reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Eh ja miałam brać luteinę 3x200 ale wolę doustnie więc zostałam przy dupku 2x1. I lekarz stwierdził żeby po prenatalnych odstawić ( duphaston).
Ostatnie 10 tabletek 1x1.
W pierwszej ciąży brałam do podobnego czasu..

No a drugie zalecenie to zmniejszyć na luteinę 3x100.. i w okolicach połówkowego na 2x100 ..
Mnie się wydaje, że to strasznie długo.

Moja szyjka ma 5,2cm. W pierwszej ciąży przy indukcji ani drgnęła.
Mam zagwostkę bo mi się wydaje, że u mnie ten dupek działa immunologicznie( a immunologia ma niby wpływ do 12tc.).
Ale nie wiem.. tak sama jestem sobie winna, nie chodzi się do dwóch 🤭
Jak duphaston może mieć działanie immunologiczne?
ja miałam progesteron w ciąży nr 2. Nie wiem dlaczego bo wyniki progesteronu miałam bardzo wysokie. Chyba na spokojną głowę mi go lekarz dal. Od staran duphaston a potem luteinę 2x dziennie, dopochwową. Jak trafiłam z tym wyrostkiem w 14 tyg. Do szpitala to wszyscy w szoku czemu biorę dalej luteinę skoro już się łożysko wykształciło. I kazali mi odstawić. Dawali mi go potem 2 dni po zabiegu jak wystąpiło lekkie plamienie a potem już nie. Teraz nie biorę progesteronu ale jakbym miała brać to tylko duphaston bo luteinę dopochwową źle wspominam.
ooo tak teraz mi przypomniałas że mój gin właśnie mówil że może po prenatalnych mi włączy acard, więc chyba hipotrofii się to może tyczyć. Ale uspokoił że poki co wszystko jest ok.

Dziewczyny a ja jeszcze o tej heparynie 🤣 dalej robimy bez wypuszczania powietrza. Po wczoraj pojawił się siniak (ale luzik dopiero drugi na tyle zastrzyków). Któraś z was mówiła że to powietrze w strzykawce jest po to żeby wtłoczyć cały lek. Ale to powietrze, ta pusta przestrzeń w strzykawce najpierw wchodzi w brzuch a nie na końcu więc i tak nie spełnia swojej funkcji 🙄 (już się taki twardziel zrobiłam że patrzę jak mi mąż zastrzyk robi 🙊😃)
To znaczy że źle robisz zastrzyki, igłę powinno się wbijać pionowo, igłą w dół, tak aby powietrze było na górze. Przecież jest napisane w ulotce jak poprawnie wykonać zastrzyk, wystarczy przeczytać 🙄Nie bez powodu powietrze wtłacza się na końcu a nie na początku...
 
reklama
Jak dla mnie to wcale nie bladzioch biorąc pod uwagę tę markę testów :p

Gratulacje! ❤️❤️❤️

Tak mnie cieszy każda ciąża tutaj 😍
Mam to samo - każda ciąża tutaj mnie bardzo cieszy i dodaje nadzieji ❤️

Do swojej podchodzę jeszcze z dystansem (ale byłam niedoczekana:D) w środę i w piątek zbadam betę - wtedy uwierzę ;)

Dzięki dziewczyny za dobre słowo i gratulacje!
Jeżeli okaże się, że jestem w ciąży to jesteśmy z mężem bardzo płodni bo to będzie trzecia ciąża w pierwszym cyklu :D oby tylko ta potoczyła się inaczej - ale jestem dobrej myśli ❤️💜💛🙏
 
Jak duphaston może mieć działanie immunologiczne?

To znaczy że źle robisz zastrzyki, igłę powinno się wbijać pionowo, igłą w dół, tak aby powietrze było na górze. Przecież jest napisane w ulotce jak poprawnie wykonać zastrzyk, wystarczy przeczytać 🙄Nie bez powodu powietrze wtłacza się na końcu a nie na początku...
Oczywiście, że działa...

Cyt

Jednak jego główne działanie dotyczy żeńskiego układu rozrodczego, gdzie odpowiada za indukcję owulacji, umożliwia implantację zarodka oraz stymuluje przemianę doczesnową endometrium [7]. Ponadto wzmaga przekrwienie myometrium, niweluje oddziaływanie estrogenów na gruczoły śluzowe szyjki macicy, relaksuje mięsień macicy poprzez zmniejszenie wrażliwości na oksytocynę oraz zmniejszenie produkcji prostaglandyn, zwalnia perystaltykę jajowodów, a także wpływa na pęcherzyki gruczołowe i nabłonek w obrębie gruczołu sutkowego [8].

Progesteron wpływa także na odpowiedź immunologiczną matki, zapobiegając tym samym odrzucaniu allogenicznego płodu. W sposób bezpośredni blokuje proliferację limfocytów T CD8+ wyposażonych w receptory progesteronowe. Odbywa się to dzięki syntezie czynnika PIBF (progesterone-induced bloking factor), hamowaniu wydzielania proporonnych cytokin oraz zmniejszaniu aktywności limfocytów T cytotoksycznych i komórek NK (natural killers) [9, 10].



A tu zrodlo

Pewnie dużo więcej można tego znaleźć.
 
Marsi, u mnie jest tak jak wspomina Anasta.
Powietrze jest na górze i wypycha resztę leku, nawet taki charakterystyczny dźwięk wydaje 🙂

Mnie się udało dorwać strzykawy, a lekarz mi polecił żeby przesunąć się z zastrzykami na bok.Już dość wysoko mam macicę 🤭 i tam faktycznie twardo.
 
Mam to samo - każda ciąża tutaj mnie bardzo cieszy i dodaje nadzieji ❤️

Do swojej podchodzę jeszcze z dystansem (ale byłam niedoczekana:D) w środę i w piątek zbadam betę - wtedy uwierzę ;)

Dzięki dziewczyny za dobre słowo i gratulacje!
Jeżeli okaże się, że jestem w ciąży to jesteśmy z mężem bardzo płodni bo to będzie trzecia ciąża w pierwszym cyklu :D oby tylko ta potoczyła się inaczej - ale jestem dobrej myśli ❤️💜💛🙏

I progesteron miałaś piękny 😁😁
Kciuki 🤞🤞😊
 
Jak duphaston może mieć działanie immunologiczne?

To znaczy że źle robisz zastrzyki, igłę powinno się wbijać pionowo, igłą w dół, tak aby powietrze było na górze. Przecież jest napisane w ulotce jak poprawnie wykonać zastrzyk, wystarczy przeczytać 🙄Nie bez powodu powietrze wtłacza się na końcu a nie na początku...
ale wbijamy pionowo. Robimy tak jak na ulotce. I to powietrze jest na początku a nie na końcu. Jak stykaliśmy w strzykawkę to właśnie przechodziło na górę. A teraz robimy jak w ulotce. Czyli nic nie robimy poza wyj ciem strzykawki z opakowania i ściągnięciem tej góry 🤷
 
ale wbijamy pionowo. Robimy tak jak na ulotce. I to powietrze jest na początku a nie na końcu. Jak stykaliśmy w strzykawkę to właśnie przechodziło na górę. A teraz robimy jak w ulotce. Czyli nic nie robimy poza wyj ciem strzykawki z opakowania i ściągnięciem tej góry 🤷
wczoraj obserwowałam swój zastrzyk po tym co napisałaś i mi się wydaje, że tego powietrza większość jest jednak na końcu. Może kilka razy mialam wrażenie że coś inaczej idzie, ale generalnie jakoś tego nie studiowałam, bo dla mnie to żaden problem :)
 
ale wbijamy pionowo. Robimy tak jak na ulotce. I to powietrze jest na początku a nie na końcu. Jak stykaliśmy w strzykawkę to właśnie przechodziło na górę. A teraz robimy jak w ulotce. Czyli nic nie robimy poza wyj ciem strzykawki z opakowania i ściągnięciem tej góry 🤷
No to nie wiem, bardzo dziwne, bo to prawa fizyki że powietrze idzie do góry bo jest lżejsze niż płyn. W każdym razie na pewno nie powinno być powietrze wtłaczane najpierw bo może to zmniejszyć wchłanianie leku i do tego myślę że jest bardziej nieprzyjemne.
 
@IssGreen warto zrobić też panel tarczycowy plus krzywe insulinową i glukozowa.

Mnie nie bolało nic, ale myślę że może organizm się szykuje do owulacji?
 
reklama
Do góry