reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej jestem w waszym wątku nową. 2 stracone ciaze . Aktualnie dziś dowiedziałam się o drugiej stracie. Mam pytanie czy jest ktoś kto poronil po odstawiniu bromergonu ?
Bromergon się w ciąży odstawiam, bo on obniża prolaktyne A ona w ciąży fizjologicznie rósnie ). Przykro mi z powodu straty :(

A heparyna i acard to to samo tylko jedno jest w zastrzykach i bierze się rano a drugie w tabletkach i bierze się wieczorem? Czy to 2 różne leki?
To dwa różne leki. Oba działają na krew, ale jednak ich sposób działania jest inny. Heparyna rozrzedza A acard uposledza płytki krwi żeby się z sobą nie zlepiali i nie tworzyły skrzepow.

Przepraszam że post pod postem, ale nie chciałam edytować elaborat :D
 
reklama
U nas w mieście powiatowym ostatnio przechadzal się po ulicach niedzwiedz.... I w innej wsi obok też. Także grubo się robi....





Co do bety, moim zdaniem powinien Ci zlecić powtórkę i przypuszczam że tak zrobi jeśli ten wynik nie będzie 0. Bo przy cp beta inaczej się zachowuje, a tu musiałby mieć pewność że spada. Ale wg mnie to nie jest cp bo byś coś czuła.
Natomiast, zanim poczytałam posty dziewczyn, postanowiłam ze napiszę Ci prawdę. I mam nadzieję że nie odbierzesz jej źle, bo chce Ci w jakiś sposób pomóc. Jeśli będzie za ostro to z góry przepraszam, ale tu chodzi mi wyłącznie o Twoje dobro, a już nie mogę patrzeć na twoje cierpienia.
Pamiętam jak dołączyła do forum, był to bardzo burzliwy start ;) pamiętam że pytałaś o rady ale i tak wiedziałaś potem sama najlepiej. Pamiętam jak tu dziewczyny pisały o badaniach A ty twardo twierdzilas ze znasz przyczynę, że to padaczka jest powodem strat. Nie sluchalas wtedy o badaniach jakie warto zrobić. Ale mniejsza o to, bo wraz wodze w twoich ostatnich postach że chyba jednak zmieniasz zdanie ;)
Na twoim miejscu przycisnelabym lekarza o badania. Opowiedz mu historię swoją.
Na moje oko powinnaś zrobić więcej badań, bo może być tak, że przyczyną strat jest co innego i padaczka nie ma nic wspólnego z tym. Na pewno warto zrobić badania na trombofilie, zespół antyfosfolipidowy, krzepliwpsc krwi w sensie bialko c i boalko s. poszlabym tez w przeciwciala. Po pierwsze takie przeciwjadrowe (ANA), może też przeciw antygenom jajnika, przeciw lozyskowe, przeciwplemnikowe. Zastanowilabym się właśnie nad szukaniem w immunologii bo widze że tracisz ciążę na bardzo wczesnych etapach. Chociaż jedną w 14 tc to raczej nie będzie immunologii, ale może warto sprawdzić. Te końcówki NK o których tu dziewczyny pisały. Nie zaszkofza tez wymazy w kierunku chlamydii/mykoplazmy/ueraplazmy. Czesto sa to dziady bezobjawowo A potrafią narobić wiele szkody. Nie wiem jak wasze kariotypy? Sprawdzaliscie kiedyś? Jakieś zarodki badalas czy nie było wady genetycznej? Jeszcze nie kojarzę jak z cukrem u Ciebie, kojarzę tylko że mówiłaś że jesteś otyla, warto ez sprawdzić co z insulina jeśli tego nie robiłaś. Tarczyca na takim poziomie typu 10-13 może już zaszkodzić, może da warto sprawdzić poza tej jeszcze ft3 ft4, przeciwciala antyTG i antyTpo żeby dało większy obraz? Jakieś usg tarczycy? Przepraszam, ie pamiętam co miałaś robione. No i na pewno musisz mieć lekarza który to ogarnie. Poszukaj dobrego specjalisty w Niemczech skoro pl nie wchodzi w grę. Poczytaj w necie, popytaj, teraz wiadomo że z wizytą ciężko, ale jak się trochę uspokoi sytuacja to działaj!! :) działaj, bo widać jak Cię to męczy, ile Cię to kosztuje :( mocno trzymam kciuki za Ciebie!! Daj znać jako wynik bety bedzie
Oczywiście że z tymi badaniami teraz pójdę do gin żeby mi je przepisał jeśli nie to do każdego specjalisty skierowania. Zrobiłam sobie screna z badaniami żeby mi się to gdzieś nie zapodziało.

Co do badań to wtedy miałam takie tsh. W styczniu miałam w okolicach 2.5 ft3 i ft4 jest podwyższone i anty tpo i anty tg też mam hashimoto biorę caky czas dawkę 150 dzisiaj gin pobrał mi krew od razu na tsh no i na tą betę. Czekam na wyniki. Podejrzewam że tsh przez ciąże mogło skoczyć do góry ale to się dowiem jak wyniki przyjdą i lekarz do mnie zadz.

Gin zna moją historie gadałam mu 31.03 wszystko zapisał w kompie.

Dobrze pamiętasz że z cukrem problem. Biorę metformine 2000mg wieczorem do tego 0 cukrów pije wodę czysta niegazowana (w końcu znalazłam taka po której nie mam biegunki i mogę ją pić litrami). Mam zamiar też po prosić skierowania na panel hormonalny mimo że miałam robiony w tamtym roku w marcu i kwietniu i wyszły ok ale wiadomo hormony to hormony mogą się zmienić w każdej chwili i wcale nie muszą być dobre tak jak były w ubiegłym roku.

Dziękuję kochana za odpowiedź. Niemcy wątpię ale ten Polak mam nadzieję że się zainteresuje jak widzi jakie cyrki wychodzą.

A z tą ciąża obecna/była nawet nie wiem jak to nazwać to to nie jest na moją głowę naprawdę. Sytuacja jest dziwna i nie zrozumiała dla mnie.

Co do bety dam znać jak tylko otrzymam informacje od gin i co ustali dalej ale tak jak @Madlein pisała wcześniej o łyżeczkowanie. Inaczej chyba nie da rady wywołać miesiączki. No chyba że beta wyjdzie pozytywna to coś lekarz wspominał że za 2-3 tygodnie chce mnie widzieć jeszcze raz ale dlaczego dopiero po 2-3 tygodniach nie mam pojęcia.
 
Dziewczyny, jutro jadę na badania. Że skierowania mam:
Mutacja Leiden
Protrombina
MTHFR
Przeciwciala antykardiolopinowe igg i igm
Antykoagulant tocznia
Białko c i s
Antytrombina III

Jeszcze chcę zrobić
pakiet tarczycowy (tsh, ft3, ft4, antytpo, antytg, p/c p. receptorom tsh),
d3,
prolaktyna.

Czy coś jeszcze?

Mam syna 4 lata -ciąża bezproblemowa. Po 9 miesiącach starań ciąża - rozwija się dobrze, choć była ciut do tyłu wedle wyliczeń. Serce pięknie biło, maluch rósł. Zaczęły się krwawienia w 8 tyg, ale wszystko na tym etapie było dobrze. Plamienie następne 2-3 tyg. W 11 tygodniu okazało się, że serce już nie bije (A biło jak cholera, najpierw 156 A potem 170). Zabieg.

Może warto dodać, że moja siostra straciła drugą ciążę w 20tyg. Miała podejrzenie zespołu antyfosfo. Plus inne problemy - tarczyca. Coś z prolaktyna też kiedyś.

Proszę doradzcie:*
 
Acard często bierze się na wspomaganie zagniezdzenia zarodka ;) też rozszerza krew ale nie tak jak heparyna. Mi też wyszła tylko mutacja PAI-1 I dwóch genetykow mi powiedziało że nie mam nawet wskazań do acardu. A od dr Janosz dostałam i acard 75 w staraniach i 150 w ciąży i heparyne 0.4 od pozytywnego testu.
Lekarze nie mogą określić krzepliwowsci krwi na postawie tego jak się krew zachowuje przy pobieraniu krwi ;) U mnie by wyszła straszna teombofilia bo zawsze był problem z pobraniem krwi, A okazało się że to wynik anemii z niedoboru żelaza i ogólnie słabej krwi. ;)
Co do badań to tak jak @Takaja123 wspomniała ja miałam.pakiet na zespół antyfospolipidowy poszerzony o komorki nk i to u mnie było bingo. Miałam.wlewy z Intralipidu i podzialo w dwóch ciazach, tylko jedna miała wadę genetyczna i nie było szans. A teraz jestem w trzeciej, dzisiaj 37+5 ;)
U Ciebie jest dużo strat. Za dużo. Trrzba się przyjrzeć dokładniej. Albo zrobić jak ja. Większość na własną rękę. A potem rzuciłam wyniki na stół lekarzom i prosiłam o interpretację. ;)
Dziękuję za opisanie sytuacji. Co do badań na własną rękę niestety w DE się tak nie da. Pisałam już dziewczynom. Ale za radą @Takaja123 spisze sobie na kartkę badania i dam je przy najbliższej wizycie ginekologowi i żeby wypisał skierowania lub do specjalistów żeby wykonać te badania. Może ten się w końcu porządnie zajmie bo Niemiec ma wszystko w czterech literach. Dla nich nigdy się nic nie dzieje.
 
Dziewczyny, jutro jadę na badania. Że skierowania mam:
Mutacja Leiden
Protrombina
MTHFR
Przeciwciala antykardiolopinowe igg i igm
Antykoagulant tocznia
Białko c i s
Antytrombina III

Jeszcze chcę zrobić
pakiet tarczycowy (tsh, ft3, ft4, antytpo, antytg, p/c p. receptorom tsh),
d3,
prolaktyna.

Czy coś jeszcze?

Mam syna 4 lata -ciąża bezproblemowa. Po 9 miesiącach starań ciąża - rozwija się dobrze, choć była ciut do tyłu wedle wyliczeń. Serce pięknie biło, maluch rósł. Zaczęły się krwawienia w 8 tyg, ale wszystko na tym etapie było dobrze. Plamienie następne 2-3 tyg. W 11 tygodniu okazało się, że serce już nie bije (A biło jak cholera, najpierw 156 A potem 170). Zabieg.

Może warto dodać, że moja siostra straciła drugą ciążę w 20tyg. Miała podejrzenie zespołu antyfosfo. Plus inne problemy - tarczyca. Coś z prolaktyna też kiedyś.

Proszę doradzcie:*
Zrob jeszcze przeciwciał przeciwko beta-2-glikoproteinie

Wtedy będziesz miała zrobiony cały zespół antyfosfolipidiwy bo same przeciwciała nic nie wniosą
 
@Takaja123[emoji178][emoji175][emoji176][emoji307][emoji177]
@mohaaa [emoji22][emoji1665][emoji171][emoji170][emoji172][emoji169][emoji3448][emoji3590]
Dziś trudno w to uwierzyć, jednak "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie" chce w to wierzyć tak samo jak wy
 
reklama
Do góry