reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jezu jestem sobie taka wdzięczna, ze pojechałam do Polski badać mutacje. Dopiero z pozoru niewinne mutacje zmusiły ginekologa tu, żeby mnie skierować do hematologa, inaczej „nie było powodów”, wiec będę zwolenniczka robienia badań za wszelką cenę, bo gdyby nie ten z pozoru zbędny upór, to bym uwierzyła, ze „jestem młoda”, „poronienia się zdążają” etc :/ Sorki za spam, ale może to kogoś zmotywuje i uratuje kolejne ciąże…
I bardzo dobrze, lepiej przeczytać o czymś dwa razy niż być nieświadomą 😊 3mam kciuki 🤞
 
reklama
@outofthebox A spamuj spokojnie. Moim zdaniem 2 poronienia z rzędu w młodym wieku powinny skłonić do diagnostyki. Przy 1 poronieniu - to już zależy od kobiety. Ja bym przynajmniej podstawową diagnostykę zrobiła. Dla uspokojenia głowy.
Dokładnie tak. Dla samej siebie warto i dla swojej spokojnej głowy. Żeby nie musieć przechodzić przez to samo od nowa.
 
@Lunka85 Może to gwarancji przechodzenia tego samego jeszcze raz nie daje. Ale daje świadomość, że zrobiłam co mogłam w tej kwestii. Żeby nie mieć do siebie potem pretensji, że się czegoś nie zrobiło.
 
Ja Ci powiem, że ja miałam odwrotnie - żadnych objawów, teoretycznie dni niepłodne. Przy równych cyklach 30-dniowych, po stosunku w 8dc mam syna 😂

Prawdopodobnie ZUS wypłacił Ci wynagrodzenie za część miesiąca. Od kiedy jesteś na zwolnieniu??
No i jest jeszcze sprawa - kiedy pracodawca przekazuje formularz Z-3. Bo jak on się spóźni, to i wypłaty potem się odciągają a czasie.
Już się wyjaśniło... Średnią wyliczyli z 12 miesięcy poprzedzających luty 2021, wtedy brałam zwolnienie na opiekę i wzięłam kolejne na ciążę przed upływem pełnych 3 miesięcy i wtedy też mialam obniżone wynagrodzenie przez covid, więc automatycznie podstawa do wypłaty świadczenia była niższa niż jakby policzyć ostatnie 12 miesięcy...
Ja nie nadążam za tymi lekarzami... Byłam na USG to lekarz powiedział że nie ma co czekać kolejnych 3 cykli tylko od razu się starać zajść w ciążę... Szkoda czasu na czekanie a nie ma żadnych naukowych dowodów na to że odczekanie tych 3 cykli coś zmieni.
 
Już się wyjaśniło... Średnią wyliczyli z 12 miesięcy poprzedzających luty 2021, wtedy brałam zwolnienie na opiekę i wzięłam kolejne na ciążę przed upływem pełnych 3 miesięcy i wtedy też mialam obniżone wynagrodzenie przez covid, więc automatycznie podstawa do wypłaty świadczenia była niższa niż jakby policzyć ostatnie 12 miesięcy...
Ja nie nadążam za tymi lekarzami... Byłam na USG to lekarz powiedział że nie ma co czekać kolejnych 3 cykli tylko od razu się starać zajść w ciążę... Szkoda czasu na czekanie a nie ma żadnych naukowych dowodów na to że odczekanie tych 3 cykli coś zmieni.
Nie wiem czy masz Instagram ale marta_lekarzkobiet na swoim instagramie zrobila post o tym czekaniu po poronieniu 3 miesiące, że faktycznie od tego się odchodzi. Wiadomo, czasami są sytuacje, że trzeba czekać, chociażby po to żeby się dobrze przebadać w tym czasie, ale w większości przypadków nie wymaga tego oczekiwania... dużo dziewczyn wypowiedziało się w komentarzach o swoich doświadczeniach w tym temacie :) może to tez Ci troche pomoże
 
Już się wyjaśniło... Średnią wyliczyli z 12 miesięcy poprzedzających luty 2021, wtedy brałam zwolnienie na opiekę i wzięłam kolejne na ciążę przed upływem pełnych 3 miesięcy i wtedy też mialam obniżone wynagrodzenie przez covid, więc automatycznie podstawa do wypłaty świadczenia była niższa niż jakby policzyć ostatnie 12 miesięcy...
Ja nie nadążam za tymi lekarzami... Byłam na USG to lekarz powiedział że nie ma co czekać kolejnych 3 cykli tylko od razu się starać zajść w ciążę... Szkoda czasu na czekanie a nie ma żadnych naukowych dowodów na to że odczekanie tych 3 cykli coś zmieni.
Ja zawsze słyszałam że nie ma co czekać, że odchodzi się od tego. Mi nawet po ciąży pozamacicznej nie kazali czekać. Ale fakt, że za każdym razem oczyszczalam się sama
 
reklama
Ja też miałam przeboje z zusem. Ja poszłam na l4 w połowie miesiąca wiec dostałam jakby połowę wypłaty z pracy, a na wypłatę z zusu to bardzo długo czekalam, ona przyszla w dwóch częściach i trochę nie mogłam się z tym doliczyć. Ostatecznie wszystko się zgodziło. Oni zasiłek wyliczają na podstawie średniej, bodaj z 12 ostatnich miesięcy i jak ktoś nie ma stałej pensji, to jest troszkę trudniej to kontrolować :) mam nadzieje ze się wszystko wyjasni u Ciebie
PS dziewczyny, po ostatniej historii, że ktoś tu kogoś podczytuje postanowiłam sobie zmienić nick. Pozdrawiam, A. :)
Długo czekałaś na zmianę nicku? Zawnioskowałam o to samo, ale czekam na pewno już ponad tydzień
 
Do góry