reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
A powiedz mi czy jak zaszłaś w ciążę to odstawiłas glucophage?
Odstawiłam dopiero, jak na pierwszej wizycie powiedziała mi o tym ginekolog (5t6d).

Później lekarz w szpitalu na izbie przyjęć stwierdził, że to poronienie nie wynika z wady genetycznej, bo wszystko się rozwijało prawidłowo (pęcherzyk ciążowy, żółtkowy i zarodek) i na pewno powodem jest jakiś czynnik zewnętrzny. Zaczęłam podejrzewać, że być może właśnie to było przyczyną poronienia- za późne odstawienie Glucophage. ;(
 
Odstawiłam dopiero, jak na pierwszej wizycie powiedziała mi o tym ginekolog (5t6d).

Później lekarz w szpitalu na izbie przyjęć stwierdził, że to poronienie nie wynika z wady genetycznej, bo wszystko się rozwijało prawidłowo (pęcherzyk ciążowy, żółtkowy i zarodek) i na pewno powodem jest jakiś czynnik zewnętrzny. Zaczęłam podejrzewać, że być może właśnie to było przyczyną poronienia- za późne odstawienie Glucophage. ;(
Ja podejrzewam wręcz przeciwnie, nie powinno się odstawiać nagle. Dużo czytałam przypadków, gdy dziewczyny odstawiały i poroniły ale nie wiem czy faktycznie taka jest
 
@Euforia0204 A ja bym przede wszystkim wykluczyła choroby wirusowe (toksoplazmoza, różyczka, parwowirus i obecnie także covid). Może także warto zastanowić się nad zrobieniem posiewu z pochwy w kierunku chlamydia/ureoplasma/mycoplasma. No i po 2 poronieniach wykonałabym badania w kierunku problemów z krzepliwością (np. czas protrombinowy + zespół fosfolipidowy).
 
Dzieki 🤗🤗 pokaz swoja Gwiazde !

Super ! Nie ma to jak się na tyle poznac ze w realu spotkanie zrealizować 😊😊 zawsze coś. Oby mężowi sie udało dostać na zabieg! Ten rok jest rokiem rodziny! Trzymam za was kciuki 🥰
Zuzia od @nnat. To już prawie raczkowanie dziewczyna. Z kwietnia chyba ! Takze zaczną się imprezki.
🤗
Tak, z kwietnia, a dokładnie z 20 tak jak moja wiki ;)
 
Tylko w sumie nie wiem czy jest u mnie problem z progesteronem. Jak to sprawdzić. W ostatnim cyklu zaskoczyło mnie że w 17 dc był widoczny pękający pęcherzyk ( na ogół nie pękają ) i lekarz tego samego dnia wysłał mnie na progesteron i był 27,8. Potem już nie badałam. A teraz w 26 dnia dostałam okresu czyli cykl trwał 25 dni.

Ciężko to tak o stwierdzić. I czy w ogóle to możliwe? Mysle, że do końca to nigdy nie wiadomo... Mój progesteron jest spoko 7 dpo, sprawdzałam wiele razy. A jednak owulacji nie ma... Ogólnie moje hormony potwierdzają owu... Mam odpowiedni poziom estradiolu na początku cyklu, badalam lh i inne hormony w połowie cyklu, a także 7 dpo, a na usg zonk, bo nie było żadnego pęcherzyka ani ciałka żółtego [emoji2368][emoji2356]
W fazie owulacyjnej progesteron powinien być chyba niższy, czy się mylę? Jak sie myle to proszę o poprawę. Może akurat był w trakcie pękania?
Cykle też mam 25 dniowe. Ostatecznie, zbadałam się milion razy i NIE WIEM [emoji1787] [emoji2368] Dlatego startuje ze stymulacja [emoji16]
 
Ciężko to tak o stwierdzić. I czy w ogóle to możliwe? Mysle, że do końca to nigdy nie wiadomo... Mój progesteron jest spoko 7 dpo, sprawdzałam wiele razy. A jednak owulacji nie ma... Ogólnie moje hormony potwierdzają owu... Mam odpowiedni poziom estradiolu na początku cyklu, badalam lh i inne hormony w połowie cyklu, a także 7 dpo, a na usg zonk, bo nie było żadnego pęcherzyka ani ciałka żółtego [emoji2368][emoji2356]
W fazie owulacyjnej progesteron powinien być chyba niższy, czy się mylę? Jak sie myle to proszę o poprawę. Może akurat był w trakcie pękania?
Cykle też mam 25 dniowe. Ostatecznie, zbadałam się milion razy i NIE WIEM [emoji1787] [emoji2368] Dlatego startuje ze stymulacja [emoji16]
No ja właśnie też mam problemy. Też hormony różnie u mnie. Ale też się nie znam. Od lutego chodzę do kliniki i na usg tam w 17 dc byl widoczny pękający pęcherzyk. Szok bo nie spodziewalam sie tego. Pecherzyki nie pekaly w ostatnich miesiacach itp a tu takie info. Aczkolwiek w 11 dniu tego cyklu mial ... 32 mm takze jak 6 dni pozniej w 17 dc powiedzieli ze peka to wiedzialam ze nic z tego nie bedzie no byl za duzy.
Ja mam 15.03 wizyte i na tej wizycie podejmiemy decyzje co i jak. Trzymam kciuki za Ciebie.
 
Odstawiłam dopiero, jak na pierwszej wizycie powiedziała mi o tym ginekolog (5t6d).

Później lekarz w szpitalu na izbie przyjęć stwierdził, że to poronienie nie wynika z wady genetycznej, bo wszystko się rozwijało prawidłowo (pęcherzyk ciążowy, żółtkowy i zarodek) i na pewno powodem jest jakiś czynnik zewnętrzny. Zaczęłam podejrzewać, że być może właśnie to było przyczyną poronienia- za późne odstawienie Glucophage. ;(

Ja myślę że na tym etapie lekarze nie są w stanie stwierdzić czy była wada genetyczna czy nie.
Moja 3 ciąża zatrzymała się w 8+3, zarodek miał coś koło 2 cm. Zarówno mój lekarz jak i lekarz na IP powiedzieli że to był morfotycznie zdrowy zarodek .
Po serii badań wyszło że mam nieprawidłowy kariotyp. Prawdopodobnie tamten zarodek nie był zdrowy.
 
reklama
Dzięki kochana za pamięć [emoji4] u nas wszystko w porządku. Leos skonczy 21go marca 14 miesięcy. Fajny chlopak z niego [emoji4] ma 15 zębów. Odczuwam to boleśnie (nadal karmie piersia, nie umiem go odstawić choć bym chciała...)
Od jakiegoś czasu juz chodzi, ale tak od dobrego tygodnia chodzi po całym domu chętnie bo tak to tylko 2-3 kroczki robil [emoji16] gaduła z niego i niejadek. Suplementujemy od ponad miesiąca zelazo bo ma niedobor ech. Ale już ma apetyt lepszy więc jestem dobrej myśli [emoji6] planuje go dac do zlobka od czerwca i od lipca wrócić do pracy. Ogólnie zapitala ten czas stanowczo za szybko [emoji87][emoji85]
A oto Leonek [emoji173]
[mention]Takaja123 [/mention] nieodmiennie Wam kibicuję i ciagle czekam aż przyniesiesz nam dobre wieści :)

Ciekawe co u dziewczyn właśnie [mention]nnat. [/mention] [mention]Dzoana88 [/mention][mention]coco07 [/mention] [mention]annkow111 [/mention] ???
20210304_130109.jpeg
20210303_142847.jpeg
 
Do góry