reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Też trzymam kciuki za test <3 Ostatnio tylko czytam i nie udzielam się za dużo, bo u mnie mało nowego, dopiero co przestałam plamić po zabiegu i mocno czekam aż organizm wróci do siebie, nawet nie ze względu na starania, ale czuje niepokój :/

Właśnie byłam na pierwszej wizycie po poronieniu (poronienie 20.06, łyżeczkowanie 05.07) i okazuje się, ze moje jajniki są "jeszcze uśpione" - cokolwiek to znaczy, pewnie, ze nie widać na nich pęcherzyków?

Wydawało mi się, ze 2 tygodnie po łyżeczkowaniu, a już miesiąc po porodzie, jajniki będą juz działały i dojdzie do jakiejś owulacji, a tu ginekolog przepowiada okres dopiero za ok miesiąc - czy to jest dalej ok? Pierwszy okres 2 miesiące po porodzie, a 6 tygodni po łyżeczkowaniu?

Sprawdzałam betę ok tydzień temu i miałam 5.19, a dwa dni później 4.6, więc spada szybko :/

Zaczynam się martwić, ze coś tu idzie nie tak, zbyt wolno i mój organizm nie może wrócić do normy, te jajniki mnie zmartwiły.
No coś Ty, wszystko się ładnie goi! Organizm to nie maszyna, hormony to nie matematyka. Bądź dzielna, łykaj wiesiołka, kwas foliowy, gimnastykuj się i czytaj zaległe pozycje książkowe. A po pierwszym okresie kochaj się z mężem jak nigdy wcześniej i kiedy tylko będzie czas😁
 
reklama
Ja od maja w końcu mam chyba normalny cykl 😁 tylko śluz płodny zaskakująco szybko, bo już w 10 dniu cyklu ale może się utrzyma dłużej 🤷 zobaczymy 🙂 działamy i jedziemy nad morze 😍 także 100% relaks i robienie maluszka 😂
Miłego i owocnego wypoczynku 🤗
Hejka dziewczyny, inseminacja się nie udała, 1 dc. Nie wiem już co dalej robić i skąd brać siły. Rzućcie dobrym slowem...
Przytulam, bardzo przykro 😞 w takich sytuacjach tez zastanawiam się skąd siła. Wczoraj jak się wściekałam to mąż próbował mnie pocieszać ze sa pomoce jakby nie szło naturalnie i damy radę jak nie tak to inaczej, ale ja nie chciałam o tym słuchać taki miałam podły nastrój 😪 ale dziś tak przemyślałam ze każda z nas ma w sobie ogromna sile, pomimo tych wszystkich niepowodzeń, bardzo chce wierzyć ze każdej z nas będzie to odpowiednio wynagrodzone ✊🏼✊🏼
 
Hejka dziewczyny, inseminacja się nie udała, 1 dc. Nie wiem już co dalej robić i skąd brać siły. Rzućcie dobrym slowem...
Przykro mi. Ja zawsze staram się jakiś pozytyw doszukać. Wszystko jest możliwe, nie poddawaj się. Pechowy jakoś ten rok
Trzymam kciuksy, zeby ułożyło się najlepiej dla Ciebie ♥️
Mnie też korci już testowanie (24 dc), ale jeśli mam niską ciepłotę ciała, to chyba i tak nie ma co się nastawiać?
Nie ma reguły co do ciepłoty, w ogóle stwierdzam że nie ma reguły co do niczego. Ja w pierwszej ciąży nie miałam skoku temperatury, cały czas temp. 36.6. w drugiej był skok i cały czas utrzymała się temp. 37,2.
W tym cyklu też pęcherzyk był, śluz płodny był, test owu pozytywny, skok temp., Progesteron wysoki a czuje że idzie okres i zaraz się wszystko rozkręci.
24 DC to troszkę za szybko na testowanie. Kiedy ma przyjść okres?
 
Dziewczyny czy znacie jakieś sensowne sposoby na radzenie sobie ze zgagą? Przysięgam że przyplątała się od dnia testu. Mdli mnie trochę ale to jest do przeżycia, ale ta zgaga jest STRASZNA, próbuję domowych sposobów, jem małe, głównie gotowane lub parowane posiłki 2 z małą ilością przypraw, piję dużo wody z cytryną lub miętą (imbiru nie mogę) 2 razy sięgnęłam nawet po Manti bo mi gastrolog powiedziała że można ale to i tak pomaga tylko na chwilę a mam wrażenie że mam zgagę nawet po wodzie :/I jeszcze mam pytanie do tych które dłuższy czas brały luteinę, strasznie mi wysusza śluzówkę :( boję się infekcji :/ jutro przy becie zrobię wymaz, bo czuję dyskomfort i pieczenie ale nie wiem czy to od samej luteiny i wolę sprawdzić. Biorę 3x2 po 100 mg teraz plus duphaston. Ta gin co ma mi prowadzić ciążę przepisała mi cholernie drogi żel z progiem na noc ale nie ma go nigdzie w moim mieście! No i się zastanawiam czy ta pod język rzeczywiście taka straszna? Mój prog jest w miarę ok spadł co prawda z 39 na 35 ale nie jest źle i się zastanawiam czy ta pod język razem z tym żelem na noc dałaby radę...

Polecam wcinać migdały. Pod koniec ciąży miałam takie zgagi że szok (pierwszy raz w życiu) i sąsiadka mi poleciła, codziennie szło pół paczki nagle zgaga minęła :)
 
Dzięki za słowa otuchy, wiem, że za bardzo kalkuluję ale chciałabym mieć chociaż złudzenie kontroli, zrobiłam masę badań i w sumie nawet mi smutno, że wszystko wyszło ok, bo dalej zostaję bez odpowiedzi, Wy to pewnie zrozumiecie :)

Nie jest łatwo w takiej sytuacji być skrajnie niecierpliwą osobą. Dziś ginekolożka pytała, czy będziemy probować zajść w ciążę po okresie, a ja nawet nie miałam ochoty z nią rozmawiać o tym, powiedziałam, ze nie wiem :o Chyba czeka mnie zmiana lekarza, potrzebuje swieżego startu.

Mentalnie czuje się ok, ale szczerze mówiąc, to jestem zła na to, ze sama próba bycia w ciąży juz tak odbiła się na moim zdrowiu fizycznym, to jest takie wyczerpujące i moze miec tyle komplikacji, ze nigdy nie patrzyłam na to w tej sposób, wszystkie o tym wiemy, a jednocześnie dalej próbujemy, zapominamy, mimo ryzyk dla siebie walczymy, to jest dla mnie kosmos i świadczy o tym, jakie laski są silne i odważne, ta swiadomość mnie zawsze pociesza.
@agaaataaaa szczególnie dla Ciebie teraz, mnóstwo mnóstwo siły, wiem, jak cholernie rozczarowana możesz się czuć :/
 
Ja od maja w końcu mam chyba normalny cykl 😁 tylko śluz płodny zaskakująco szybko, bo już w 10 dniu cyklu ale może się utrzyma dłużej 🤷 zobaczymy 🙂 działamy i jedziemy nad morze 😍 także 100% relaks i robienie maluszka 😂
Ja byłam u gin w 6dc i pęcherzyk dominujący miał już 12mm,mówił że owu może przyjść szybciej, wczoraj 9dc i też już śluz płodny :) Trzeba działać bo nie znasz dnia ani godziny :) A ja w dzień przysnęłam i śnił mi się słaby dodatni test 🤦‍♀️Do tego clearblue którego nigdy w życiu nie robiłam 😂

Poza tym mam pytanie do dziewczyn które mają hiperprolaktynemie czynnościową, ilu krotne miałyście wzrost po obciążeniu? U mnie wzrost ponad normę, jutro się okaże czy coś z tym robimy i co to oznacza 🤔
 
reklama
Do góry