reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Czy ta trombofilia była od zawsze?
Mam już 2 dzieci i to było moje pierwsze poronienie
Tutaj akurat nie jestem na 100% pewna czy to już oznacza wrodzona. Ale wydaje mi się że moja gin mówiła o wrodzonej przy takich wynikach.
Ale na pewno musisz mieć heparynę.
Może to byl powód .
Masz tez PAi , czytałam że to utrudnia zagnieżdżenie się zarodka ale u Ciebie to nie ma odzwierciedlenia. Musisz udać się do lekarza , skonsultowac.
Ale może właśnie poznalas powód :)
 
reklama
Hej
Dziewczyny @Carry88, @aga.i.nieszka, @roki_1991 @ness. @agaaataaaa odebrałam wyniki trombofili i chyba nie są dobre. Zobaczcie proszę, bo ja na tym się nic a nic nie znam Zobacz załącznik 1229775
Zdecydowanie na takie wyniki musisz mieć heparyne i to nie wiem czy nie już od starań nawet, ale tu musi się wypowiedzieć lekarz. Masz aż 3 mutacje odpowiadające za krzepliwosc krwi, więc sporo. Przy mthfr musisz sprawdzić sobie poziom kwasu foliowego i homocysteinę i jeśli są za duże, to zmienić suplementy na metylowane.

Czy w tym roku będą się rodzić sami chłopcy? Oprócz @aga.i.nieszka , która będzie mieć dziewczynkę? Czy jeszcze ktoś spodziewa się córki?
@mohaaa @roki_1991 ale ten czas leci. U was już półmetek. Trzymam kciuki za połówkowe.
@ness. Czekam na zdjęcie malucha ;)
Chyba rok chłopaków, bo na czerwcowych praktycznie sami chłopcy :p

Czy ta trombofilia była od zawsze?
Mam już 2 dzieci i to było moje pierwsze poronienie
Tak, trombofilia była od zawsze. To jet badanie genów, geny się nie zmieniają od urodzenia. Ale nie zawsze obecność samych mutacji powoduje poronienie, bo one mówią o tendencji do zakrzepow tak na prawdę, A nie o faktycznym stanie krwi pod tym kątem. Mogły być 2 bezproblemowe ciążę po których się to bardziej aktywowalo i efektem jest poronienie.

Tutaj akurat nie jestem na 100% pewna czy to już oznacza wrodzona. Ale wydaje mi się że moja gin mówiła o wrodzonej przy takich wynikach.
Ale na pewno musisz mieć heparynę.
Może to byl powód .
Masz tez PAi , czytałam że to utrudnia zagnieżdżenie się zarodka ale u Ciebie to nie ma odzwierciedlenia. Musisz udać się do lekarza , skonsultowac.
Ale może właśnie poznalas powód :)
Tak, wrodzona. To geny A geny się nie zmieniają ;)
 
Hej dziewczyny:) dziś zrobiłam test-pozytywny i beta 14,4 wiec to jakoś 3-4 tydzień. Od jutra włączam heparynę 0,6 oraz acard 75 mg. Jestem po dwóch poronieniach w 6 tc,według wyników białko S poniżej normy,2x dodatni test antykoagulantu tocznia. Są tu jakieś przyszłe mamy które tez tak szybko brały ten żelazny zestaw i wszystko jedt w porządku? Bardzo się stresuje czy to pomoże i w końcu będę mogła usłyszeć bicie serduszka ❤️
gratulacje :) Trzymam kciuki żeby teraz było wszystko dobrze :)
 
mam pytanie... może głupie. No dobrze, przechodzę do rzeczy. ppronilam w tamtym roku w grudniu. wszystko się oczyscilo samo (potwierdzone usg z 29 grudnia). 11 stycznia dostałam @ zero boli, krwawienie średnie zakończyła się 13 stycznia przestałam krwawic. 14 styczniamialam bóle jak na okres. zaczęłam krwawic przez przez 2 dni. 16 i 17 stycznia po załatwieniu potrzeb fizjologicznych na papierze rano zostawał różowy śluz. czy Wy też mieliście tak dziwny pierwszy @ po poronieniu ?
 
mam pytanie... może głupie. No dobrze, przechodzę do rzeczy. ppronilam w tamtym roku w grudniu. wszystko się oczyscilo samo (potwierdzone usg z 29 grudnia). 11 stycznia dostałam @ zero boli, krwawienie średnie zakończyła się 13 stycznia przestałam krwawic. 14 styczniamialam bóle jak na okres. zaczęłam krwawic przez przez 2 dni. 16 i 17 stycznia po załatwieniu potrzeb fizjologicznych na papierze rano zostawał różowy śluz. czy Wy też mieliście tak dziwny pierwszy @ po poronieniu ?
U mnie pierwszy okres "po" to niczym się nie różnił od zwykłego.
 
Hej
Dziewczyny @Carry88, @aga.i.nieszka, @roki_1991 @ness. @agaaataaaa odebrałam wyniki trombofili i chyba nie są dobre. Zobaczcie proszę, bo ja na tym się nic a nic nie znam Zobacz załącznik 1229775

Masz 3 geny odpowiadające za zakrzepice także na pewno Acard i heparyna musi być. Do tego mthfr czyli możesz gorzej metabolizowac kwas foliowy zrób badanie homocysteiny, wit b12, kwasu foliowego. Najlepiej włączyć metylowany kwas foliowy i metylowana b12.
 
reklama
Do góry