reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Moje dziecko tez było zdrowe, a przyczyna było to ze chorowałam na covid. Do tej pory jest to bardzo bolesne. Lekarze mówili mi, żebym się cieszyła, bo to znaczy że mogę mieć zdrowe dzieci. Na pewno jest to pocieszenie...
Czyli wy rozpoczynacie starania? Minął już ten sugerowany przez lekarza czas? Życzę Ci, żeby teraz już wszystko poszło gładko 😘

A skąd pewność, że covid się przyczynił do poronienia?
 
reklama
A skąd pewność, że covid się przyczynił do poronienia?
Przechodząc covid rozwinął się u mnie DIC w odpowiedzi na stan zapalny, który był również w lozysku. Nie jestem jedynym takim przypadkiem, ale między innymi mój przypadek i kilku innych dziewczyn z tego samego szpitala byl omawiany na zjeździe polskiego towarzystwa ginekologicznego No i oczywiście na całym świecie tez były i są takie przypadki. Na początku się mówiło, że niby covid jest niegroźny w ciazy, ale z czasem zaczęły się dziać takie niefajne rzeczy :( ja ledwo wyszłam z tego cało.
No i w ramach sprecyzowania, to nie było poronienie, bo w 25tc mowi się już o martwym urodzeniu :(
 
niby tak… mam takie fazy w trakcie całego cyklu. 1-5dc- totalna załamka, 6-24d.c- motywacja, szczescie itd., 24-1d.c - znowu załamka

Chciałabym od kogoś usłyszeć, kiedy się uda dokładnie i czy w ogole to wtedy będę czuła, ze mam na co czekać. Teraz czuje ze żyje w jakimś dziwnym zamrożeniu.
Żyłam tak dwa lata 🤦 a w tym roku druga ciąża 🙈 pierwszą poroniłam, tą mam nadzieję donosić 🙂 także trzymam za Ciebie kciuki 😘
 
Przestań tak myśleć. Nie ma co się poddawać. Toxo częściej się zarazisz przez surowe mięso czy niemyte owoce niż przez kota

Ja tak samo miałam w różnych fazach cyklu.
Uda się w końcu, wspomnisz moje.slowa
Pierwsza załamka przeszła (hormony też nie pomagają 🤦). Rozmawiałam z lekarką i robimy powtórkę za 3 tygodnie. Jak coś wyjdzie to włączymy leki i już.
 
Dziewczyny co oznacza, że wykryto u mnie obecność polimorfizmu c. 1298A>C układ heterozygotyczny. To ma związek z przyswajaniem kwasu foliowego ??? Jak ja wytrzymam do 15 grudnia ( wtedy mam wizytę u ginekologa).
 
@Czikunia Tak, jest ryzyko złego przetwarzania kwasu foliowego.

Nie nie ten folik z biottera już wyrzuciłam. W załączniku wrzucam co biorę. Ten folik brałam też w pierwszej ciąży więc myślę że to dobry znak. Ja nie kumam tych metyli. Czyli 800 to już jest metyl? Czyli że lepiej się wchłania.
Myślę też czy przy okazji jak pójdę zbadać ta homocysteine w styczniu powiedzmy nie zrobić kwasu foliowego i B12. Tak z ciekawości

Biotter i Folik mają ten sam skład, tylko że Folik jest lekiem, więc skład jest gwarantowany. Biorąc po jednej tabletce z tych dwóch paczek, przyjmujesz 800 kwasu foliowego i 500 B12 (i niewielkie ilości dodatkowych witamin), wszystko w zwykłych formach, niemetylowanych. Myślę, że z decyzją, czy opłacić dodatkowo badania kwasu i B12, możesz poczekać na wyniki panelu genetycznego na trombofilie. Jeśli wyjdzie Ci mthfr, to powstanie pytanie czy organizm sobie radzi z tą 800 kwasu foliowego. Niby wychodzi to w homocysteinie, ale niby pełny obraz jest przy tych 3 badaniach wykonanych w tym samym czasie.
 
Przechodząc covid rozwinął się u mnie DIC w odpowiedzi na stan zapalny, który był również w lozysku. Nie jestem jedynym takim przypadkiem, ale między innymi mój przypadek i kilku innych dziewczyn z tego samego szpitala byl omawiany na zjeździe polskiego towarzystwa ginekologicznego No i oczywiście na całym świecie tez były i są takie przypadki. Na początku się mówiło, że niby covid jest niegroźny w ciazy, ale z czasem zaczęły się dziać takie niefajne rzeczy :( ja ledwo wyszłam z tego cało.
No i w ramach sprecyzowania, to nie było poronienie, bo w 25tc mowi się już o martwym urodzeniu :(

Rozumiem. Bardzo przykra sprawa ☹️ Z tym covidem to nigdy nic nie wiadomo syf jak cholera.
 
Dziewczyny co oznacza, że wykryto u mnie obecność polimorfizmu c. 1298A>C układ heterozygotyczny. To ma związek z przyswajaniem kwasu foliowego ??? Jak ja wytrzymam do 15 grudnia ( wtedy mam wizytę u ginekologa).

Zbadaj poziom kwasu foliowego, B12 i homocysteine. Samo posiadanie mutacji nie decyduje o tym, że się źle przyswaja.
 
Zbadaj poziom kwasu foliowego, B12 i homocysteine. Samo posiadanie mutacji nie decyduje o tym, że się źle przyswaja.
Homocysteina wyszła mi dobrze :) dzięki za podpowiedź ;) ciekawe co na to mój doktorek powie :p mam nadzieję, że to wszystko biorąc do kupy mogło być przyczyną, podwyższone tsh, zespół antyfosfolipidowy i teraz ta mutacja...w życiu bym się tego nie spodziewała.
 
reklama
Homocysteina wyszła mi dobrze :) dzięki za podpowiedź ;) ciekawe co na to mój doktorek powie [emoji14] mam nadzieję, że to wszystko biorąc do kupy mogło być przyczyną, podwyższone tsh, zespół antyfosfolipidowy i teraz ta mutacja...w życiu bym się tego nie spodziewała.
Tamta wcześniejsza mutacja PAI jest poważniejsza niż ta MTHFR.
 
Do góry