reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Czy któraś z Was ćwiczyła w ciąży?
Ja wkoncu dostałam zielone światło od lekarza i się zastanawiam jaki sport i ćwiczenia wprowadzić. Oczywiście mam zacząć mało intensywnie i obserwować.

Ogólnie wszystko na razie ok, seruszko bije dobrze, pomiary główki, brzuszka itp.też ok. Różnice kilku dni. Dalej nie dowiedziałam się jaka płeć. Mały coś bardzo skryty 😁 a lekarz długo walczył żeby coś zobaczyć, ale cały czas się zasłaniał. Może na połówkowych coś się dowiem.
Szyjka długa i mam odstawiać luteinę.
Ja niestety nie mogłam ćwiczyć. Cała ciąża na lekach i z problemami. Leżącą w połowie. 😬 żałuję bo przytylam sporo i ciężko zrzucić.
Moja księżniczka dopiero oikazaka się na polowkowtch. 😄😄😄
 
Hej. Wy się bardziej znacie na badaniach. Póki co mam wyniki kilku, d3 za niska, 27.3 a norma od 30, b12 w normie, homocysteina 5.86 norma o 4.44 do 13.86 więc w dolnych granicach. Chyba nic z tych badań nie wynika?
Beta 4 tyg po zabiegu 6.69 :)
Na pewno powinnaś podbić znacznie wit D. Podobno od wartości 36 zaczyna być ok. Homocysteine masz może ciut za niska. Ja mam mieć miedzy 6-8.
 
Dziewczyny a czy Wasze @ po poronieniu też się zmieniły? Wcześniej miałam 4, max 5 dni. O takiej umiarkowanej intensywności. Pierwsza @ po miałam 10 dni 😲, drugą 6 i teraz obecnie trzecia, dzisiaj 6 dzień i znowu się nie zapowiada żeby szło coś ku końcowi. I zawsze ten 2-3 dni mam najgorsze. Niekiedy nawet tak że nie nadążam 🤦🏻‍♀️
 
To jest normalne że się okres zmienia. Z czasem powinien wrócić do tego co było przed :)
Dziewczyny a czy Wasze @ po poronieniu też się zmieniły? Wcześniej miałam 4, max 5 dni. O takiej umiarkowanej intensywności. Pierwsza @ po miałam 10 dni [emoji44], drugą 6 i teraz obecnie trzecia, dzisiaj 6 dzień i znowu się nie zapowiada żeby szło coś ku końcowi. I zawsze ten 2-3 dni mam najgorsze. Niekiedy nawet tak że nie nadążam [emoji2358]
 
Ja czytałam że za wysoka to źle. Ale podobno ona jest powiązana z wit d więc może to się łączy i powinnam brać zmetylowaną.
Edit: nie z wit d tylko witaminami z grupy b. No nie wiem, będę konsultować z lekarzem :)
Na pewno powinnaś podbić znacznie wit D. Podobno od wartości 36 zaczyna być ok. Homocysteine masz może ciut za niska. Ja mam mieć miedzy 6-8.
 
Ostatnia edycja:
Hej. Wy się bardziej znacie na badaniach. Póki co mam wyniki kilku, d3 za niska, 27.3 a norma od 30, b12 w normie, homocysteina 5.86 norma o 4.44 do 13.86 więc w dolnych granicach. Chyba nic z tych badań nie wynika?
Beta 4 tyg po zabiegu 6.69 :)
Bardzo ładne wyniki :) no, może poza witaminą D, ją na pewno trzeba podnieść. Ilość witaminy D w suplementach jest tak mała, że samym suplementem nie podniesiesz. Kup normalnie witaminą D w aptece i jeśli chcesz podnieść faktycznie jej poziom, bierz 10 000j dziennie. uwierz mi że te 2000j jest nic :p sama brałam 10000 i w ciągu miesiąca poziom podnosił się o 10j ;) tylko kup sobie jakąś witaminą w takich kapsułkach oleistych, bo one się lepiej przyswajania.

Dziewczyny a czy Wasze @ po poronieniu też się zmieniły? Wcześniej miałam 4, max 5 dni. O takiej umiarkowanej intensywności. Pierwsza @ po miałam 10 dni 😲, drugą 6 i teraz obecnie trzecia, dzisiaj 6 dzień i znowu się nie zapowiada żeby szło coś ku końcowi. I zawsze ten 2-3 dni mam najgorsze. Niekiedy nawet tak że nie nadążam 🤦🏻‍♀️
Tak, zmieniły się. Kilka pierwszych było dużo mocniejszych i dłuższych. Potem jakoś wróciło do normy ;)

To może powinnam brać tą zmetylowaną[emoji848]
Nie ma czegoś takiego jak zmetylowana witamina D :D motyle są tylko z grupy B :)
 
reklama
Aaa ok, nie znam się [emoji14]
Bardzo ładne wyniki :) no, może poza witaminą D, ją na pewno trzeba podnieść. Ilość witaminy D w suplementach jest tak mała, że samym suplementem nie podniesiesz. Kup normalnie witaminą D w aptece i jeśli chcesz podnieść faktycznie jej poziom, bierz 10 000j dziennie. uwierz mi że te 2000j jest nic [emoji14] sama brałam 10000 i w ciągu miesiąca poziom podnosił się o 10j ;) tylko kup sobie jakąś witaminą w takich kapsułkach oleistych, bo one się lepiej przyswajania.


Tak, zmieniły się. Kilka pierwszych było dużo mocniejszych i dłuższych. Potem jakoś wróciło do normy ;)


Nie ma czegoś takiego jak zmetylowana witamina D :D motyle są tylko z grupy B :)
 
Do góry