reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny, jak długo po poronieniu miałyście nieregularne cykle?
Ja przed ciążą miałam 25-28 dni. Dziś 29 dc a nawet nie zapowiada się na okres...
Mi po łyżeczkowaniu cykl się skrócił. Przed miałam co 32-35 dni a teraz po zabiegu dostałam po 30 dniach i to nie miałam żadnych objawów na okres a przed zabiegiem miałam bóle już kilka dni wcześniej.
 
reklama
Dzięki!
Wszedzie wlasnie te blony sa połyskujące, a u mnie zmatowiałe ale ognisk zapalnych brak :/
Normalnie powinna byc interpretacja na tych wynikach 😁
Dokładnie powinna być interpretacja. Ja akurat miałam że zapalenie błony płodowych i łożyska, czy ostry naciek zapalany...coś takiego także tak jak lekarz mówił
U ciebie tak jak witch napisała może to świadczyć o niedokrwieniu, które zaś mogła spowodować ta ureoplazma.
Ja też teraz częściej wykonuje posiewy, a w ciąży to już najlepiej co wizytę je robić. Bo jak się w porę zaraguje to wszystko jest ok.


Dziewczyny, jak długo po poronieniu miałyście nieregularne cykle?
Ja przed ciążą miałam 25-28 dni. Dziś 29 dc a nawet nie zapowiada się na okres...
Ja mialam przez 5 miesięcy nieregularne, potem zaszłam w ciążę. Zawsze miałam co 28 dni, a po poronieniu co 32, co 28. Ten w którym zaszłam to byl mega krótki bo podejrzewam że ok. 24 dni trwał cykl.
Teraz po kolejnym poronieniu dostałam okres w 32 DC. Co będzie dalej zobaczymy
Ja mialam wczesniej ok 28 dni, po poznym poronieniu dostałam teraz pierwszy po 30 dniach. Mam nadzieje, ze w kolejnych cyklach sie nie wydluży.
Po 30 dniach dostalas okres po poznym poronieniu? Szybciutko organizm doszedł do siebie. Ja musiałam długo czekać na okres po poznym poronieniu
 
Dokładnie powinna być interpretacja. Ja akurat miałam że zapalenie błony płodowych i łożyska, czy ostry naciek zapalany...coś takiego także tak jak lekarz mówił
U ciebie tak jak witch napisała może to świadczyć o niedokrwieniu, które zaś mogła spowodować ta ureoplazma.
Ja też teraz częściej wykonuje posiewy, a w ciąży to już najlepiej co wizytę je robić. Bo jak się w porę zaraguje to wszystko jest ok.



Ja mialam przez 5 miesięcy nieregularne, potem zaszłam w ciążę. Zawsze miałam co 28 dni, a po poronieniu co 32, co 28. Ten w którym zaszłam to byl mega krótki bo podejrzewam że ok. 24 dni trwał cykl.
Teraz po kolejnym poronieniu dostałam okres w 32 DC. Co będzie dalej zobaczymy

Po 30 dniach dostalas okres po poznym poronieniu? Szybciutko organizm doszedł do siebie. Ja musiałam długo czekać na okres po poznym poronieniu
Tak 💚 i pozytywnie patrze w przod, ze wlasnie organizm szybko sobie poradził.
Teraz mam dylemat czy nie zamkną mnie w psychiatryku jak zaczne sie starac od tego cyklu 🙈

A te posiewy to na jakies specjalne bakterie bakterie czy na te ktore kiedys u Ciebie stwierdzono??? Czy oni jakos kompleksowo robią?
 
Podpowiedzcie jak te posiewy się dokładnie nazywają? Lekarz to pobiera czy można samemu?

Tak 💚 i pozytywnie patrze w przod, ze wlasnie organizm szybko sobie poradził.
Teraz mam dylemat czy nie zamkną mnie w psychiatryku jak zaczne sie starac od tego cyklu 🙈

A te posiewy to na jakies specjalne bakterie bakterie czy na te ktore kiedys u Ciebie stwierdzono??? Czy oni jakos kompleksowo robią?
Wiecie co powiem wam że nie wiem. Ja przychodzę do mojego gina i mówię że chce wymaz i on to pobiera i wysyła bodajże do laboratorium i jak jest wynik nie tak to daje znac. Tzn. można to w niektórych laboratoriach zrobić, gdzie pielęgniarka pobiera ten wymaz a można u gina. Czy samemu nie wiem i szczerze balabym się że sobie coś.uszkodze. Nazywa.sie to.chyba wymaz z szyjki macicy, pochwy. Ja z moim ginem rozumiem się bez słów 🤣 i jak chce wymaz to on wie o co mi chodzi bo przeszedł ze mną te dwa poronienia.
Te wymazy, posiewy pokazują wszystko i grzyby i bakterie
 
@marsi89 Są różne wymazy. Jest taki standardowy wymaz i on jest najczęściej wykonywany(i tu z tego co pamiętam badają pod kątem bakterii tlenowych i beztlenowych oraz grzybów - wydaje mi się, że nie sprawdza się pod kątem wirusowym, bo to zupełnie inne badanie). Innym wymazem jest wymaz w kierunku ureoplasma/chlamydia/mycoplasma.
 
@marsi89 Są różne wymazy. Jest taki standardowy wymaz i on jest najczęściej wykonywany(i tu z tego co pamiętam badają pod kątem bakterii tlenowych i beztlenowych oraz grzybów - wydaje mi się, że nie sprawdza się pod kątem wirusowym, bo to zupełnie inne badanie). Innym wymazem jest wymaz w kierunku ureoplasma/chlamydia/mycoplasma.
To ja ten standardowy robię czyli bakterie i grzyby bo ja właśnie w ciąży w szpitalu miałam robiony na ureoplasme/chlamydie i ta mycoplasme i to wykluczyli bo wyniki
były ok ale następnego dnia wymaz potwierdził kliebsiella i jeszcze inne dwie bakterie plus grzyby candida. I chyba ten standardowy gin mi robi cały czas
 
reklama
Taka podstawa to wymaz w kierunku bakterii i grzybów. Moja lekarka mowila ze przed staraniami warto robić tez badanie w kierunku chlamydii, mykoplazmy i ureaplasmy (to wszystko są wymazy). No i cytologia :)
Ooo widzicie..ja mialam na chlamydie i myko a stracilam ciaze prawdopodobnie przez ureo o ktorej pierwszy raz w ogole slyszalam....
 
Do góry