reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A masz mutacje MTHFR? Ja się staram same metylowane formy przyjmować. Może kup sam inozytol w proszku ? Mi taki dietetyk zalecił. A komplex B z aliness słabo mi się osobiście wchłania. Tmg za mocno obniżyło homocysteinę. Polecam komplex B firmy jarrow. Albo ten do ssania B12 i kwas foliowy. Ja mam dużo za dużo kwasu foliowego przez to że pół roku lekarze mi kazali brać syntetyczny 5 mg. I teraz jestem w fazie oczyszczania się z niego pod kontrolą dietetyka.

Ja za to po zwykłym miałam homocysteiną wybujałą. I biorę sam mio inozytol,ale w tabletkach ;)
Jak skończy mi się aliness to może Jarrow też kupię, mi dietetyk zalecała z now foods suplementy.
A dietę jakąś stosujesz?
Mam mthfr homo.
 
reklama
To zupełnie jak ja. Mam MTHFR i przez ponad pół roku brałam zwykły kwas przez co w organizmie miałam go za dużo ale lekarze nie widzieli problemu ... Sama na własną rękę zrobiłam MTHFR i homocysteine. Teraz muszą ją zbić bo miałam 15.9 a ostatnio 11. Także wolno spada.

Zakwas z buraków ładnie obniża homocysteinę ;)

@Agnieszka_1988 powiedz co bierzesz ;)
 
@KatJak ja biorę te

@agaaataaaa w tym zestawie jest 400 folianu (w tym z aliness) na starania wystarczająco,ale jak dołozysz i będzie 800 to też źle nie będzie ;)
Ja biorę sam mio inozytl tabletki bez żadnych dodatkowych składników o takie dlatego, że ja nie moge brać nic co ma zwykły kwas foliowy. Więc żadnych tych mieszanych nie mogę.


A z supli z mio inozytolem to kwas metylowany ma na pewno Ovarin.



Dzieki za szczegolowa odpowiedz :D
 
Homocysteinę zbiłam zakwasem z buraka i dziennie jedna miarka TMG powder
Obecnie biorę co 2 dni bo homocysteina aż zbyt niska 5.08 a ma być w staraniach 6-8.
To zupełnie jak ja. Mam MTHFR i przez ponad pół roku brałam zwykły kwas przez co w organizmie miałam go za dużo ale lekarze nie widzieli problemu ... Sama na własną rękę zrobiłam MTHFR i homocysteine. Teraz muszą ją zbić bo miałam 15.9 a ostatnio 11. Także wolno spada.
 
Z now foods biorę inozytol. Ja mam mega nadmiar kwasu foliowego i z nim walczę teraz. Dieta bezmleczna i bezglutenowa zalecana przy MTHFR. Mam dietetyka który się specjalizuje w mthfr.
Ja za to po zwykłym miałam homocysteiną wybujałą. I biorę sam mio inozytol,ale w tabletkach ;)
Jak skończy mi się aliness to może Jarrow też kupię, mi dietetyk zalecała z now foods suplementy.
A dietę jakąś stosujesz?
Mam mthfr homo.
 
To [emoji14]
Zakwas z buraków ładnie obniża homocysteinę ;)

@Agnieszka_1988 powiedz co bierzesz ;)
20201230_133929.jpeg
 
Z now foods biorę inozytol. Ja mam mega nadmiar kwasu foliowego i z nim walczę teraz. Dieta bezmleczna i bezglutenowa zalecana przy MTHFR. Mam dietetyka który się specjalizuje w mthfr.

Ja z kolei homocysteinę miałam ponad 15,ale spadła więc biorę same metyle ;) A to dieta tak jak myślałam, ale to ja przy okazji tego mthfr jestem na takiej diecie, bo już dawno byłam a po poronieniu się dopiero dowiedziałam o mutacji ;)

Edit: Ładny zestaw też biorę cholinę zapomniałam o niej :p i probiotyki i maślan sodu też biorę :)
Mój mąż na mnie mówi człowiek suplement :D
 
reklama
Badanie kwasu foliowego wykrywa ilość w krwiobiegu więc należy 3 dni przed badaniem odstawić wszystkie suplementy. Istnieje bardziej miarodajne badanie czyli kwas foliowy w erytrocytach (koszt ok 140 zlotych).
Ja chyba sie wybiore na badnie wlasnie wit b 12 i homocysteiny, kwaas foliowy chyba 4 stycznia i wtedy zobacze co tam sie dzieje :)
 
Do góry