reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Witam was ! Pewnie mało kto mnie już tutaj kojarzy ! Ale ku pokrzepieniu i podniesieniu na duchu , przesyłam wam mojego synusia [emoji4]
Poronienie wrzesień 2018
21.01.2020 urodziłam zdrowego synka [emoji7]
Nie załamujcie się, będzie dobrze [emoji8]
Buziaki od leosia [emoji173]Zobacz załącznik 1339316
Super, cudowny potomek, niech się zdrowo chowa:) takie historie podnoszą na duchu, że nie można tracić nadziei, dziękuję na Twój wpis:tak:
 
reklama
Dziewczyny a ja dziś byłam u ginekologa na pierwszej wizycie po poronieniu. Ginekologiczne wszystko idealnie. Co do wyników to tak: zespół antyfosfolipidowy wykluczył (choć wy już mi tutaj go kochane wykluczylyscie ), homocysteine mam 8,2 i powiedział że ona nie jest zła, do poronienia na bank się nie przyczyniła i on by to tak zostawił żebyśmy nie przedobrzyli. Powiedziałam mu że biorę B12 forte b-complex z olimpu to powiedział żebym dalej sobotę to brała i dodatkowo folik. W tym b-complex mam już 0,4 kwasu foliowego ale mimo to jeszcze ten folik brać mi kazał. Mówiłam że chce jeszcze zrobić teraz w grudniu badanie na trombofilie to powiedział że on nadal twierdzi że to był ogromny pech i nic tam nie wyjdzie a kolejna ciąża już będzie udana ale mogę zrobić to badanie i z wynikiem przyjść do niego, jak co ma kolegę genetyka to będziemy z nim rozmawiać. Więc na początku grudnia zamawiam z testdna ten pakiet na trombofilie. Miałam podwyższone aptt czy jakoś tak, w każdym bądź razie czas protrombinowy ale powiedział że to jest delikatny odchyl (norma do 36 a ja mam 37,7 s) a norma też jakąś dla tego laboratorium zaniżona bo w tym szpitalnym jest do 42s. Więc to mam przy okazji sobie powtórzyć i będziemy to obserwować. I w tym roku mamy sobie odpuścić,.poczekać na wyniki tej trombofilii i w nowym roku ruszać z działaniami
 
Też sobie go już odpuściłam. Kupiłam metylowany 800 - Naturell folian forte. Co do B12 to mam na wynikach do 771 normę. Udało mi się zapisać dziś do lekarza, myślisz że warto powtórzyć homocysteine? I o jakie badania powinnam go poprosić? Nie wiem do końca co to za lekarz, niby opinie ma ok, ale ten mój prowadzący też miał ok...
Ja bym powtórzyła homocysteine i kwas dopiero za ok. 2 miesiące przy braniu folianu naturella. Nawet jeśli teraz Ci homocysteina skoczyła do góry, to co z tego, przecież nie będziesz już brała 5g kwasu. Chyba, że nowy lekarz powie, że musisz brać Richtera przez całe starania i ciążę, to wtedy możesz kontrolować homocysteine. Swoją drogą, teraz w rekemondacji mówią, że można brać taka dużą dawkę w dowolnej formie, także metylowanej. Kilka lat temu twierdzili, że tylko w zwykłej.
 
Gratulacje! Buziaki dla synka :) dobrze czytać takie wiadomości, mam nadzieje ze na każdą z nas czeka tu szczęśliwy finał.
Wiem, że po lyzeczkowawniu można się starać już po pierwszej miesiączce jeśli wszystko będzie ok. My chyba chwile poczekamy, bo ja potrzebuje troche od tego wszystkiego odpocząć. Po prostu potrzebuje sobie trochę pożyć :D wcześniej mialam ogromne parcie ale po tym pustym jaju troche dostalam kubeł zimnej wody na głowę.
Ale do rzeczy. Wasi lekarze tez Wam mówili że można się starać już po pierwszej miesiączce? Mi jeden lekarz powiedział że tak, a druga lekarka ze lepiej chwile odczekać, ale ona tu się powoływała bardziej na kwestie przewietrzenia głowy. Ciekawa jestem jak to jest u Was :)
Ja byłam u kilku lekarzy i dwie opcje. Jedni mówili odczekać co najmniej 3 miesiące. Jeden lekarz mi powiedział, że tak się przyjęło te 3 miesiące ale on się tym interesował i mówił że nie znalazł żadnych artykułów naukowych mówiących o tych 3 miesiącach i powiedział że jak jest ok i wszystko się oczyściło to nie ma na co czekać.
 
Ja bym powtórzyła homocysteine i kwas dopiero za ok. 2 miesiące przy braniu folianu naturella. Nawet jeśli teraz Ci homocysteina skoczyła do góry, to co z tego, przecież nie będziesz już brała 5g kwasu. Chyba, że nowy lekarz powie, że musisz brać Richtera przez całe starania i ciążę, to wtedy możesz kontrolować homocysteine. Swoją drogą, teraz w rekemondacji mówią, że można brać taka dużą dawkę w dowolnej formie, także metylowanej. Kilka lat temu twierdzili, że tylko w zwykłej.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc, kochana jesteś ♥️
 
Dziewczyny a ja dziś byłam u ginekologa na pierwszej wizycie po poronieniu. Ginekologiczne wszystko idealnie. Co do wyników to tak: zespół antyfosfolipidowy wykluczył (choć wy już mi tutaj go kochane wykluczylyscie ), homocysteine mam 8,2 i powiedział że ona nie jest zła, do poronienia na bank się nie przyczyniła i on by to tak zostawił żebyśmy nie przedobrzyli. Powiedziałam mu że biorę B12 forte b-complex z olimpu to powiedział żebym dalej sobotę to brała i dodatkowo folik. W tym b-complex mam już 0,4 kwasu foliowego ale mimo to jeszcze ten folik brać mi kazał. Mówiłam że chce jeszcze zrobić teraz w grudniu badanie na trombofilie to powiedział że on nadal twierdzi że to był ogromny pech i nic tam nie wyjdzie a kolejna ciąża już będzie udana ale mogę zrobić to badanie i z wynikiem przyjść do niego, jak co ma kolegę genetyka to będziemy z nim rozmawiać. Więc na początku grudnia zamawiam z testdna ten pakiet na trombofilie. Miałam podwyższone aptt czy jakoś tak, w każdym bądź razie czas protrombinowy ale powiedział że to jest delikatny odchyl (norma do 36 a ja mam 37,7 s) a norma też jakąś dla tego laboratorium zaniżona bo w tym szpitalnym jest do 42s. Więc to mam przy okazji sobie powtórzyć i będziemy to obserwować. I w tym roku mamy sobie odpuścić,.poczekać na wyniki tej trombofilii i w nowym roku ruszać z działaniami
Moje zdanie znasz ws. Foliku/Biottera ;) Jeśli dorzucić do 800, to metyl.
 
Hej dziewczyny, w badaniach na trombofilię wyszła mi mutacja PAI-1 4G HETERO. Ze względu na moją historię poronień obstawiam, że to może być przyczyną moich poronień. Czy któraś z was ma tą mutację? Wiem, że w przypadku PAI homo zazwyczaj potrzebny jest acard+heparyna a jak to jest w przypadku PAI hetero? Podobno to zależy od lekarza, jeden zleci acard+heparynę a drugi sam acard... Tylko, że ja mam ginekolog która raczej średnio chce wprowadzac nowe leki. Czy wystarczy sam Acard czy ze względu na kilka biochemicznych + 3 poronienia (6-10tc) powinnam też znaleźć lekarza który zleci też heparynę od pozytywnego testu? Zamierzam iść do hematologa ale to jeszcze jakiś czas do wizyty i chciałabym coś wiedzieć na ten temat przed wizytą. Może trochę przesadzam bo niektórzy mają gorsze mutacje itp ale naprawdę chciałabym uniknąć kolejnego poronienia...
 
@Euforia0204 ciążę uważa się na donoszona jak skończy się chyba 37 tydzień więc jeszcze trochę mi brakuje ;) ale gdyby coś to synek by sobie poradził. Ja sama jestem wcześniakiem z 32tc ;)
Rodzice będę państwowo i boje się porodu bardzo. Ale nawet nie tego bólu tylko tego że sobie z czymś nie poradzę albo będę w takiej panice że nie będę w stanie wykonywać polecen.
 
reklama
Moje zdanie znasz ws. Foliku/Biottera ;) Jeśli dorzucić do 800, to metyl.
Nie nie ten folik z biottera już wyrzuciłam. W załączniku wrzucam co biorę. Ten folik brałam też w pierwszej ciąży więc myślę że to dobry znak. Ja nie kumam tych metyli. Czyli 800 to już jest metyl? Czyli że lepiej się wchłania.
Myślę też czy przy okazji jak pójdę zbadać ta homocysteine w styczniu powiedzmy nie zrobić kwasu foliowego i B12. Tak z ciekawości
 

Załączniki

  • IMG_20211122_162930.jpg
    IMG_20211122_162930.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 26
Do góry