reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Byłam dziś na wizycie. Mamy zielone światło :) :) dostałam neoparin, acard, a jak będzie druga kreska to luteinę od razu i acard zwiększyć + dostanę większą dawkę heparyny. Co prawda nie wiadomo kiedy się uda, bo męża wyniki są umiarkowane, trochę mnie wizyta dobiła, bo lekarka powiedziała, że z takimi wynikami to możemy poczekać trochę.... :( (koncentracja - 100mln, całkowita liczba plemników - 320, 64mln, ruch postępowy - 65%, morfologia - 2% i niezdefragmentowane 73%). Szczerze to myślałam, że to nie tak źle, bo owszem morfologia 2%, ale to wychodzi przy takiej liczebności prawie 7 mln zdrowych i sprawnych zawodników... Androlog 30 czerwca.

Ciężki temat. Mąż po stracie otworzył się bardziej na komunikację, na badania i dbanie o siebie, ale jest ciężko. Podsuwam mu sok pomidorowy, olej z czarnuszki, koktajle z maci, nakłaniam do rzucenia palenia, ale widzę, że może za bardzo mu "cisnę" temat, bo zaczyna się jeżyć. Z drugiej strony ja wywróciłam swój codzienny tryb o 180 stopni i po naszych doświadczeniach liczę, że on pójdzie moim śladem. (Już to robi, tylko strasznie wolno wprowadza zmiany.)
 
Byłam dziś na wizycie. Mamy zielone światło :) :) dostałam neoparin, acard, a jak będzie druga kreska to luteinę od razu i acard zwiększyć + dostanę większą dawkę heparyny. Co prawda nie wiadomo kiedy się uda, bo męża wyniki są umiarkowane, trochę mnie wizyta dobiła, bo lekarka powiedziała, że z takimi wynikami to możemy poczekać trochę.... :( (koncentracja - 100mln, całkowita liczba plemników - 320, 64mln, ruch postępowy - 65%, morfologia - 2% i niezdefragmentowane 73%). Szczerze to myślałam, że to nie tak źle, bo owszem morfologia 2%, ale to wychodzi przy takiej liczebności prawie 7 mln zdrowych i sprawnych zawodników... Androlog 30 czerwca.

Ciężki temat. Mąż po stracie otworzył się bardziej na komunikację, na badania i dbanie o siebie, ale jest ciężko. Podsuwam mu sok pomidorowy, olej z czarnuszki, koktajle z maci, nakłaniam do rzucenia palenia, ale widzę, że może za bardzo mu "cisnę" temat, bo zaczyna się jeżyć. Z drugiej strony ja wywróciłam swój codzienny tryb o 180 stopni i po naszych doświadczeniach liczę, że on pójdzie moim śladem. (Już to robi, tylko strasznie wolno wprowadza zmiany.)
Jakie badanie robilas, ze lekarz przepisal ci heparyne i acard?
Sama jestem po jednym poronieniu i z diagnoza mutacji MTHFR w dwóch genach i PAI-1 w układach heterozygotycznych lekarz nie chce przepisać mi heparyny :-/. Według towarzystwa gin nie jest to powiązane z poronieniem.
 
Jakie badanie robilas, ze lekarz przepisal ci heparyne i acard?
Sama jestem po jednym poronieniu i z diagnoza mutacji MTHFR w dwóch genach i PAI-1 w układach heterozygotycznych lekarz nie chce przepisać mi heparyny :-/. Według towarzystwa gin nie jest to powiązane z poronieniem.
Robiłam bardzo dużo badań, ale te po których lekarka postanowiła podać heparynę to za niskie białko S albo C (nie pamiętam już) i mutacja V Leiden.
 
Dzieki za odpowiedz. Po jednym poronieniu zdecydowałaś się zrobić taki cały pakiet badań? Mi każdy mówił że przesadzam ale wyszło mi parę pozytywów.
 
Dzieki za odpowiedz. Po jednym poronieniu zdecydowałaś się zrobić taki cały pakiet badań? Mi każdy mówił że przesadzam ale wyszło mi parę pozytywów.
Poszłam po poronieniu do lekarza z przekonaniem, że badania robię i tyle. Gdyby ten powiedział, że nie, bo po co, to poszłabym do drugiego. Poza tym w wywiadzie rodzinnym mam zatorowość i moja siostra straciła córkę w 20tc i nie do końca wiadomo było dlaczego, ale w następnych ciążach dostawała na wszelki wypadek heparynę i wszystko było ok.
 
Dziś byłam na wizycie (4 w tej ciąży) ❤ jest. Niestety nie wiem ile uderzeń. W ciągu 9 dni urosło o 1cm. I z om 8+4 z USG 9+0. W przyszłym tygodniu mam dwie wizyty. A 17.07 prenatalne. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze i za 6 miesięcy będziemy we trójkę.
Super! Jestem w podobnej sytuacji, poroniłam 9 kwietnia i przed pierwszą miesiączką zaszłam w ciążę 🥰 17go miałam usg, serduszko super, 174, miałam z usg 8t+1d, myślałam że zwariuję między wizytami🤦‍♀️ teraz czekam na prenatalne 9 lipca, wierzę że maluszek będzie zdrowy i trzymam kciuki 🤞
 
Hej dziewczyny
Czy orientujecie się na temat insuliny? Odebrałam wczoraj wynik i cieszę się z że 11.86 a normy do 25 a tu poszperalam w necie i wyczytałam że powinna być do 10. Glukozę na początku roku miałam 110 . Wg kalkulatora HOMA 3.22. Powinnam się udac do diabetologa czy endokrynologa ? Jakieś dodatkowe badania zrobić ? Masakra
 
reklama
Dzieki za odpowiedz. Po jednym poronieniu zdecydowałaś się zrobić taki cały pakiet badań? Mi każdy mówił że przesadzam ale wyszło mi parę pozytywów.

Miałam to samo, każdy, że przesadzam lekarz też dziwnie patrzył i też wyszły mi jakieś niezgodności będę konsultować z innym lekarzem. Mi przepisał acard przy mthr i pai i lekko podwyzszonych p/c antykardiolipidowych a kwas foliowy zmieniłam sama w zwiazku z mthfr.
 
Do góry