reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Przeciwciała p/kardiolipinie IgG
A świeżo po poronieniu nie badalas? Czy badałas i był zły wynik? Jeśli tylko to (aczkolwiek rodzi się pytanie co z innymi badaniami na APS), to rzeczywiście nie ma sensu wstrzymywać starań. A cos na komórki NK zapisał lekarz czy chce powtórzyć i wtedy decydować? Może liczy, że spadną?
 
reklama
Hej dziewczyny 😊 mam syna bez leków (6lat) i jestem po dwóch poronieniach. Badania zrobione. Komórki NK 17% no i Pai-1 homo. W styczniu było ostatnie poronienie a immunolog jeszcze chce ode mnie kolejne badania krwi po 12 tygodnich od ostatniego. Skoro wiadomo że i tak dostanę heparyne to po co mam czekać jeszcze 3 miesiące? A i miałam powtórzyć badanie na komórki NK po miesiącu (bez leczenia). Dzisiaj dostałam okres i szczerze chciałabym już zacząć działać od tego cyklu ale bez leków wiem że nie uda się😔. A jeszcze w pracy mnie szefowa gnębi cały czas bo wie że zaraz znowu pójdę na zwolnienie. Jak myślicie dzwonić do ginekologa zapytać czy mogę już coś brać?
A o jakie leki chodzi? Bo heparyna od pozytywnego testu ciazowego dopiero. Mi ginekolog przepisywal z oznaczeniem ciąża więc za darmo. Ale jak się nie uda od razu do ginekologa to rodzinny też Ci wypisze na czas wizyty u gina heparyne.
 
A o jakie leki chodzi? Bo heparyna od pozytywnego testu ciazowego dopiero. Mi ginekolog przepisywal z oznaczeniem ciąża więc za darmo. Ale jak się nie uda od razu do ginekologa to rodzinny też Ci wypisze na czas wizyty u gina heparyne.
Czytałam że dziewczyny z moimi wynikami dostają już od owulacji acard, luteine, heparyne i encorton 10 a ja mam brać od pozytywnego testu. Przy pierwszym i drugim poronieniu testy wychodziły mi w 6 tygodniu a jak robiłam betę dzień po planowanej miesiączce to ledwo było przy pierwszym 7,25 a drugi 5,55. Nie wierzę w 2 tygodniowe opóźnienie bo u mnie kończy się ciążą wtedy.
 
A świeżo po poronieniu nie badalas? Czy badałas i był zły wynik? Jeśli tylko to (aczkolwiek rodzi się pytanie co z innymi badaniami na APS), to rzeczywiście nie ma sensu wstrzymywać starań. A cos na komórki NK zapisał lekarz czy chce powtórzyć i wtedy decydować? Może liczy, że spadną?
Nic mi nie dała na komórki NK, rozumiem Cb że chce sprawdzić czy spadły ale poroniłam 25 stycznia a pierwsze badanie robiłam 21 marca a drugie 20 kwietnia to już chyba za dlugo co?
 
Przepraszam, że znowu zmienię wątek nie na temat, ale powiem wam że trochę mnie pocieszyłyście z tym leczeniem zębów u dzieci.
U nas też synek miał jeden ząb mleczny do wyrwania i miałam do siebie taki mega żal, że to moja wina, że zawaliłam jako matka :( że może to głupie ale gdzieś tam wewnętrznie cieszę się że nie tylko u nas z tym były problemy
 
Dziewczyny zadzwoniłam do ginekologa i powiedziałam mu co i jak i stwierdził że tylko acard mogę wcześniej brać😔 a reszta od pozytywnej bety 😔 nie wiem co robić.
 
reklama
Przepraszam, że znowu zmienię wątek nie na temat, ale powiem wam że trochę mnie pocieszyłyście z tym leczeniem zębów u dzieci.
U nas też synek miał jeden ząb mleczny do wyrwania i miałam do siebie taki mega żal, że to moja wina, że zawaliłam jako matka :( że może to głupie ale gdzieś tam wewnętrznie cieszę się że nie tylko u nas z tym były problemy
my też się nasłuchaliśmy od teściowej, że zaniedbaliśmy zęby małej itd. ale serio dbaliśmy, myliśmy, ograniczyliśmy słodkie. Czasem tak jest.
Dziewczyny zadzwoniłam do ginekologa i powiedziałam mu co i jak i stwierdził że tylko acard mogę wcześniej brać😔 a reszta od pozytywnej bety 😔 nie wiem co robić.
może słuchaj się lekarza. Ja mam oba mtfhr hetero i pai 1 hetero i też miałam od pozytywnego brać heparynę i acard. A jednak lekarz tylko mi heparynę przepisał. Też mam obawy czy dawka 0,4 nie jest mała, dlaczego tego acardu nie dał?....ale no trzeba trochę ufać lekarzowi. Mało kto bierze heparynę już podczas starań
 
Do góry