reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jeśli chodzi o suplementy w ciąży przy mutacji mthfr to oczywiście metylowany kwas foliowy, ale jak bierzecie czy gotowe jakies preparaty czy osobno?
 
reklama
wiem. Też każdego pocieszam a sama jak przychodzi co do czego to taka dupa wołowa jestem. Tylko mnie piersi przestaną boleć i już sobie wkręcam
musi być dobrze. W większości wypadków jest tak że jak jest wada genetyczna to taki zarodek nie przeżyją. Tzn. nasz organizm eliminuje wadliwy zarodek. Mi genetyk też mówiła żebyśmy sobie zrobili kariotypy choć pierwsze dziecko mam zdrowe, drugie też mimo że poroniłam to na prenatlanych wyszło że zdrowe i nie straciłam ciąży przez wadę tylko przez stan zapalny, a blizniakom przestały serca bić albo przez wadę albo przez zakrzep ale bardziej skłaniam się ku zakrzepowi. Ale ta genetyk w ogóle głupio gadała więc puściłam jej słowa mimo uszu. A 70% szans na zdrowe dziecko to dużo kochana 🙂
A jak ci idzie robienie zastrzykow? Robisz w brzuch?
Tak zastrzyki robię w brzuch.
Sama.
Jak mąż ma wolne to mi robi ale ogólnie to sama sobie robię jakoś daje rade 😀

Tak 70 % że dziecko będzie zdrowe ewentualnie będzie nosicielem jak ja i w przyszłości będzie miało problem jak ja.
 
Dziewczyny, jak liczyć faktyczny pierwszy dzień cyklu po zabiegu farmakologicznej indukcji poronienia? Ponoć liczy się go od dnia zabiegu(?). Czy którejś z Was obyło się bez łyżeczkowania? 🙏🏻🥺 W przyszłym tygodniu mam kontrolę i zapewne się dowiem co dalej.. Ale mnie męczą pytania, ciągle czytam i szukam trzepiąc cały internet….
 
Dziewczyny, jak liczyć faktyczny pierwszy dzień cyklu po zabiegu farmakologicznej indukcji poronienia? Ponoć liczy się go od dnia zabiegu(?). Czy którejś z Was obyło się bez łyżeczkowania? 🙏🏻🥺 W przyszłym tygodniu mam kontrolę i zapewne się dowiem co dalej.. Ale mnie męczą pytania, ciągle czytam i szukam trzepiąc cały internet….
Od pierwszego dnia krwawienia? U mnie poronienie zaczęło się 3 stycznia i to był moj pierwszy dzień cyklu - tak powiedział mi lekarz w szpitalu bo tez byłam ciekawa🙂 tylko u mnie wszystko naturalnie. Samo się zaczęło, samo skończyło.
 
Dziewczyny, jak liczyć faktyczny pierwszy dzień cyklu po zabiegu farmakologicznej indukcji poronienia? Ponoć liczy się go od dnia zabiegu(?). Czy którejś z Was obyło się bez łyżeczkowania? 🙏🏻🥺 W przyszłym tygodniu mam kontrolę i zapewne się dowiem co dalej.. Ale mnie męczą pytania, ciągle czytam i szukam trzepiąc cały internet….
Ja miałam dwa razy poronienie zatrzymane, dwa razy indukcja tabletkami ale i tak musieli za każdym razem łyzeczkować. Pierwszy dzień cyklu był zawsze pierwszym dniem krwawienia. Po tabletkach krwawiłam odrazu tego samego dnia, za pierwszym razem zabieg następnego dnia, za drugim tego samego.
 
Ja miałam dwa razy poronienie zatrzymane, dwa razy indukcja tabletkami ale i tak musieli za każdym razem łyzeczkować. Pierwszy dzień cyklu był zawsze pierwszym dniem krwawienia. Po tabletkach krwawiłam odrazu tego samego dnia, za pierwszym razem zabieg następnego dnia, za drugim tego samego.
Ja też krwawiłam tego samego dnia, ale byłam pod nadzorem lekarzy przez cały dzień w szpitalu. Było bardzo obficie a wypisali mnie, gdy było już skąpo. Teraz krwawię dość mało, że wystarcza mi sama wkładka. Czyli jak w sobotę przyjęłam tabletki i zaczęłam krwawić, to mogę to liczyć jako 1 dc? 🤔
Lekarka mi powiedziała, że jeśli nie oczyszczę się do końca, to może będą mogli podać mi ekstra tabletkę zamiast zabiegu..
 
reklama
Ja też krwawiłam tego samego dnia, ale byłam pod nadzorem lekarzy przez cały dzień w szpitalu. Było bardzo obficie a wypisali mnie, gdy było już skąpo. Teraz krwawię dość mało, że wystarcza mi sama wkładka. Czyli jak w sobotę przyjęłam tabletki i zaczęłam krwawić, to mogę to liczyć jako 1 dc? 🤔
Lekarka mi powiedziała, że jeśli nie oczyszczę się do końca, to może będą mogli podać mi ekstra tabletkę zamiast zabiegu..
A przed wypisem i po obfitszym krwawieniu nie zrobili usg? :O Mi za pierwszym razem podali tabletki, poszłam do domu i kazali przyjść nast dnia, zrobili usg, stwierdzili że nie do końca się oczyściłam a jeszcze krwawiłam i odrazu na zabieg. Za drugim razem tabletki nic prawie nie ruszyły i odrazu poszłam na zabieg.
 
Do góry