reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Humhum jak tam u was?[emoji846]
@Takaja123 co słychać?[emoji846]

U nas wszystko ok. Pozbyliśmy się wzmożonego napięcia i córka rozwija się super. Trzeba uważać co leży obok niej bo wszystko w buzi łąduje. Obraca się na brzuch z plecaków, łapie za kolanka i stópki. Mamy teraz chodzić do fizjoterapeuty raz na dwa miesiące żeby oceniać czy prawidłowo osiąga poszczególne kamienie milowe. Bardzo się cieszę, że terapia dała efekty :)
Ogólnie jest dużym nerwusem i jak coś nie jest po jej myśli to jest krzyk np. jak zabiorę coś czym się bawi.
Noce są ciężkie. Budzi się co 1.5/2h i albo pierś albo bujanie przez Tate żeby zasnęła i tak całą noc.
Byliśmy też u okulisty i ma bardzo malego zeza więc ćwiczymy oczka ale to drobiazg. Z brzuszkiem też się już poprawiło. Wkoncu się cieszę macierzyństwem :)
A córka rośnie jak na drożdżach ma już ponad 7 kg i prawie się nie mieści w gondoli. Jak u Was? Wiem, że też mieliście problem z napięciem i oczkami?
 
reklama
Wiecie co mi się przypomniało? Ze tuż przed zajściem w ciąże ostatnim razem byłam na diecie bez glutenu i bez laktozy a właśnie na jakimś forum wyczytałam, ze taka dieta może obniżać poziom homocysteiny hm hm hm
 
Odpowiednio dobrana dieta może zdziałać podobno cuda (sama tego jeszcze nie doświadczyłam ) a jestem na diecie od września. Oczywiście zdarzają mi się wpadki, do tej pory sama komponowalam sobie posiłki jednak nie widząc w niczym efektu udałam się do dietetyka i od tygodnia jestem na opracowanej specjalnie dla mnie diecie.
Co do homocysteiny to może obniża gdy jest bogata w naturalny kwas foliowy i Wit. Z grupy B,
 
U nas wszystko ok. Pozbyliśmy się wzmożonego napięcia i córka rozwija się super. Trzeba uważać co leży obok niej bo wszystko w buzi łąduje. Obraca się na brzuch z plecaków, łapie za kolanka i stópki. Mamy teraz chodzić do fizjoterapeuty raz na dwa miesiące żeby oceniać czy prawidłowo osiąga poszczególne kamienie milowe. Bardzo się cieszę, że terapia dała efekty :)
Ogólnie jest dużym nerwusem i jak coś nie jest po jej myśli to jest krzyk np. jak zabiorę coś czym się bawi.
Noce są ciężkie. Budzi się co 1.5/2h i albo pierś albo bujanie przez Tate żeby zasnęła i tak całą noc.
Byliśmy też u okulisty i ma bardzo malego zeza więc ćwiczymy oczka ale to drobiazg. Z brzuszkiem też się już poprawiło. Wkoncu się cieszę macierzyństwem :)
A córka rośnie jak na drożdżach ma już ponad 7 kg i prawie się nie mieści w gondoli. Jak u Was? Wiem, że też mieliście problem z napięciem i oczkami?
Noo , fizjo powiedziała że już jest ok. Do okulisty idziemy w tym tyg.
Kurcze Twoja młodsza a szybciej się rozwija [emoji14]
Ostatnio Julka chorowała i musieliśmy przełożyć szczepienie więc nie wiem ile waży ale napewno ponad 6 kg [emoji846]
 
Dziewczyny, jeszcze nie połowa cyklu ,ale owu wypada jakoś w 12 dc, obecnie 9dc i zauważyłam lekkie plamienie.. Czy to może być plamienie okołoowulacyjne ?
 
Noo , fizjo powiedziała że już jest ok. Do okulisty idziemy w tym tyg.
Kurcze Twoja młodsza a szybciej się rozwija [emoji14]
Ostatnio Julka chorowała i musieliśmy przełożyć szczepienie więc nie wiem ile waży ale napewno ponad 6 kg [emoji846]

My też mamy przesunięte szczepienia, bo wszyscy mieliśmy koronawirusa. Więc zobaczymy ile będzie w maju :)
Super, że to nic takiego i udało się szybko z tego wyjść u fizjo.
 
Czesc czy ktoras z was miala poronienie wywolane farmakologicznie w szpitalu ile po nim krwawilyscie? I jak bylo obfite te krwawienie?
W piatek dostalam w szpitalu tabletki bo w 9 tygodniu zatrzymalo sie serduszko w nocy dostalam skurczy i wszystko poszlo ze mnie lekarz w sobote zrobil usg i powiedzial ze moge isc do domu ze wszystko sie oczyscilo tylko ze mam obawy bo lekko tylko krwawie teraz czy to normalne ?
 
Czesc czy ktoras z was miala poronienie wywolane farmakologicznie w szpitalu ile po nim krwawilyscie? I jak bylo obfite te krwawienie?
W piatek dostalam w szpitalu tabletki bo w 9 tygodniu zatrzymalo sie serduszko w nocy dostalam skurczy i wszystko poszlo ze mnie lekarz w sobote zrobil usg i powiedzial ze moge isc do domu ze wszystko sie oczyscilo tylko ze mam obawy bo lekko tylko krwawie teraz czy to normalne ?
Mi lekarz powiedział, że krwawienie może trwać do 10 dni. Ja zaczęłam krwawić sama, pojechałam do szpitala, rano miałam usg i okazało się, że poroniłam w nocy, ale mimo to lekarz doradził mi zabieg, żeby pozbyć się pozostałości. W innym wypadku musiałabym raz w tygodniu do niego przychodzić i kontrolować czy aby napewno wszystko się oczyściło. Aktualnie jestem 10 dni po i od jakiś 3 dni już nie plamie. Moja ciąża również zatrzymała się na 9 tygodniu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry