reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej :) byłam wczoraj spontanicznie na USG bo pomyślałam że skoro mam wizytę u immunologa to dobrze by było wiedzieć że ciąża jest wewnątrzmaciczna
Lekarz powiedział że wszystko jest dobrze i czekać na serduszko bo jest za wcześnie.
Z OM wychodzi 5 tydzień. Powiedzcie mi proszę co znaczą te pomiary na dole ? Czy one się ustawiają na podstawie pomiarów czy to lekarz wpisuje ? Z tego wychodzi że 6 tydzień ? Przepraszam za głupie pytanie ale nigdy nie analizowałam USG pod takim kątem :) IMG_20210501_092250.jpg
 
reklama
Hej :) byłam wczoraj spontanicznie na USG bo pomyślałam że skoro mam wizytę u immunologa to dobrze by było wiedzieć że ciąża jest wewnątrzmaciczna
Lekarz powiedział że wszystko jest dobrze i czekać na serduszko bo jest za wcześnie.
Z OM wychodzi 5 tydzień. Powiedzcie mi proszę co znaczą te pomiary na dole ? Czy one się ustawiają na podstawie pomiarów czy to lekarz wpisuje ? Z tego wychodzi że 6 tydzień ? Przepraszam za głupie pytanie ale nigdy nie analizowałam USG pod takim kątem :) Zobacz załącznik 1266009
To lekarz robi pomiar i wg USG to 6 tyg a wg om?
Super gratuluję ci, teraz serduszko będzie na następnej wizycie. Kiedy kolejne usg?
 
GS – średnica pęcherzyka ciążowego
GA - wiek ciąży wg wyliczeń od ostatniej miesiączki
EDD -przybliżona data porodu wg pomiarów USG
YS – pęcherzyk żółtkowy

To jest szansa, że będziecie mieli prezent na święta :) Nie wiem czy szpital to dobre miejsca na wigilię, ale warto ;p
 
@Magda_krk czytam i normalnie nie wierze, że gdziekolwiek tak postępują z kobietami w ciąży... Jestem w szoku.
Jak się teraz czujesz??
Przybliżyłam temat mężowi (ratownik medyczny, pielęgniarz) powiedział, że jesli nie poczułas się lepiej to nie ma innego wyjścia jak dzwonić na pogotowie. Oczywiście możesz odmówić przewiezienia do szpitala, ale jeśli masz potwierdzony wynik testu, to muszą zabrać Cię do szpitala covidowego (domyślamy się, że ten z którym miałas do czynienia nie jest covidowy bo taki szpital przyjmuje tylko pacjentow przywiezionych przez pogotowie)i tam na pewno nie byłabyś w izolatce, tylko normalnie na oddziale z innymi.
Odmawiając przewiezienia na szpital, samo pogotowie nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, tylko jakiś paracetamol.
 
reklama
@Magda_krk czytam i normalnie nie wierze, że gdziekolwiek tak postępują z kobietami w ciąży... Jestem w szoku.
Jak się teraz czujesz??
Przybliżyłam temat mężowi (ratownik medyczny, pielęgniarz) powiedział, że jesli nie poczułas się lepiej to nie ma innego wyjścia jak dzwonić na pogotowie. Oczywiście możesz odmówić przewiezienia do szpitala, ale jeśli masz potwierdzony wynik testu, to muszą zabrać Cię do szpitala covidowego (domyślamy się, że ten z którym miałas do czynienia nie jest covidowy bo taki szpital przyjmuje tylko pacjentow przywiezionych przez pogotowie)i tam na pewno nie byłabyś w izolatce, tylko normalnie na oddziale z innymi.
Odmawiając przewiezienia na szpital, samo pogotowie nie ma zbyt wielkiego pola do popisu, tylko jakiś paracetamol.
Jak się czujesz?
 
Do góry