reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Hej jestem w waszym wątku nową. 2 stracone ciaze . Aktualnie dziś dowiedziałam się o drugiej stracie. Mam pytanie czy jest ktoś kto poronil po odstawiniu bromergonu ?
 
@młoda1994 powiem Ci co ja robiłam po jednym poronieniu :
- wskaźniki krzepnięcia krwi
- antykoagulant toczniowy
- cytomegalie
- listerioze
- toksoplazmoze
- pakiet tarczycowy
- trombofilia wrodzona
- homocysteina
- białko C i S
- zespół antyfosfolipidiwy przeciwciała antyfosfolipidiwy igg i ign, przeciwciał przeciwko beta-2-glikoproteinie

Tyle w tej chwili pamiętam


Edit na zespół antyfosfolipidiwy bierze się heparyne na rozrzedzenie krwi
 
@młoda1994 powiem Ci co ja robiłam po jednym poronieniu :
- wskaźniki krzepnięcia krwi
- antykoagulant toczniowy
- cytomegalie
- listerioze
- toksoplazmoze
- pakiet tarczycowy
- trombofilia wrodzona
- homocysteina
- zespół antyfosfolipidiwy przeciwciała antyfosfolipidiwy igg i ign, przeciwciał przeciwko beta-2-glikoproteinie

Tyle w tej chwili pamiętam
Super dziękuję. Trochę tego jest ale dobrze ze nie muszę tego tłumaczyć na niemiecki bo gin jest polakiem. Zrobiłam sobie screna. I wyszło ci coś z tych badań?
 
U nas wilki zaczęły z lasów wychodzić i są komunikaty, żeby uważać na siebie. Zagryzły już jakieś psy, zwierzęta hodowlane. Więc ja do lasu narazie nie wchodzę.😂 Nie jestem tak odważna.

U nas w mieście powiatowym ostatnio przechadzal się po ulicach niedzwiedz.... I w innej wsi obok też. Także grubo się robi....

No właśnie on też mi powiedział że gdyby się wchlonal to okres by przyszedł. A nie mam nawet plamien i jestem z tego wszystkiego głupia. Chyba zostało mi czekać na wyniki beta hcg mam nadzieję że będą jutro a jak nie to w czwartek do mnie osobiście lekarz zadzwoni i mi powie.
Mam rodziców ale tam nie ma warunków i nie wyobrażam sobie z nimi mieszkania.

Tak tłumaczył mi że jak spadła do 0 to poronienie a jak się utrzymuje to cp.

A powiedz mi może będziesz się znała jak neta jest na etapie 0 to dlaczego miesiączki nie ma? Czy wtedy będzie potrzeba wyłyżeczkować endometrium? Dodam że ono jest większe niż 20 dni temu ale dzisiaj rozmiarów mi nie powiedział.
A jak to leczysz? Są na to jakieś leki w razie wu?

Co do bety, moim zdaniem powinien Ci zlecić powtórkę i przypuszczam że tak zrobi jeśli ten wynik nie będzie 0. Bo przy cp beta inaczej się zachowuje, a tu musiałby mieć pewność że spada. Ale wg mnie to nie jest cp bo byś coś czuła.
Natomiast, zanim poczytałam posty dziewczyn, postanowiłam ze napiszę Ci prawdę. I mam nadzieję że nie odbierzesz jej źle, bo chce Ci w jakiś sposób pomóc. Jeśli będzie za ostro to z góry przepraszam, ale tu chodzi mi wyłącznie o Twoje dobro, a już nie mogę patrzeć na twoje cierpienia.
Pamiętam jak dołączyła do forum, był to bardzo burzliwy start ;) pamiętam że pytałaś o rady ale i tak wiedziałaś potem sama najlepiej. Pamiętam jak tu dziewczyny pisały o badaniach A ty twardo twierdzilas ze znasz przyczynę, że to padaczka jest powodem strat. Nie sluchalas wtedy o badaniach jakie warto zrobić. Ale mniejsza o to, bo wraz wodze w twoich ostatnich postach że chyba jednak zmieniasz zdanie ;)
Na twoim miejscu przycisnelabym lekarza o badania. Opowiedz mu historię swoją.
Na moje oko powinnaś zrobić więcej badań, bo może być tak, że przyczyną strat jest co innego i padaczka nie ma nic wspólnego z tym. Na pewno warto zrobić badania na trombofilie, zespół antyfosfolipidowy, krzepliwpsc krwi w sensie bialko c i boalko s. poszlabym tez w przeciwciala. Po pierwsze takie przeciwjadrowe (ANA), może też przeciw antygenom jajnika, przeciw lozyskowe, przeciwplemnikowe. Zastanowilabym się właśnie nad szukaniem w immunologii bo widze że tracisz ciążę na bardzo wczesnych etapach. Chociaż jedną w 14 tc to raczej nie będzie immunologii, ale może warto sprawdzić. Te końcówki NK o których tu dziewczyny pisały. Nie zaszkofza tez wymazy w kierunku chlamydii/mykoplazmy/ueraplazmy. Czesto sa to dziady bezobjawowo A potrafią narobić wiele szkody. Nie wiem jak wasze kariotypy? Sprawdzaliscie kiedyś? Jakieś zarodki badalas czy nie było wady genetycznej? Jeszcze nie kojarzę jak z cukrem u Ciebie, kojarzę tylko że mówiłaś że jesteś otyla, warto ez sprawdzić co z insulina jeśli tego nie robiłaś. Tarczyca na takim poziomie typu 10-13 może już zaszkodzić, może da warto sprawdzić poza tej jeszcze ft3 ft4, przeciwciala antyTG i antyTpo żeby dało większy obraz? Jakieś usg tarczycy? Przepraszam, ie pamiętam co miałaś robione. No i na pewno musisz mieć lekarza który to ogarnie. Poszukaj dobrego specjalisty w Niemczech skoro pl nie wchodzi w grę. Poczytaj w necie, popytaj, teraz wiadomo że z wizytą ciężko, ale jak się trochę uspokoi sytuacja to działaj!! :) działaj, bo widać jak Cię to męczy, ile Cię to kosztuje :( mocno trzymam kciuki za Ciebie!! Daj znać jako wynik bety bedzie
 
reklama
A heparyna i acard to to samo tylko jedno jest w zastrzykach i bierze się rano a drugie w tabletkach i bierze się wieczorem? Czy to 2 różne leki?
Acard często bierze się na wspomaganie zagniezdzenia zarodka ;) też rozszerza krew ale nie tak jak heparyna. Mi też wyszła tylko mutacja PAI-1 I dwóch genetykow mi powiedziało że nie mam nawet wskazań do acardu. A od dr Janosz dostałam i acard 75 w staraniach i 150 w ciąży i heparyne 0.4 od pozytywnego testu.
Lekarze nie mogą określić krzepliwowsci krwi na postawie tego jak się krew zachowuje przy pobieraniu krwi ;) U mnie by wyszła straszna teombofilia bo zawsze był problem z pobraniem krwi, A okazało się że to wynik anemii z niedoboru żelaza i ogólnie słabej krwi. ;)
Co do badań to tak jak @Takaja123 wspomniała ja miałam.pakiet na zespół antyfospolipidowy poszerzony o komorki nk i to u mnie było bingo. Miałam.wlewy z Intralipidu i podzialo w dwóch ciazach, tylko jedna miała wadę genetyczna i nie było szans. A teraz jestem w trzeciej, dzisiaj 37+5 ;)
U Ciebie jest dużo strat. Za dużo. Trrzba się przyjrzeć dokładniej. Albo zrobić jak ja. Większość na własną rękę. A potem rzuciłam wyniki na stół lekarzom i prosiłam o interpretację. ;)
 
Do góry