reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Gonzi Poczekaj na ten telefon. Te 2 godziny już niewiele zmienią. Endometrium jest cienkie - to fakt (zazwyczaj w fazie folikularnej wynosi ok 8-9mm, a w fazie lutealnej nawet 15mm). ale gdzieś czytałam, że te 5mm to jest minimum, więc kto wie. Zerknij sobie na wątek: https://www.babyboom.pl/forum/temat/endometrium-w-ciazy.102998/
Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Progesteron też jak na ciążę jest niski.
Ja osobiście bym sobie nadziei nie robiła, ale gdzieś po cichu liczyła na cud :*
 
reklama
Tak dokładnie. Bo w klinice zrobiłam drugą. Ja wątpię że beta będzie ujemna bo testy sikane chyba też mają jednak jakąś swoją czułość a jednak wychodziły coraz mocniejsze... ja to już się gubię nie wiem co byłoby najlepsze. A to endometrium 5 to serio lipa która przekreśla wszystko? Bo ja nie wiem jakie powinno być na początku ciąży...
a jeszcze możecie mi powiedzieć bo zapomniałam zapytać lekarza a sam też nic nie mówił. Czy taka beta rosnąca oprócz pozamacicznej może oznaczać np puste jajo?
Endometrium słabe...
Ja miałam cienkie, ale wyglądało to tak, że w 21 dc miało 7,5 mm i lekarz mówił że mało. W równo 5+0 miało 1,2 cm.
 
Dzięki. Poczekam te 2 h na telefon i mam nadzieję że Pan Doktor mnie podniesie na duchu bo był bardzo na nie. Nie wierzył w przyrost itp
Poczekaj co lekarz powie. Fakt trochę zawiłe te wyniki ale beta rośnie ładnie. Ja bym na własną rękę leków nie brała. Lekarz Ci pewnie powie co i jak, a jakby co to może skonsultuj z innym jeszcze. Trzymam kciuki kochana :)
 
Może warto w razie czego skonsultować się jeszcze z kims?
Nie chce Ci dawać nadziei żebyś później nie cierpiała bardziej.
Ja znam z tego forum przypadki bardzo krwawych ciąż i nieustających potopów, które teraz są zdrowymi dziećmi więc wszystko jest możliwe.
Natomiast Ty już niewiele możesz zrobić, albo ciąża jest zdrowa i przetrwa albo nie [emoji17]
No wiem dzięki. Ja po prostu nie wiem co ten progesteron niski mógł już zmajstrować tutaj.
Tak się cieszyłam z tego przyrostu bety. Nie mam siły na to wszystko. Po 17 cyklach od poronienia się udało i od razu takie problemy.
 
@Gonzi Poczekaj na ten telefon. Te 2 godziny już niewiele zmienią. Endometrium jest cienkie - to fakt (zazwyczaj w fazie folikularnej wynosi ok 8-9mm, a w fazie lutealnej nawet 15mm). ale gdzieś czytałam, że te 5mm to jest minimum, więc kto wie. Zerknij sobie na wątek: https://www.babyboom.pl/forum/temat/endometrium-w-ciazy.102998/
Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Progesteron też jak na ciążę jest niski.
Ja osobiście bym sobie nadziei nie robiła, ale gdzieś po cichu liczyła na cud :*
Dzięki. Nigdy nie miałam problemów z endometrium zawsze idealne. Teraz piątkowe krwawienie zrobiło swoje 🥺
 
Poczekaj co lekarz powie. Fakt trochę zawiłe te wyniki ale beta rośnie ładnie. Ja bym na własną rękę leków nie brała. Lekarz Ci pewnie powie co i jak, a jakby co to może skonsultuj z innym jeszcze. Trzymam kciuki kochana :)
No poczekam właśnie. Jeszcze 1,5 h :( najgorsze że ten lekarz wali prosto z mostu bo miałam wizytę nie z moim głównym i on jak zobaczył endometrium itp to najchętniej od razu by mi aromek włączył żeby nie stracić tego cyklu zanim się cokolwiek wyjaśni. No ale wiadomo zlecił badania. Może był pewny że beta będzie ujema i dlatego tak podchodził do tematu hmm
 
@Gonzi Poczekaj na ten telefon. Te 2 godziny już niewiele zmienią. Endometrium jest cienkie - to fakt (zazwyczaj w fazie folikularnej wynosi ok 8-9mm, a w fazie lutealnej nawet 15mm). ale gdzieś czytałam, że te 5mm to jest minimum, więc kto wie. Zerknij sobie na wątek: https://www.babyboom.pl/forum/temat/endometrium-w-ciazy.102998/
Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Progesteron też jak na ciążę jest niski.
Ja osobiście bym sobie nadziei nie robiła, ale gdzieś po cichu liczyła na cud :*
A myślisz że jakby teraz podali mi progesteron to jest szansa na zdrową ciążę? Bo nie wiem czy ten przyrost czy progesteron ważniejszy w sensie takiego ogólnego pojęcia czy będzie szansa na zdrową ciąże.
 
No poczekam właśnie. Jeszcze 1,5 h :( najgorsze że ten lekarz wali prosto z mostu bo miałam wizytę nie z moim głównym i on jak zobaczył endometrium itp to najchętniej od razu by mi aromek włączył żeby nie stracić tego cyklu zanim się cokolwiek wyjaśni. No ale wiadomo zlecił badania. Może był pewny że beta będzie ujema i dlatego tak podchodził do tematu hmm
Osobiście znam kobietę, która przez pierwsze 3 m-ce ciąży miała krwawienia jak miesiączka, więc jej endometrium nie mogło być duże a ciążę utrzymała i urodziła zdrowego chłopaka. Wiem że to niezwykle rzadkie sytuacje, ale się zdarzają więc ja bym nie przekreślała, a lekarz w pomiarach też się może mylić. A ile powinien wynosić prog żeby było ok?
 
reklama
Osobiście znam kobietę, która przez pierwsze 3 m-ce ciąży miała krwawienia jak miesiączka, więc jej endometrium nie mogło być duże a ciążę utrzymała i urodziła zdrowego chłopaka. Wiem że to niezwykle rzadkie sytuacje, ale się zdarzają więc ja bym nie przekreślała, a lekarz w pomiarach też się może mylić. A ile powinien wynosić prog żeby było ok?
Według tego co w wyniku to 1 trymestr od 11,00 a ja mam 4,64 :(
 
Do góry