reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

To ja mam dawkę tylko 500.
A często badasz poziom glukozy i insuliny?
Czy sprawdzasz cukier glukometrem?
U mnie nikt nic nie każe sprawdzać i to mnie niepokoi. Sama dla siebie wykonałam glukozę i insulinę na czczo: glukoza 83 mg/dl, insulina 5,11 mU/l
No moja Pani doktor daje duże dawki. Chociaż Homa ir pierwotnie miałam 2, a insulina w żadnym punkcie nie przekraczała 50, na dawce 1000 miałam ładnie - bodaj 4,5, 31,4 i 20. I dla niej to 31 już było za dużo i dołożyła mi drugi 1000. Ale powiem Ci, ze dopiero przy 2000 poczułam się dobrze. Bo wcześniej miewałam „zjazdy”?- cukry zreszta krzywych po 1h potrafiłam mieć 64, a dopiero ta dawka to „wyprostowała”.

Tak od samego początku ciąży dostałam zalecenie kontroli cukrów po posiłkach i ketonów w moczu. Glukoza na czczo w badaniu od gina tez mi wyszła ładnie - 74. Ale to moim zdanie niemiarodajne, bo są dni gdy mam 92. No i mi po tych posiłkach skacze. Na początku raz po obiedzie miałam az 207 - niby dozwolone produkty ale okazało się, ze fasola plus passata pomidorowa i cukinia plus kasza gryczana to zle połączenie 🙈 Przynajmniej teraz wiem, co jeść Bytom trzymać w ryzach. Okazało się ze zle reaguje na ryże pełnoziarniste, czy kasze gryczana. W ciąży wszystko jest dziwne.
(insulinę mam ładna 4,6 - badam przed wizytami, takie mam zalecenie od diabetolog: insulina, glukoza, b12, magnez, tsh).
 
reklama
Hej, dziewczyny w poniedziałek po plamieniu w zeszłym tygodniu byłam u lekarza na USG, wszystko było ok. Zarodek urósł, serce biło. Teraz od środy znowu mam plamienie. Jest brązowe. Widoczne przy podcieraniu. Wkładka czysta. Biorę duphaston 4x1 i nospe. Czy któraś z Was miała takie plamienia? Aktualnie 7+6 wg om. Siostra mnie pociesza, że miała tak mimo brania dupka aż do 10 tygodnia.
Miałam plamienia i krwawienia w obu ciążach do 14tc. To pocieszające. Aczkolwiek każdy taki incydent należy skonsultować z lekarzem. Mnie ginka zawsze oglądała i sprawdzała malucha. To może nie znaczyć nic i tylko straszyć. To również może oznaczać wszystko. Dlatego polecam wizytę u lekarza.
 
Ja miałam plamienia w jednej ciąży do 16tc, a w drugiej do 14tc. Brałam duphaston 3x2. W tej pierwszej wspomnianej - ok 7tc miałam dodatkowo krwawienie... Natomiast przed tymi ciążami - miałam również ciążę z brązowym śluzem (taka kawa z mlekiem), także na duphastonie (ale zaczęłam go brać ok 6tc) i niestety zakończyła się pustym jajem w 11tc (mimo że w 7tc widziałam serduszko).
Także różnie to bywa... Natomiast mnie zawsze gin pocieszał - póki jest brązowe, to nie ma tragedii. Jeśli pojawi się żywa krew - to pędem do lekarza. Te dwie kolejne ciążę duphaston brałam od pozytywnego testu.
 
Hej, dziewczyny w poniedziałek po plamieniu w zeszłym tygodniu byłam u lekarza na USG, wszystko było ok. Zarodek urósł, serce biło. Teraz od środy znowu mam plamienie. Jest brązowe. Widoczne przy podcieraniu. Wkładka czysta. Biorę duphaston 4x1 i nospe. Czy któraś z Was miała takie plamienia? Aktualnie 7+6 wg om. Siostra mnie pociesza, że miała tak mimo brania dupka aż do 10 tygodnia.
A bierzesz acard albo inne leki? To też może mieć wpływ na plamienia. Idź do lekarza dla świętego spokoju. Ale jeżeli to plamienie się nie pogarsza nie ma czerwonej krwi to będzie dobrze👍
 
Nie znam Twojej historii ale to moim zdaniem oznacza, ze powinnaś dalej się diagnozować, bo ta mutacja sama w heterozygocie nie jest przyczyna.
W kwietniu w 12tc synek obumarł. Mam też troje dzieci z donoszonych ciąż. W 2009 spotkalo mnie w 9 tc obumarcie ciazy. Nie wie co jest przyczyną tych obumarć dlatego zrobilam sobie badanie na trombofilię. Nieprawidlowy jest tylko PAI 1 G4 w heterozygocie. Mam niedoczynnosc tarczycy. Ale atpo,atg, atshr jest ok.
 
F240F03B-BA44-438E-97D0-F17273E9075A.jpeg
Jak myślicie, chyba taki wynik w 22dc jest prawidłowy? Owu patrząc wg testow była 13/14dc. Tylko nijak nic nie boli ani na @ ani na coś innego, także nie nastawiam się zbytnio zeby wypaliło 🧐
 
Zobacz załącznik 1295160
Jak myślicie, chyba taki wynik w 22dc jest prawidłowy? Owu patrząc wg testow była 13/14dc. Tylko nijak nic nie boli ani na @ ani na coś innego, także nie nastawiam się zbytnio zeby wypaliło [emoji3166]
Ja miałam taki progesteron w ostatnim cyklu i aktualnie jestem w ciazy. Też myślałam, że mało :)
 
reklama
Dziewczyny czy znacie jakieś sensowne sposoby na radzenie sobie ze zgagą? Przysięgam że przyplątała się od dnia testu. Mdli mnie trochę ale to jest do przeżycia, ale ta zgaga jest STRASZNA, próbuję domowych sposobów, jem małe, głównie gotowane lub parowane posiłki 2 z małą ilością przypraw, piję dużo wody z cytryną lub miętą (imbiru nie mogę) 2 razy sięgnęłam nawet po Manti bo mi gastrolog powiedziała że można ale to i tak pomaga tylko na chwilę a mam wrażenie że mam zgagę nawet po wodzie :/I jeszcze mam pytanie do tych które dłuższy czas brały luteinę, strasznie mi wysusza śluzówkę :( boję się infekcji :/ jutro przy becie zrobię wymaz, bo czuję dyskomfort i pieczenie ale nie wiem czy to od samej luteiny i wolę sprawdzić. Biorę 3x2 po 100 mg teraz plus duphaston. Ta gin co ma mi prowadzić ciążę przepisała mi cholernie drogi żel z progiem na noc ale nie ma go nigdzie w moim mieście! No i się zastanawiam czy ta pod język rzeczywiście taka straszna? Mój prog jest w miarę ok spadł co prawda z 39 na 35 ale nie jest źle i się zastanawiam czy ta pod język razem z tym żelem na noc dałaby radę...
Co do luteiny też brałam podjezylowa bo nie chcialam infekcji. W smaku paskudna... O ile w ciąży z córką dałam radę ja brać, to teraz w ciąży z synkiem przeszlam szybko na samego dupka. Synuś dziś kończy miesiąc ;)
Co do zgagi, zapytaj ginekoga. Mi moja pod koniec ciąży przepisała noplaze 20mg i Zgaga minęła jak ręką odjął, a była okropna. Ale nie wiem czy można brać w 1 trymestrze

Hej, dziewczyny w poniedziałek po plamieniu w zeszłym tygodniu byłam u lekarza na USG, wszystko było ok. Zarodek urósł, serce biło. Teraz od środy znowu mam plamienie. Jest brązowe. Widoczne przy podcieraniu. Wkładka czysta. Biorę duphaston 4x1 i nospe. Czy któraś z Was miała takie plamienia? Aktualnie 7+6 wg om. Siostra mnie pociesza, że miała tak mimo brania dupka aż do 10 tygodnia.
Myślę że jak brązowe to spokojnie, bo to stara krew. Ale zawsze warto sprawdzić :)
 
Do góry