reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny odebrałam wynik histopatologiczny po poronieniu: "fragmenty jaja płodowego. Tkanek płodu nie stwierdzono". Rozumiem że to standard ale co to w ogóle oznacza
 
reklama
Hej, dostałam dziś wyniki badań:
- kariotypy moje i partnera prawidlowe
- z trombofilii wyszły mutacje MTHFR 1298A>C układ heterozygotyczny oraz PAI-1 4G układ heterozygotyczny
Czy możecie wyłożyć mi w prostych słowach z czym to będzie się wiązało? Acard i heparyna? Za tydzień mam wizytę u gina. Co mogę zrobić już teraz? Kupić metylowane witaminy B? Poziom B12 wyszedł 444 (197-771) a kwasu foliowego 12,4 (3,89-26,8). Z homocysteiną już walczę :)
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
 
Ja na mutacje pai hetero dostałam tylko acard.
Hej, dostałam dziś wyniki badań:
- kariotypy moje i partnera prawidlowe
- z trombofilii wyszły mutacje MTHFR 1298A>C układ heterozygotyczny oraz PAI-1 4G układ heterozygotyczny
Czy możecie wyłożyć mi w prostych słowach z czym to będzie się wiązało? Acard i heparyna? Za tydzień mam wizytę u gina. Co mogę zrobić już teraz? Kupić metylowane witaminy B? Poziom B12 wyszedł 444 (197-771) a kwasu foliowego 12,4 (3,89-26,8). Z homocysteiną już walczę :)
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
 
Dziewczyny długo miałyście bóle macicy po poronieniu ? Już 8 dzień krwawię...czuję się jak na ostrym kacu i do tego te kosmiczne bóle ☹️ macicę już mam czystą po kontrolnym USG 🤦 jak próbuję żyć normalnie, to zaraz padam na twarz i wszystko mi się przypomina ☹️
 
Dziś 1 dzień cyklu i nici z prezentu urodzinowego dla męża.
Jak żyć? ;( zacznam się już frustrować, do tego doszły ataki paniki, że jak zajdę, to poronienie się powtórzy... chyba zrobię ten pakiet testow na trombofilie, żeby się uspokoić.
Kurcze tak mi przykro ... Rozumiem i pewnie każda z nas rozumie przez co przechodzisz. Życie jest na prawdę okrutne.
Co do paniki to mimo tego że jestem w ciąży to ciągle żyje w strachu, nie umiem sobie z tym poradzić . Nie pomaga nic.
Jednak z mojego punktu widzenia, gdy próbowaliśmy wzięłam się bardzo za siebie, ćwiczyłam. Miałam opracowana dietę i sporo czasu zajmowało mi jej przygotowywanie , zakupy itp. Poza tym praca i tak mijal dzień za dniem. Myślę że miało to wpływ na te starania
 
Hej, dostałam dziś wyniki badań:
- kariotypy moje i partnera prawidlowe
- z trombofilii wyszły mutacje MTHFR 1298A>C układ heterozygotyczny oraz PAI-1 4G układ heterozygotyczny
Czy możecie wyłożyć mi w prostych słowach z czym to będzie się wiązało? Acard i heparyna? Za tydzień mam wizytę u gina. Co mogę zrobić już teraz? Kupić metylowane witaminy B? Poziom B12 wyszedł 444 (197-771) a kwasu foliowego 12,4 (3,89-26,8). Z homocysteiną już walczę :)
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Mi wyszły dwie mutacje MTHFR i PAI 4 i ostatnio na wizycie endo powiedzial ze acadr i prenatal uno mam zacząć już teraz suplementowac a heparynę od testu pozytywnego
 
Kurcze tak mi przykro ... Rozumiem i pewnie każda z nas rozumie przez co przechodzisz. Życie jest na prawdę okrutne.
Co do paniki to mimo tego że jestem w ciąży to ciągle żyje w strachu, nie umiem sobie z tym poradzić . Nie pomaga nic.
Jednak z mojego punktu widzenia, gdy próbowaliśmy wzięłam się bardzo za siebie, ćwiczyłam. Miałam opracowana dietę i sporo czasu zajmowało mi jej przygotowywanie , zakupy itp. Poza tym praca i tak mijal dzień za dniem. Myślę że miało to wpływ na te staraniaa j

Kurcze tak mi przykro ... Rozumiem i pewnie każda z nas rozumie przez co przechodzisz. Życie jest na prawdę okrutne.
Co do paniki to mimo tego że jestem w ciąży to ciągle żyje w strachu, nie umiem sobie z tym poradzić . Nie pomaga nic.
Jednak z mojego punktu widzenia, gdy próbowaliśmy wzięłam się bardzo za siebie, ćwiczyłam. Miałam opracowana dietę i sporo czasu zajmowało mi jej przygotowywanie , zakupy itp. Poza tym praca i tak mijal dzień za dniem. Myślę że miało to wpływ na te starania
A jaką dietę miałaś? Ja właśnie zastanawiam się czy nie wybrać się do dietetyka hormonalnego, dużo na Instagramie mam takich profili i pomogli wielu dziewczynom w ciążę zajść. Ja jestem szczupłą, BMI w normie, staram się nie jeść fast foodow, itd. Nie wiem.
 
Dziewczyny długo miałyście bóle macicy po poronieniu ? Już 8 dzień krwawię...czuję się jak na ostrym kacu i do tego te kosmiczne bóle ☹️ macicę już mam czystą po kontrolnym USG 🤦 jak próbuję żyć normalnie, to zaraz padam na twarz i wszystko mi się przypomina ☹️
No tak z dwa tyg. bóle miałam. Ale co dzień to słabsze były. Tak samo po porodzie miałam to mówili mi że macica się obkurcza i nawet z 3 tyg tak może być. Choć po poronieniu miałam silniejszy ból niż po porodzie. Daj sobie czas kochana
 
reklama
Do góry