reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@Takaja123 a nie testujesz? Czy nie ma możliwości żebyś była w ciąży?
Czy ktoś będzie umiał odpowiedzieć na moje pytanie? Czy jeśli przyjmuje Duphaston od 16dc przez 10dni to on blokuje owulację? Bo w pierwszym cyklu przyjmowania nie zauważyłam u siebie nawet najmniejszych objawów owu. Zwłaszcza, że bez dupka cykle mam około 32-34 dyniowe, więc owu mam najwcześniej 18dc.

@Paula919191 a co u Ciebie? Jakieś sygnały zbliżającego się porodu już są, czy dalej jeszcze na luzie?
 
@Madlein w moim toku rozumowania to nie powinien blokować owulacji. Chociaż z drugiej strony... Przyjmując progesteron przed owulacja, podbijasz poziom hormonu i organizm dostaje sygnał że to już było... 🙄
Choćbym nie wiem jak chciała - nie pomogę, nie wiem. Ale na logikę skłaniałabym się raczej ku drugiej wersji. Pierwsza to taka moja pierwsza myśl, która pojawiła się w głowie po przeczytaniu pytania.
 
@Takaja123 a nie testujesz? Czy nie ma możliwości żebyś była w ciąży?
Czy ktoś będzie umiał odpowiedzieć na moje pytanie? Czy jeśli przyjmuje Duphaston od 16dc przez 10dni to on blokuje owulację? Bo w pierwszym cyklu przyjmowania nie zauważyłam u siebie nawet najmniejszych objawów owu. Zwłaszcza, że bez dupka cykle mam około 32-34 dyniowe, więc owu mam najwcześniej 18dc.

@Paula919191 a co u Ciebie? Jakieś sygnały zbliżającego się porodu już są, czy dalej jeszcze na luzie?
Jeżeli bierzesz max 20mg to nie blokuje owu ale od 30mg i więcej już może. Zależy od organizmu. Tak samo luteina ma większą dawkę niż dupek a nie każdej blokuje owu. Z tego co pamiętam to @Takaja123 brała luteine i jej nie zablokowała owulki[emoji848]
 
@Takaja123 a nie testujesz? Czy nie ma możliwości żebyś była w ciąży?
Czy ktoś będzie umiał odpowiedzieć na moje pytanie? Czy jeśli przyjmuje Duphaston od 16dc przez 10dni to on blokuje owulację? Bo w pierwszym cyklu przyjmowania nie zauważyłam u siebie nawet najmniejszych objawów owu. Zwłaszcza, że bez dupka cykle mam około 32-34 dyniowe, więc owu mam najwcześniej 18dc.

@Paula919191 a co u Ciebie? Jakieś sygnały zbliżającego się porodu już są, czy dalej jeszcze na luzie?
U mnie bez zmian, nic się nie dzieje, mam wrażenie ze jeszcze przenoszę tą ciążę :p mam jakis przypływ energii ostatnio bo ciągle bym coś robiła, a to sprzątam, a to gotuje, spaceruje i do tej pory ani jednego skurczu nie poczułam :p nie wiem co to są skurcze przepowiadające a to już tydzień 36+4 ;p nawet mam wrażenie ze brzuch mi mniej przeszkadza niż ostatnio, ale nie widzę żeby jakoś specjalnie opadł. Mała sporo się rusza więc obaw do niepokoju narazie nie mam . A na sierpniowkach już połowa dziewczyn rozpakowana, pewnie zostanę na szarym końcu :)
 
@Madlein raczej nie. Jeśli chodzi o duphaston może blokować ale jeśli masz później owulke to powinnaś brać po owulsvji duphaston dopiero😉
Tak mi luteina nie zablokowała owulki miałam później i z tego nawet była ciąża
 
U mnie bez zmian, nic się nie dzieje, mam wrażenie ze jeszcze przenoszę tą ciążę [emoji14] mam jakis przypływ energii ostatnio bo ciągle bym coś robiła, a to sprzątam, a to gotuje, spaceruje i do tej pory ani jednego skurczu nie poczułam [emoji14] nie wiem co to są skurcze przepowiadające a to już tydzień 36+4 ;p nawet mam wrażenie ze brzuch mi mniej przeszkadza niż ostatnio, ale nie widzę żeby jakoś specjalnie opadł. Mała sporo się rusza więc obaw do niepokoju narazie nie mam . A na sierpniowkach już połowa dziewczyn rozpakowana, pewnie zostanę na szarym końcu :)
Nie martw się, ja też nigdy nie czułam skurczy przepowiadających. Co prawda oba porody to cc w 40tc,ale na przy pierwszej córce jak podłączyli mi KTG, to Pani położna do mnie zdziwiona mówi "Pani ma skurcze", a ja jej na to "Taaaaaaak?" [emoji23]
 
@Takaja123 a nie testujesz? Czy nie ma możliwości żebyś była w ciąży?
Czy ktoś będzie umiał odpowiedzieć na moje pytanie? Czy jeśli przyjmuje Duphaston od 16dc przez 10dni to on blokuje owulację? Bo w pierwszym cyklu przyjmowania nie zauważyłam u siebie nawet najmniejszych objawów owu. Zwłaszcza, że bez dupka cykle mam około 32-34 dyniowe, więc owu mam najwcześniej 18dc.

@Paula919191 a co u Ciebie? Jakieś sygnały zbliżającego się porodu już są, czy dalej jeszcze na luzie?

Progesteron blokuje owu. Jeśli masz długie cykle, 32-34 dni i owu koło 18, to nie powinnaś brać dupka do 16dc, tylko po owulacji. Tak od 20 czy 22 dnia
 
Nie martw się, ja też nigdy nie czułam skurczy przepowiadających. Co prawda oba porody to cc w 40tc,ale na przy pierwszej córce jak podłączyli mi KTG, to Pani położna do mnie zdziwiona mówi "Pani ma skurcze", a ja jej na to "Taaaaaaak?" [emoji23]
Awidzisz nastawiłam się na to, że na pewno będę czuła bo wszyscy piszą jakie to bolesne itd a tu się okazuje że mogę przegapić ;p dziś dzwonie zapisać się na przyszły tydzień na ktg bo lekarz zalecił żebym od przyszłego tygodnia już robila
 
reklama
Wiesz co moj nie ma nic przeciwko tylko tu bardziej chodzi o to że w zeszłym roku u urologa-androla miał lepsze wyniki nasienia niż teraz po roku w klinice. I na to się "obraził" i powiem szczerze że ja tego też nie rozumiem bo w zeszłym roku jak robiliśmy badania to przed kąpał się w gorącej wodzie chodził w ciasnych gaciach więcej palił więcej sobie wypił alko nie miał praktycznie ruchu. A teraz mniej pali nie kąpię się w gorącej wodzie (ja ja mu przygotowuje) chodzi więcej bez gaci niż w gaciach a jak zakłada to luźne więcej ma ruchu nie korzysta z samochodu tylko wszędzie na nogach praca fizyczna ale teraz na l4 mimo tego cały czas ruch ma i sporo ograniczył papierosy i nie pije piwa.

Mój się obraził na Boga, że zabrał nam dwójkę dzieci, do kościoła nie chce wejść... Faceci tacy są, ale wierz mi, przetrawi to, przemyśli, minie trochę czasu. Wiem, że kobiety nienawidzą tego stwierdzenia, ale młoda jesteś, dajcie sobie czas do końca roku, a zobaczysz, że sytuacja się poprawi [emoji8] my też czekamy, ja nienawidze czekania, jestem człowiekiem czynu, ale czekam, chce dac nam szanse na naturalna ciążę, w międzyczasie i tak muszę zrobic badania i przygotować się na ewentualne in vitro. Do końca roku czekam, a jestem 6 lat starsza od ciebie. Ważne że się kochacie...
A jeśli mąż będzie na L4, bo coś wspominałaś to może odstresuje się, odpocznie w domu, i pyknie wam naturalnie. W międzyczasie zajmij się sobą, zadbaj o dobre żarełko i badania [emoji4]
 
Do góry