reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hejka Dziewczynki,
mam pytanie, bo wiem ze ktores z Was biora wit b complex z Aliness.
Kupowalam witaminki jakies dla meza, zeby cos polepszyc u niego po tym covidzie nasienie i kupilam sobie tez cos takiego jak MyoFolic na owulke niby. i tu jest sklad:
MyoFolic - składniki:
Myo-inozytol, kwas foliowy. 1 saszetka zawiera: myo-inozytol 2000 mg, kwas foliowy 200 mcg (100%)*
a sklad wit b complex z Aliness:
Link do: Witamina B Complex B-50 Methyl 100 kaps. Aliness
No i z tego wychodzi, ze w tym myofolic jest chyba zwykly kwas foliowy, a tutaj b complez ma kwas foliowy metylowany?? Bo ja nie wiem juz pod ktora nazwa sie to kryje w tym skladzie.
Jak myslicie czy picie 1 saszetki myofolic (inozytol i kwas foliwy) plus branie 1 tabl. wit b z aliness to nie bedzie za duzo czy ok?
Oprocz tego biore jeszcze wit d, omega 3 i 2 razy dziennie acard. Dobry zestaw czy przesadzilam z czyms?
 
reklama
Wiesz co z 3 ginekologami miałam to obgadane, 2 młodych i 1 że starej gwardii i każdy kazał odstawić.
Teraz nie wiem co mam zrobić czy wrócić do mety, obciążenia nie mogę zrobić bo niecały msc temu robiłam... Ech
Ja będę prowadzić ewentualną ciążę na mecie, z tego co wiem @aga.i.nieszka jest teraz w ciazy i przyjmuje metę.
Wielu lekarzy kaze odstawić metę w ciąży. Mój diabetolog każe w ciąży przyjmować.
 
Hejka Dziewczynki,
mam pytanie, bo wiem ze ktores z Was biora wit b complex z Aliness.
Kupowalam witaminki jakies dla meza, zeby cos polepszyc u niego po tym covidzie nasienie i kupilam sobie tez cos takiego jak MyoFolic na owulke niby. i tu jest sklad:
MyoFolic - składniki:
Myo-inozytol, kwas foliowy. 1 saszetka zawiera: myo-inozytol 2000 mg, kwas foliowy 200 mcg (100%)*
a sklad wit b complex z Aliness:
Link do: Witamina B Complex B-50 Methyl 100 kaps. Aliness
No i z tego wychodzi, ze w tym myofolic jest chyba zwykly kwas foliowy, a tutaj b complez ma kwas foliowy metylowany?? Bo ja nie wiem juz pod ktora nazwa sie to kryje w tym skladzie.
Jak myslicie czy picie 1 saszetki myofolic (inozytol i kwas foliwy) plus branie 1 tabl. wit b z aliness to nie bedzie za duzo czy ok?
Oprocz tego biore jeszcze wit d, omega 3 i 2 razy dziennie acard. Dobry zestaw czy przesadzilam z czyms?
Również się podpinam pod pytanie. Ja biorę również B complex oraz folian z aliness. Czy to dobry zestaw - nie wiem. Dziś robiłam badanie b12, zobaczymy czy te suplementy poprawiły wynik. IMG_20201230_131405.jpg
 
Ja biorę ten kompleks z Aliness ;) b complex ma na pewno metylowany kwas. Ja akurat nie mogę brać zwykłego kwasu foliowego,ale jak chcesz coś z metylowanym to podobny jest Ovarin i ma metylowany kwas.
Ja biorę wit d, omega 3, mio inozytol, komplex b12, acard, berberyne .. :D
 
Ja biorę ten kompleks z Aliness ;) b complex ma na pewno metylowany kwas. Ja akurat nie mogę brać zwykłego kwasu foliowego,ale jak chcesz coś z metylowanym to podobny jest Ovarin i ma metylowany kwas.
Ja biorę wit d, omega 3, mio inozytol, komplex b12, acard, berberyne .. :D
no to podobny zestaw jak u mnie wlasnie, tzn ze w tym wit b complex z aliness jest wystarczajaca ilosc kwasu foliowego metylowanego? nie trzeba juz dodatkowo metylowanego kwasu foliowego brac?
a mio inozytol od inozytolu to jedno metylowane a drugie nie?
 
Ja biorę ten kompleks z Aliness ;) b complex ma na pewno metylowany kwas. Ja akurat nie mogę brać zwykłego kwasu foliowego,ale jak chcesz coś z metylowanym to podobny jest Ovarin i ma metylowany kwas.
Ja biorę wit d, omega 3, mio inozytol, komplex b12, acard, berberyne .. :D
Piszecie często omega 3 - to są jakieś tabletki ? Możesz podać nazwę :) też spróbuję . Wit. D też biorę ale przepisana przez lekarza w kropelkach.
 
@KatJak ja biorę te

@agaaataaaa w tym zestawie jest 400 folianu (w tym z aliness) na starania wystarczająco,ale jak dołozysz i będzie 800 to też źle nie będzie ;)
Ja biorę sam mio inozytl tabletki bez żadnych dodatkowych składników o takie dlatego, że ja nie moge brać nic co ma zwykły kwas foliowy. Więc żadnych tych mieszanych nie mogę.


A z supli z mio inozytolem to kwas metylowany ma na pewno Ovarin.



 
A masz mutacje MTHFR? Ja się staram same metylowane formy przyjmować. Może kup sam inozytol w proszku ? Mi taki dietetyk zalecił. A komplex B z aliness słabo mi się osobiście wchłania. Tmg za mocno obniżyło homocysteinę. Polecam komplex B firmy jarrow. Albo ten do ssania B12 i kwas foliowy. Ja mam dużo za dużo kwasu foliowego przez to że pół roku lekarze mi kazali brać syntetyczny 5 mg. I teraz jestem w fazie oczyszczania się z niego pod kontrolą dietetyka.
Hejka Dziewczynki,
mam pytanie, bo wiem ze ktores z Was biora wit b complex z Aliness.
Kupowalam witaminki jakies dla meza, zeby cos polepszyc u niego po tym covidzie nasienie i kupilam sobie tez cos takiego jak MyoFolic na owulke niby. i tu jest sklad:
MyoFolic - składniki:
Myo-inozytol, kwas foliowy. 1 saszetka zawiera: myo-inozytol 2000 mg, kwas foliowy 200 mcg (100%)*
a sklad wit b complex z Aliness:
Link do: Witamina B Complex B-50 Methyl 100 kaps. Aliness
No i z tego wychodzi, ze w tym myofolic jest chyba zwykly kwas foliowy, a tutaj b complez ma kwas foliowy metylowany?? Bo ja nie wiem juz pod ktora nazwa sie to kryje w tym skladzie.
Jak myslicie czy picie 1 saszetki myofolic (inozytol i kwas foliwy) plus branie 1 tabl. wit b z aliness to nie bedzie za duzo czy ok?
Oprocz tego biore jeszcze wit d, omega 3 i 2 razy dziennie acard. Dobry zestaw czy przesadzilam z czyms?
 
reklama
A masz mutacje MTHFR? Ja się staram same metylowane formy przyjmować. Może kup sam inozytol w proszku ? Mi taki dietetyk zalecił. A komplex B z aliness słabo mi się osobiście wchłania. Tmg za mocno obniżyło homocysteinę. Polecam komplex B firmy jarrow. Albo ten do ssania B12 i kwas foliowy. Ja mam dużo za dużo kwasu foliowego przez to że pół roku lekarze mi kazali brać syntetyczny 5 mg. I teraz jestem w fazie oczyszczania się z niego pod kontrolą dietetyka.
To zupełnie jak ja. Mam MTHFR i przez ponad pół roku brałam zwykły kwas przez co w organizmie miałam go za dużo ale lekarze nie widzieli problemu ... Sama na własną rękę zrobiłam MTHFR i homocysteine. Teraz muszą ją zbić bo miałam 15.9 a ostatnio 11. Także wolno spada.
 
Do góry