reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziękuję za trzymanie kciuków, nie zatrzymali mnie w szpitalu bo beta spada na łeb na szyję więc prawdopodobnie wszystko skończy się samo, dziś w USG w szpitalu nic już w okolicach jajnika nie widać. Mam kontrolować betę z domu i gdyby coś się działo w razie czego wracać do szpitala, mamy tam 10 minut więc na spokojnie. Jeju nigdy nie sądziłam, że spadająca beta tak mnie ucieszy. Na ten moment chyba nie chcę już więcej próbować :( strasznie dużo nerwów mnie to kosztowało.

Co do cen ja w Warszawie widziałam najdroższej po 600/700 zł za wizytę, ale zwykle to raczej w granicach 400zł - jeżeli mówimy o wizycie + usg
Trzymaj się ❤
 
reklama
Może się włączę w temat - dobrze rozumiem olej z wiesiołka dwuletniego solgar ? Po opisie jest na skore i dla kobiet w okresie menopauzy ? Jaki ma wpływ na starające się w takim razie ? Chyba ze nie to znalazłam w necie ;p bo tez chętnie będę się chwytać wszystkiego :-)
Znalazłam w necie, że faktycznie może pomóc:
jednym z najlepszych źródeł niezbędnych dla ludzkiego organizmu kwasów tłuszczowych takich jak Omega-6 i DHA oraz tzw. kwasu linolowego i oleinowego.To właśnie one w znacznej mierze wpływają na właściwe uregulowanie gospodarki hormonalnej u człowieka. A zatem olej z wiesiołka reguluje hormony, wzmacniając przy tym włosy i paznokcie, a także poprawia ogólny stan skóry i leczy ją z rozmaitych schorzeń jak częstego trądziku czy nawet egzemy. Szczególnie dla kobiet bardzo istotny może okazać się fakt, że spożywanie go w zalecanych dawkach pozwala na złagodzenie nieprzyjemnych i dość uciążliwych objawów napięcia przedmiesiączkowego. Ponadto sam olej z wiesiołka ma działanie przeciwzapalne, przez co pomaga w naturalnym leczeniu wszelkiego rodzaju stanów zapalnych w żeńskim układzie rozrodczym.

Dlatego też jest on jak najbardziej polecany dla wszystkich kobiet, chociaż najwięcej korzyści z niego mogą odnieść zwłaszcza osoby, które mają problemy z zajściem w ciążę. Dzieje się tak głównie z prostego powodu, że kapsułki z wiesiołka zażywane od pierwszego dnia miesiączki do momentu owulacji zwiększają ilość śluzu szyjkowego, jaki jest potrzebny do zapłodnienia, oraz poprawiają jego jakość. Jest to niezwykle ważne dla młodych kobiet, które coraz częściej mierzą się z problemem jego niewystarczającej ilości, ponieważ wcześniej stosowały np. antykoncepcję hormonalną lub na skutek różnych terapii przeprowadzanych z wykorzystaniem hormonów. Bez odpowiedniej jakości śluzu szyjkowego zapłodnienie komórki jajowej jest niemożliwe, ponieważ plemniki nie są w stanie w nim przeżyć oraz przedostać się do niej.
 
Znalazłam w necie, że faktycznie może pomóc:
jednym z najlepszych źródeł niezbędnych dla ludzkiego organizmu kwasów tłuszczowych takich jak Omega-6 i DHA oraz tzw. kwasu linolowego i oleinowego.To właśnie one w znacznej mierze wpływają na właściwe uregulowanie gospodarki hormonalnej u człowieka. A zatem olej z wiesiołka reguluje hormony, wzmacniając przy tym włosy i paznokcie, a także poprawia ogólny stan skóry i leczy ją z rozmaitych schorzeń jak częstego trądziku czy nawet egzemy. Szczególnie dla kobiet bardzo istotny może okazać się fakt, że spożywanie go w zalecanych dawkach pozwala na złagodzenie nieprzyjemnych i dość uciążliwych objawów napięcia przedmiesiączkowego. Ponadto sam olej z wiesiołka ma działanie przeciwzapalne, przez co pomaga w naturalnym leczeniu wszelkiego rodzaju stanów zapalnych w żeńskim układzie rozrodczym.

Dlatego też jest on jak najbardziej polecany dla wszystkich kobiet, chociaż najwięcej korzyści z niego mogą odnieść zwłaszcza osoby, które mają problemy z zajściem w ciążę. Dzieje się tak głównie z prostego powodu, że kapsułki z wiesiołka zażywane od pierwszego dnia miesiączki do momentu owulacji zwiększają ilość śluzu szyjkowego, jaki jest potrzebny do zapłodnienia, oraz poprawiają jego jakość. Jest to niezwykle ważne dla młodych kobiet, które coraz częściej mierzą się z problemem jego niewystarczającej ilości, ponieważ wcześniej stosowały np. antykoncepcję hormonalną lub na skutek różnych terapii przeprowadzanych z wykorzystaniem hormonów. Bez odpowiedniej jakości śluzu szyjkowego zapłodnienie komórki jajowej jest niemożliwe, ponieważ plemniki nie są w stanie w nim przeżyć oraz przedostać się do niej.
O Super ! ;) to zamawiaj - przyda mi się na włosy bo boje się o nie po każdym poronieniu lecą mi na łeb na szyje .. to będą może dwa pozytywne efekty ;)
 
Dziękuję za trzymanie kciuków, nie zatrzymali mnie w szpitalu bo beta spada na łeb na szyję więc prawdopodobnie wszystko skończy się samo, dziś w USG w szpitalu nic już w okolicach jajnika nie widać. Mam kontrolować betę z domu i gdyby coś się działo w razie czego wracać do szpitala, mamy tam 10 minut więc na spokojnie. Jeju nigdy nie sądziłam, że spadająca beta tak mnie ucieszy. Na ten moment chyba nie chcę już więcej próbować :( strasznie dużo nerwów mnie to kosztowało.

Co do cen ja w Warszawie widziałam najdroższej po 600/700 zł za wizytę, ale zwykle to raczej w granicach 400zł - jeżeli mówimy o wizycie + usg
Myślałam o Tobie- super ze beta spada! To najważniejsze. To brzmi dziwnie dla kogoś kto tego nie przezyl- ja chodziłam z podejrzeniem cp i jak mi gin powiedziała że widzi cos w macicy (i tak wiedzialam ze z tej ciazy nic nie będzie) to myslalam ze się poplacze ze szczęścia...
Nie myśl teraz o staraniach. Po prostu dojdz do siebie, a czas pokaże czy w przyszłości będziesz chciała jeszcze spróbować.
Cieszę się, że jesteś w domu ❤
 
Dziękuję za trzymanie kciuków, nie zatrzymali mnie w szpitalu bo beta spada na łeb na szyję więc prawdopodobnie wszystko skończy się samo, dziś w USG w szpitalu nic już w okolicach jajnika nie widać. Mam kontrolować betę z domu i gdyby coś się działo w razie czego wracać do szpitala, mamy tam 10 minut więc na spokojnie. Jeju nigdy nie sądziłam, że spadająca beta tak mnie ucieszy. Na ten moment chyba nie chcę już więcej próbować :( strasznie dużo nerwów mnie to kosztowało.

Co do cen ja w Warszawie widziałam najdroższej po 600/700 zł za wizytę, ale zwykle to raczej w granicach 400zł - jeżeli mówimy o wizycie + usg
No widzisz, spędzisz święta w domu i jesteś bezpieczna bo coś zbadali 😌
 
U mnie też ciężko to idzie, zwłaszcza, że takich preparatów na receptę moje jelita nie tolerują. Skończyłam wczoraj ibuvit i muszę coś kupić dzisiaj - zastanawiam się właśnie nad szelazem albo bioferem. A wcześniej brałam przez długi czas falvit mama i pomógł ale teraz biorę metyle z aliness więc potrzebuję samo żelazo.
To w szalezie masz jeszcze właśnie b12 i kwas foliowy.
Ja po pierwszym poronieniu brałam feroplex na receptę i powiem tak nie zauważyłam po nim super wyników, a brałam go jakieś 3 miesiące, A a dolegliwości jelitowe miałam spore :(
Jutro mam kontrole u hematologa i zobaczę jak ona oceni poprawę czy spoko jak na miesiąc czy słabo.
 
Robiłam dziś krzywa cukrowa i insulinowa, do lekarza pewnie umowie się dopiero po świętach, ale może wy będziecie w stanie coś powiedzieć, czy te wyniki są ok?
Glukoza
Na czczo - 84,5mg/dl
Po 60’ - 148, 20 mg/dl
Po 120’ - 76,50 mg/dl

Insulina
Na czczo - 4 ulU/ml
Po 60’ - 44,80 ulU/ml
Po 120’ - 21,60 ulU/ml
Wg mnie cukry nie są ok, w sensie że za nisko spadają. Tylko nie wiem, jak to do insuliny. Byłam w poniedziałek na wizycie u fizjoterapeuty i babka mówi, że ona ma ileś tam problemów, bo przez lata olewano jej gospodarkę węglowodanów - niskie cukry po 2h.
 
Dziękuję za trzymanie kciuków, nie zatrzymali mnie w szpitalu bo beta spada na łeb na szyję więc prawdopodobnie wszystko skończy się samo, dziś w USG w szpitalu nic już w okolicach jajnika nie widać. Mam kontrolować betę z domu i gdyby coś się działo w razie czego wracać do szpitala, mamy tam 10 minut więc na spokojnie. Jeju nigdy nie sądziłam, że spadająca beta tak mnie ucieszy. Na ten moment chyba nie chcę już więcej próbować :( strasznie dużo nerwów mnie to kosztowało.

Co do cen ja w Warszawie widziałam najdroższej po 600/700 zł za wizytę, ale zwykle to raczej w granicach 400zł - jeżeli mówimy o wizycie + usg
No i dobrze, że spada i spędzisz święta w domu
 
reklama
Do góry