reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Marsi, współczuję Ci takich przejść... Też chciałabym tego uniknąć :/ ile czasu u Ciebie trwał ten ból?
W niedzielę się zaczęły te nudności i ból w prawym dole biodrowym, po lodach przeszło mi na chwilę. W poniedziałek rano już bolalo jak cholera to mąż mnie zawiózł na pogotowie i we wtorek koło południa usunęli mi wyrostek. Pewnie gdyby nie ciąża w ogóle bym na to pogotowie nie pojechała tylko żarła ketonale ale balam się że to coś z dzieckiem się dzieje więc pojechałam. I tak oto dziecko moje mi życie uratowało 😊
 
W niedzielę się zaczęły te nudności i ból w prawym dole biodrowym, po lodach przeszło mi na chwilę. W poniedziałek rano już bolalo jak cholera to mąż mnie zawiózł na pogotowie i we wtorek koło południa usunęli mi wyrostek. Pewnie gdyby nie ciąża w ogóle bym na to pogotowie nie pojechała tylko żarła ketonale ale balam się że to coś z dzieckiem się dzieje więc pojechałam. I tak oto dziecko moje mi życie uratowało 😊
Uff, dobrze, że wszystko skończyło się pomyślnie! Więc dosyć ostry przebieg miało u Ciebie, szok.
Na razie nie umieram z bólu, więc to pewnie tylko moja paranoja 😅 tak czy siak umowie się na usg, bo nie chcę czekać ze staraniami o małego tic taca, a muszę wiedzieć czy jestem zdrowa.💪
 
Cześć dziewczyny,

Przepraszam że wchodzę w środek konwersacji, ale mam wyniki genetyczne i okazało się że drugie poronienie wynikało z wady genetycznej - zespół Turnera. 😔 Czyli pierwsze 19tc - stan zapalny, drugie - 9tc wada genetyczna. Powiedzcie mi co mogę teraz zrobić. Nie mam zespołu antyfosfolipidowego, badam teraz trombofilie. Badanie immunologiczne mnie nie dotyczą ponoć - nie mam problemów z zajściem i zagniezdzeniem. Ahh... czy naprawdę można mieć typowego pecha dwa razy pod rząd? Badałybyście coś jeszcze czy próbowały 3ci raz? 🙏
A co mówi Twój gin? Wysyła na jakieś badania?
 
Uff, dobrze, że wszystko skończyło się pomyślnie! Więc dosyć ostry przebieg miało u Ciebie, szok.
Na razie nie umieram z bólu, więc to pewnie tylko moja paranoja 😅 tak czy siak umowie się na usg, bo nie chcę czekać ze staraniami o małego tic taca, a muszę wiedzieć czy jestem zdrowa.💪
No bardzo ostry. Jasne umówi się na USG i wszystko będzie zbadane, a ty spokojniejsza
 
Cześć dziewczyny,

Przepraszam że wchodzę w środek konwersacji, ale mam wyniki genetyczne i okazało się że drugie poronienie wynikało z wady genetycznej - zespół Turnera. 😔 Czyli pierwsze 19tc - stan zapalny, drugie - 9tc wada genetyczna. Powiedzcie mi co mogę teraz zrobić. Nie mam zespołu antyfosfolipidowego, badam teraz trombofilie. Badanie immunologiczne mnie nie dotyczą ponoć - nie mam problemów z zajściem i zagniezdzeniem. Ahh... czy naprawdę można mieć typowego pecha dwa razy pod rząd? Badałybyście coś jeszcze czy próbowały 3ci raz? 🙏
Ja dostałam badania bo też mam 2 poronienia pod rząd ale u mnie oba zarodki zatrzymały się w 7tc. 2x łyżeczkowania. Lekarz od razu powiedział że nie mam co robić ani antyfosfolipidowego (który zrobiłam i nic nie wykazal), ani trombofili etc. Mam robić same bakreriologiczne + tarczyca pełny pakiet + obciążenia insulina i glukozą. Mam już 2kę dzieci, z zajsciem też nie miałam problemów, najgorzej było za 4tym razem bo po lyzeczkowaniu miałam.problemy z endometrium ale zaszlam w 4tym cyklu. U Ciebie nie ma sensu robić tego wszystkiego skoro znasz powody obu strat. Wygląda na mega pecha ale jednak jak widać się zdarza. U mnie lekarz powiedział że też najpewniej pech 2x pod rząd, i nie sądzi żeby coś mi wyszło ale dał badania bo się uparlam.
 
A co mówi Twój gin? Wysyła na jakieś badania?
Póki co jeszcze nie byłam, chciałam pójść już z wynikami. Zaleciła te badania genetyczne i jak widać miała rację. Za pierwszym razem wyszedł stan zapalny więc nie szukała. Wybieram się za niedługo więc zobaczę ale podejrzewam że nic więcej nie zaleci. Teraz konsultowałam się z hematologiem i genetykiem właśnie :)
 
Póki co jeszcze nie byłam, chciałam pójść już z wynikami. Zaleciła te badania genetyczne i jak widać miała rację. Za pierwszym razem wyszedł stan zapalny więc nie szukała. Wybieram się za niedługo więc zobaczę ale podejrzewam że nic więcej nie zaleci. Teraz konsultowałam się z hematologiem i genetykiem właśnie :)
A jakiego rodzaju byl to stan zapalny?
 
reklama
A jakiego rodzaju byl to stan zapalny?
A tego właśnie nie wiadomo i niestety już nie da się ustalić 🙁 odeszły mi wody na co składa się niewiele przyczyn. Nie były to problemy z szyjką. W badaniach wyszło wysokie CRP, na histopato też ślady po zapaleniu. Nie było to też typowe zapalenie bo w moczu i dodatkowych badaniach nic nie wyszło. Ja podejrzwam covid który przeszłam ale nikt mi tego nigdy nie potwierdził 😔
 
Do góry