reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Homocysteina wyszła mi dobrze :) dzięki za podpowiedź ;) ciekawe co na to mój doktorek powie :p mam nadzieję, że to wszystko biorąc do kupy mogło być przyczyną, podwyższone tsh, zespół antyfosfolipidowy i teraz ta mutacja...w życiu bym się tego nie spodziewała.

To jeśli już to chyba bardziej zespół antyfosfilipodiwy bo to problemy z krzepliwością. Musiałabyś mieć bardzo wysoka homocysteine żeby mogła się przyczynić do poronienia a piszesz, że w porządku.
To ja bym tylko kwas foliowy zbadała i B12 żeby wiedzieć jakie suple brać. 😉
 
reklama
Tamta wcześniejsza mutacja PAI jest poważniejsza niż ta MTHFR.
Dlatego właśnie czekam do wizyty, czy mój ginekolog wyślę mnie do specjalisty czy on podejmie leczenie ;) może zleci więcej badań, no nie wiem. Może to dziwnie zabrzmi ale cieszę się że coś wyszło...jest punkt zaczepienia.
 
Teraz się przebadam tak że hoho, pod koniec tygodnia ide do nefrologa sprawdzić stan nerek bo z tym też był u mnie problem za dziecka i teraz znowu wychodzi mi krew w moczu :( więc wolę to sprawdzic. Teraz pobiegam trochę po lekarzach i przyszły rok jest mój ;)
 
Właśnie nie chodzę 🙈 ale oglądam filmiki ;) wiem że może to średnio rozsądne ale wcześniej nie czułam takiej potrzeby.
Ja też nie chodziłam i dałam radę. Szkoła rodzenia może coś daje jak ma się rodzić naturalnie a nie mieć cesarkę. Ale poradzisz sobie, to jest taki instynkt ze szok. Zaraz będziesz wiedzieć co robić
@Czikunia Tak, jest ryzyko złego przetwarzania kwasu foliowego.



Biotter i Folik mają ten sam skład, tylko że Folik jest lekiem, więc skład jest gwarantowany. Biorąc po jednej tabletce z tych dwóch paczek, przyjmujesz 800 kwasu foliowego i 500 B12 (i niewielkie ilości dodatkowych witamin), wszystko w zwykłych formach, niemetylowanych. Myślę, że z decyzją, czy opłacić dodatkowo badania kwasu i B12, możesz poczekać na wyniki panelu genetycznego na trombofilie. Jeśli wyjdzie Ci mthfr, to powstanie pytanie czy organizm sobie radzi z tą 800 kwasu foliowego. Niby wychodzi to w homocysteinie, ale niby pełny obraz jest przy tych 3 badaniach wykonanych w tym samym czasie.
Jak zawsze świetnie wytłumaczone i doradzone 😊 niedługo zamawiam ten pakiet na trombofilie i oczywiście wrzucę tu wyniki. No homocysteine miałam 8,2 teoretycznie poniżej 10 jest ok ale fajnie jakby ją zbić trochę. Zaczęłam więcej zielonego jeść, więcej buraków jeść, plus niby te witaminy tam na ta homocysteine działają...zobaczymy. A jakby wyszła tam ta mutacja co wskazuje że organizm źle przyswaja ten kwas foliowy to wtedy bierze się metylowane witaminy tak? A w ciąży jakie jest postępowanie? Też te witaminy tylko czy jakoś acard czy coś innego?
Jak ma się to złe przyswajanie na ciążę?
 
Moje dziecko tez było zdrowe, a przyczyna było to ze chorowałam na covid. Do tej pory jest to bardzo bolesne. Lekarze mówili mi, żebym się cieszyła, bo to znaczy że mogę mieć zdrowe dzieci. Na pewno jest to pocieszenie...
Czyli wy rozpoczynacie starania? Minął już ten sugerowany przez lekarza czas? Życzę Ci, żeby teraz już wszystko poszło gładko 😘
No właśnie to najgorsze, ta świadomość że dziecko było zdrowe...
Jeszcze mam miesiąc, w okolicach Wigilii możemy zacząć. Mam nadzieję, że się uda. Lekarz powiedział, że jak będę brać acard to powinno pójść przy pierwszej okazji jak się wystrzelimy w owulację.
 
Hej dziewczyny, w badaniach na trombofilię wyszła mi mutacja PAI-1 4G HETERO. Ze względu na moją historię poronień obstawiam, że to może być przyczyną moich poronień. Czy któraś z was ma tą mutację? Wiem, że w przypadku PAI homo zazwyczaj potrzebny jest acard+heparyna a jak to jest w przypadku PAI hetero? Podobno to zależy od lekarza, jeden zleci acard+heparynę a drugi sam acard... Tylko, że ja mam ginekolog która raczej średnio chce wprowadzac nowe leki. Czy wystarczy sam Acard czy ze względu na kilka biochemicznych + 3 poronienia (6-10tc) powinnam też znaleźć lekarza który zleci też heparynę od pozytywnego testu? Zamierzam iść do hematologa ale to jeszcze jakiś czas do wizyty i chciałabym coś wiedzieć na ten temat przed wizytą. Może trochę przesadzam bo niektórzy mają gorsze mutacje itp ale naprawdę chciałabym uniknąć kolejnego poronienia...
Teoretycznie Pai hetero nie powinno być dużym problemem i chodzi o profilaktykę. Ja mam MTHFR hetero i Pai hetero, biorę tylko acard i pilnuję, żeby być 2 l wody dziennie, bo to jest najważniejsze dla krwi 🙂 odwodniony człowiek ma zagęszczoną krew
 
Cześć dziewczyny, dawno nie pisałam a dziś byłam na wizycie u genetyka. 😥Z racji trisomii 21 u synka wskazane jest jednak zbadanie kariotypu u mnie i męża, ma to potwierdzić, że choroba była przypadkowa. Chcieliśmy już zacząć się starać dziś jest nawet te dzień a dostałam kubeł zimnej wody na głowę,że za wcześnie może być problem z zagnieżdżaniem zarodka bądź łożyskiem. Czy któraś z was miała taki
przypadek? Poratujcie inaczej czekają nas jeszcze dwa miesiące zwłoki. 😥😥😥
 
reklama
Do góry