reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny jakie należy zrobić badania żeby sprawdzić czy się nie ma IO? W jakich sytuacjach lekarz przepisuje metformine?
Do samego IO wystarczy glukoza i insulina na czczo. Ja robiłam obie wartości z obciążeniem i doszła hiperinsulinemia i stan przedcukrzycowy - 188 gdzie od 200 jest już cukrzyca (badanie po 2h, norma do 140...). Metaforminę dostałam od razu. Przypisują na IO, i policystyczne jajniki. Za granicą leczy się nią cukrzycę ciązową.
 
reklama
Dziewczyny jakie należy zrobić badania żeby sprawdzić czy się nie ma IO? W jakich sytuacjach lekarz przepisuje metformine?
Wystarczy, że zrobisz glukozę i insulinę na czczo - z tego wylicza się współczynnik HOMA (kalkulator znajdziesz w internecie). I na tej podstawie już można IO diagnozować.
 
A ja mam mały mętlik w głowie.. wcześniej gin powiedziała,że nie potrzebne zgłosiłam się do szpitala,że jej pacjentki w ciągu 7 dni samoistnie poraniaja. I że przez to,że poszłam do szpitala i miałam zabieg to narażam siebie na kolejną ciążę z poronieniem,bo lekarze mogli coś uszkodzić i sam fakt,że zabieg.. Z kolei wczoraj endokrynolog się pytał ile lekarz kazał odczekać do następnych starań,odpowiedziałam,że po pierwszej miesiączce już można. Na co ten się zdziwił i powiedział,że kiedyś kazali odczekać pół roku. Po tym wszystkim zaczynam się bać,że jeśli zacznę starac się po pierwszej miesiączce to faktycznie może być powtórka z rozrywki..
Dobrze powiedział KIEDYŚ, teraz jak jest wszystko ok lekarz pozwala starać się po pierwszej miesiączce. Nie znają się a gadaja. Wydaje mi się że ten okres jest bardziej na regenerację psychiki.
Ja też już sama nie wiem, dwa pierwsze robione wczoraj popołudniu, dwa następne dzisiaj w dzień, ostatni dzisiaj popołudniu. Bóle typowe jak dla owulacji, czyli bol jajników, skok temperatury, ból kręgosłupa. Jutro kupie test ciążowy i sprawdzę czy ta beta mi spadła. W necie piszą, że rzadko występuje owulacja pi zabiegu 🙄
U mnie wystąpiła zaraz po zabiegu owu. Z twoich testów też wyniki że jest owulacja.
Czy miałyście odczuwalyscie ból po łyżeczkowaniu? Jestem kilka dni po i co jakiś czas chwyci mnie taki promieniujący ból, ale co dziwne …jakby odbytu?! Wybaczcie dosadną szczerość, ale zastanawia mnie czy to normalne.
Tak ja też tak miałam i to długi czas, ale ból był słabszy każdym dniem. Pomagała nospa albo pyralgina
mnie typowo macica nie bolała, ale ja zawsze podczas okresu mam bol tyłka. Nazywam to kółkiem w d@#ie, jakby ktoś igłę w tylek mi wbijał, czytałam że jest związane z zbyt mala ilością błonnika w diecie. Ja po zabiegu miałam straszne wzięcia, nie mogłam nic z siebie wydusić. W pewnym momencie zaczęło robić mi się słabo i dostałam drgawek. Jelita strasznie bolały i tylek tez, przez Ok 3 dni miałam problem.
Haha ja też miałam przy okresach ból tyłka. Mówiłam że mam skurcze w du*ie 😁
Zobacz załącznik 1309038Dzisiaj powinna przyjść miesiączka a zamiast tego ustało plamienie... Mąż mówi ze mam przewidzenia.

Tamten był świeży 😊 nie mam więcej testów, jeden mi został ze stycznia🙈 nie testuje więcej, poczekam ma wizytę 🙂
Gratulacje. Mi w dzień miesiączki albo w ogóle testy nie wychodziły albo była bardzo słaba kreska. Ostatnio wrzucałam zdjęcie i był ledwo widoczna. Ale powtórzyłam po kilku dniach bo zostało mi jeszcze kilka testów i już jest mocna. Na wizytę umówiłam się dopiero 6 września, teraz się kaplam że może trochę późno bo to będzie już 8 tydzień ale bynajmniej wszystko będzie już widoczne mam nadzieję.
Trzymam kciuki
 
Gratulacje. Mi w dzień miesiączki albo w ogóle testy nie wychodziły albo była bardzo słaba kreska. Ostatnio wrzucałam zdjęcie i był ledwo widoczna. Ale powtórzyłam po kilku dniach bo zostało mi jeszcze kilka testów i już jest mocna. Na wizytę umówiłam się dopiero 6 września, teraz się kaplam że może trochę późno bo to będzie już 8 tydzień ale bynajmniej wszystko będzie już widoczne mam nadzieję.
Trzymam kciuki
W styczniu pozytyw wyszedł dopiero tydzień po dacie miesiączki a tu 26 dc i już pozytywny. Biorę to jako dobry znak i dobrze zagniezdzony fasolek 🙂 na wizytę będę chciała zapisać się ok 10.06 to będzie coś pomiędzy 6 a 7 tygodniem, chyba ze zrobię wcześniej didimmery i okaże się ze jednak heparyna będzie potrzebna... boje się bardzo, kciuki się przydadzą. Wierze ze tym razem będzie dla nas pozyyywne rozwiązanie ❤️
 
W styczniu pozytyw wyszedł dopiero tydzień po dacie miesiączki a tu 26 dc i już pozytywny. Biorę to jako dobry znak i dobrze zagniezdzony fasolek 🙂 na wizytę będę chciała zapisać się ok 10.06 to będzie coś pomiędzy 6 a 7 tygodniem, chyba ze zrobię wcześniej didimmery i okaże się ze jednak heparyna będzie potrzebna... boje się bardzo, kciuki się przydadzą. Wierze ze tym razem będzie dla nas pozyyywne rozwiązanie ❤️
Gratulacje!! Czekamy na więcej dobrych informacji, faktycznie szybko pokazała się ta kreska <3
 
Wystarczy, że zrobisz glukozę i insulinę na czczo - z tego wylicza się współczynnik HOMA (kalkulator znajdziesz w internecie). I na tej podstawie już można IO diagnozować.
ja mam na czczo zawsze spoko glukozę i insulinę, u mnie wszystkie cukry w normie a insulina po godzinie wystrzela w kosmos i też dostałam metforminę 😉
 
W styczniu pozytyw wyszedł dopiero tydzień po dacie miesiączki a tu 26 dc i już pozytywny. Biorę to jako dobry znak i dobrze zagniezdzony fasolek 🙂 na wizytę będę chciała zapisać się ok 10.06 to będzie coś pomiędzy 6 a 7 tygodniem, chyba ze zrobię wcześniej didimmery i okaże się ze jednak heparyna będzie potrzebna... boje się bardzo, kciuki się przydadzą. Wierze ze tym razem będzie dla nas pozyyywne rozwiązanie ❤️
gratulacje i trzymam mocno kciuki 😊
 
Hej

Dziewczyny mam pytanie, biorę eutyrox na czczo czy jest jakiś czas kiedy potem mogę zjeść posiłek. Nigdy nie było z tym problemu, bo przed śniadaniem pół godziny brałam a teraz jestem na diecie i wstaję o 6.00 natomiast posiłek jem o 10.00 ale o 7.00 kawę piję. Jak brać tabletki?
Min. pół godz. przed kawa już w tej sytuacji czyli najlepiej jak wstajesz i tak ☺️
 
reklama
Dobrze powiedział KIEDYŚ, teraz jak jest wszystko ok lekarz pozwala starać się po pierwszej miesiączce. Nie znają się a gadaja. Wydaje mi się że ten okres jest bardziej na regenerację psychiki.

U mnie wystąpiła zaraz po zabiegu owu. Z twoich testów też wyniki że jest owulacja.

Tak ja też tak miałam i to długi czas, ale ból był słabszy każdym dniem. Pomagała nospa albo pyralgina

Haha ja też miałam przy okresach ból tyłka. Mówiłam że mam skurcze w du*ie 😁

Gratulacje. Mi w dzień miesiączki albo w ogóle testy nie wychodziły albo była bardzo słaba kreska. Ostatnio wrzucałam zdjęcie i był ledwo widoczna. Ale powtórzyłam po kilku dniach bo zostało mi jeszcze kilka testów i już jest mocna. Na wizytę umówiłam się dopiero 6 września, teraz się kaplam że może trochę późno bo to będzie już 8 tydzień ale bynajmniej wszystko będzie już widoczne mam nadzieję.
Trzymam kciuki
No to super, może organizm szybko dojdzie do siebie
 
Do góry