest za chorobę przenoszoną drogą płciową nie oznacza to, iż objawy chorobowe mogą pojawić się wyłącznie w obrębie narządu płciowego. Poprzez rozprzestrzenianie się bakterii możliwe jest ich wtargnięcie w różne narządy. Mogą one tam przebywać przez wiele lat i dawać odległe objawy, które bardzo często zostają przeoczone. Chlamydie mogą powodować bóle i zapalenia stawów, zmiany w układzie nerwowym, spadek odporności, różnego rodzaju schorzenia naczyń jak również astmę czy skłonności alergiczne. Rozprzestrzenienie się zakażenia może również być przyczyną zapalenia okołowatrobowego objawiającego się bólami brzucha, które najczęściej są kojarzone z zapaleniem pęcherzyka żółciowego lub trzustki.
Liczba rozpoznawanych zakażeń chlamydia trachomatis z roku na rok znacznie wzrasta. Jest to wynik nie tyle rozprzestrzeniania się choroby, ale również coraz nowocześniejszych metod wykrywalności drobnoustroju, jak również lepszego dostępu do testów diagnostycznych.
 
ja tez staram się cieszyc wszyskitmi ciazami wokol mnie a jest ich sporo...na poczatku bylo trudno..nawet bardzo, wstyd sie przyznac, ale miałam nawet bardzo nie chcescujanskie mysli, ale w pewnym momencie stwierdziłam ze dosc!

wszystkie mamusie aniołków a zwłaszcza te zafasolkowane! APEL!! zarazajcie, opowiadajcie, cieszcie sie z nami, i dajcie się sobą cieszyć!

może jakieś brzychate zdjęcie??
 
reklama
Do góry