reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

W
Dziewczyny zrobiłam dziś bete , wyszła 75 ui/l 😔 boje się , że tym razem znowu będzie coś nie tak. Przy poprzedniej pierwsza beta w 31dniu od miesiączki była 159 a teraz tak mała. W środę powtórzę , zobaczę jaki przyrost ale już mi się płakać chcę. Czy którejś się udało z taką niską betą na początku?
Wystarczą 2 dni różnicy w zagnieżdżeniu 🙂 czasami maluszek zagnieżdża się tuż przed @ i nie zdąży się tyle hormonów wydzielić ile byśmy chciały 🙂 trzymam mocno kciuki
 
reklama
Cześć dziewczyny,

Przepraszam że wchodzę w środek konwersacji, ale mam wyniki genetyczne i okazało się że drugie poronienie wynikało z wady genetycznej - zespół Turnera. 😔 Czyli pierwsze 19tc - stan zapalny, drugie - 9tc wada genetyczna. Powiedzcie mi co mogę teraz zrobić. Nie mam zespołu antyfosfolipidowego, badam teraz trombofilie. Badanie immunologiczne mnie nie dotyczą ponoć - nie mam problemów z zajściem i zagniezdzeniem. Ahh... czy naprawdę można mieć typowego pecha dwa razy pod rząd? Badałybyście coś jeszcze czy próbowały 3ci raz? 🙏
Co mówi genetyk?
Ja na pewno próbowałabym jeszcze
 
T
@Gonzi tak mi przykro ale pocieszające jest to że znalazłaś się w pore pod opieką. Jesteś bardzo dzielna. Trzymaj się ❤️


Dziewczyny, a tak z innej beczki - co mogę wziąć na ból zęba ? Dziś sobie czymś uraziłam i zaczął mnie boleć. Oczywiście wybiorę się do stomatologa sprawdzić co się dzieje chociaż pobolewal mnie wcześniej i przed ciążą powinnam to ogarnąć 🥺
Teraz bezpiecznie można leczyć zęby w ciąży 🙂 są zupełnie inne środki niż kiedyś 😁
 
Co mówi genetyk?
Ja na pewno próbowałabym jeszcze
Że to drugie poronienie to przypadek, niezwiązany z naszymi genami itp. więc powiedziała że tutaj żadnej dodatkowej diagnostyki przy tym zespole się nie robi - tzn. nie bada kariotypów itp. 🤔 powiedziała że nad pierwszym mogę się zastanowić i zrobić pakiet na trombofilię ale jej zdaniem to był 2x przypadek. Kazała zmienić dietę, odżywiać się zdrowo bo po drugim poronieniu miałam krwotok (co wskazuje na brak trombofilii) i nabawiłam się mocnej anemii, mówiła żeby się nie poddawać i próbować tylko dać sobie czas 🙂W ogóle trafiam na miłych lekarzy ostatnio. Pomyślałam że jeszcze Was zapytam, czytam regularnie forum i jesteście bardzo pomocne 🥰
 
Że to drugie poronienie to przypadek, niezwiązany z naszymi genami itp. więc powiedziała że tutaj żadnej dodatkowej diagnostyki przy tym zespole się nie robi - tzn. nie bada kariotypów itp. 🤔 powiedziała że nad pierwszym mogę się zastanowić i zrobić pakiet na trombofilię ale jej zdaniem to był 2x przypadek. Kazała zmienić dietę, odżywiać się zdrowo bo po drugim poronieniu miałam krwotok (co wskazuje na brak trombofilii) i nabawiłam się mocnej anemii, mówiła żeby się nie poddawać i próbować tylko dać sobie czas 🙂W ogóle trafiam na miłych lekarzy ostatnio. Pomyślałam że jeszcze Was zapytam, czytam regularnie forum i jesteście bardzo pomocne 🥰
No to do dziela kochana!!!
Trzymam kciuki
 
Cześć dziewczyny,

Przepraszam że wchodzę w środek konwersacji, ale mam wyniki genetyczne i okazało się że drugie poronienie wynikało z wady genetycznej - zespół Turnera. 😔 Czyli pierwsze 19tc - stan zapalny, drugie - 9tc wada genetyczna. Powiedzcie mi co mogę teraz zrobić. Nie mam zespołu antyfosfolipidowego, badam teraz trombofilie. Badanie immunologiczne mnie nie dotyczą ponoć - nie mam problemów z zajściem i zagniezdzeniem. Ahh... czy naprawdę można mieć typowego pecha dwa razy pod rząd? Badałybyście coś jeszcze czy próbowały 3ci raz? 🙏
Ja myślę że miałaś po prostu mega pecha, bo to dwie różne przyczyny poronienia. Ja bym probowala
 
Hej dziewczyny, wczoraj byliśmy na prenatalnych. Piszę dopiero dziś, bo wczoraj miałam zaprzątniętą głowe. Niestety okazało się, że jak zwykle nie jest tak jak byśmy tego chcieli.
Ogólnie dzidzia rozwija się prawidłowo i lekarz nie miał zastrzeżeń oprócz jednego- przezierność karkowa. Niby jedna rzecz, ale bardzo ważna, NT u malucha to 3. Czekamy jeszcze na testy pappa, ale bardzo szybko podjelismy decyzje że zrobimy też nifty, kosztowne ale to jest cena za nasz spokój. Więc jutro jedziemy oddać krew, powiem Wam, że strasznie się boje. Boje sie o dziecko, boje sie tego co usłysze...

Na grudniowych jest kilka dziewczyn, które też na usg miały wyższą przezierność, a na następnych pomiarach wychodziło jednak mniej, do tego robiły Nifty i rzeczywiście wynik uspokajał, bo pappa źle wychodziła. Trzymam kciuki z całych sił ✊
 
reklama
Przyjmą jak powiesz że bardzo boli i masz podejrzenie wyrostka. Ale może udaj się do chirurga albo radiologa, prywatnie z dnia na dzień powinni cię przyjąć chyba że internista wystawi skierowanie pilne. Chirurg ci zrobi takie szczegółowe USG jamy brzusznej z opisem. Lepiej teraz zobaczyć co się dzieje i jeśli to wyrostek to wyciąć dziada przed ciążą bo nie życzę wyrostka w ciąży. Ja po moich przejściach z wyrostkiem w ciąży latam teraz jak głupia co miesiąc do chirurga na USG brzucha, ale na szczęście jest ok.

Tule mocno, ale NT 3 to nie jest źle. Dziewczyny miały gorsze i porodziły zdrowe dzieci.

No mi przy podnoszeniu prawej nogi nie nasilał się i nie bolało nic. Jeden dzień bolało w prawym.dole biodrowym a następnego już tylko pod żebrem i na wysokości pępka. Być może w tak nietypowym miejscu ból bo w ciąży byłam.

Znasz przyczynę poronienia a to już dużo. Badania zrobiłaś. Ja bym próbowała trzeci raz. Chyba że jeszcze tu ci dziewczyny doradza jakie badania porobić bo ja się kompletnie n atym nie znam
Marsi, współczuję Ci takich przejść... Też chciałabym tego uniknąć :/ ile czasu u Ciebie trwał ten ból?
 
Do góry