reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny a czy Wasze @ po poronieniu też się zmieniły? Wcześniej miałam 4, max 5 dni. O takiej umiarkowanej intensywności. Pierwsza @ po miałam 10 dni 😲, drugą 6 i teraz obecnie trzecia, dzisiaj 6 dzień i znowu się nie zapowiada żeby szło coś ku końcowi. I zawsze ten 2-3 dni mam najgorsze. Niekiedy nawet tak że nie nadążam 🤦🏻‍♀️

Ja jestem dopiero po pierwszej, obfitością była jak każde inne ale zawsze 5 dni to był max teraz 7 dni, może jeszcze się unormuje
 
@Charlotte21 ile przytyłas w ciąży? Kiedy zaczął się największy przyrost kilogramów?
U mnie to było 20 kg. Nie miałam okresu w którym więcej tylam. Sukcesywnie 1 kg 2 kg na tydzien/2 tygodnie. Chocisz w sumie może w drugim trymestrze najwięcej 🤔 straszny i niezaspokojony miałam apetyt po sterydach. Nie czułam nasycenia. (Nie żeby to tłumaczyło moje wszystkie grzechy jedzeniowr). Ale dużo też miałam nakazu oszczedneho trybu życia i potem leżenia.
Ja najgorzej zniosłam 2 trumymestr. Ciągle spałam i byłam zmęczona. 😄 i to trochę nie prawda że po porodzie od razu wszystko schodzi 😄 owszem 10 kg poszło od razu ale drugie tyle zostało. Niedługo mi się połóg kończy to będę dzialac.
Ps.karmienie piersią i mnie też nie przyspiesza spadku.
 
Hej dziewczyny :) ja wczoraj byłam na USG 3trymestru, mała wazy już 1610g(30tc)😁 wszystko wygląda ksiazkowo, nie ma się do czego przyczepić :) szyjka też od długiego już czasu trzyma się na 3,2cm więc niezle. Chyba mogę powiedzieć że przez ostatnie tygodnie mam nudną ciążę ;p dostałam filmiki i zdjęcia z USG na płycie i tak się cieszyłam że mąż zobaczy a tu zonk bo nie może podłączyć dysku przenośnego do komputera 😅 ale może na dniach ogarne to gdzieś :)
Co do aktywności to ja też jej przez całą ciaze miałam bardzo mało, najpierw do 15tc silne mdłości i wymioty, późnej problemy z szyjka ale od dwóch tygodni zaczelam spacerować bo moja kondycja jest tragiczna ;p a ze szyjka stoi od jakiegoś czasu w miejscu to spacery mi raczej nie zaszkodzą. Na wadze +13kg narazie, myślę że może i dobije do 20tak jak @Charlotte21.
 
Bardzo ładne wyniki :) no, może poza witaminą D, ją na pewno trzeba podnieść. Ilość witaminy D w suplementach jest tak mała, że samym suplementem nie podniesiesz. Kup normalnie witaminą D w aptece i jeśli chcesz podnieść faktycznie jej poziom, bierz 10 000j dziennie. uwierz mi że te 2000j jest nic :p sama brałam 10000 i w ciągu miesiąca poziom podnosił się o 10j ;) tylko kup sobie jakąś witaminą w takich kapsułkach oleistych, bo one się lepiej przyswajania.
Ja biore raz dziennie 2000j i mi bardzo podskoczyła mam ponad 70, z tym ze ja sporo sie wygrzewam na słońcu może to dlatego 😛
 
Dziewczyny czyli rozumiem, że przed ciąża jak i w trakcie można brać Wit. D? Ja miałam wynik chyba 29 więc też nie za wysoko wcześniej brałam vigantolleten potem na 2 miesiące odstawiłam

Edit: jakieś zaćmienie mam przecież nawet w suplementach jest 🙉🙈 wybaczcie.
 
Ostatnia edycja:
Dziś byłam na wizycie (4 w tej ciąży) ❤️ jest. Niestety nie wiem ile uderzeń. W ciągu 9 dni urosło o 1cm. I z om 8+4 z USG 9+0. W przyszłym tygodniu mam dwie wizyty. A 17.07 prenatalne. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze i za 6 miesięcy będziemy we trójkę.
 

Załączniki

  • IMG_20200619_105745.jpg
    IMG_20200619_105745.jpg
    775,8 KB · Wyświetleń: 66
reklama
Dziś byłam na wizycie (4 w tej ciąży) [emoji3590] jest. Niestety nie wiem ile uderzeń. W ciągu 9 dni urosło o 1cm. I z om 8+4 z USG 9+0. W przyszłym tygodniu mam dwie wizyty. A 17.07 prenatalne. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze i za 6 miesięcy będziemy we trójkę.
Teraz już będzie dobrze [emoji110][emoji110]
 
Do góry