reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny chciałam się pochwalić po wizycie, widać małego człowieka, serce bije więc narazie wszystko wygląda ok. Z om jest 6t5d, a z pomiarów 7t1d. Kolejna wizyta za 2tygodnie. Wzięłam l4 i teraz mogę odpoczywać. A czuję się tragicznie mdłości męczą na maxa, jeszcze gdybym mogła porządnie zwymiotować to może by ulżyło a od kilku dni mam tak że ciągle odruch wymiotny ale mało co tam się ze mnie wydobywa. Ale najważniejsze że dostałam dziś taka dobrą wiadomość :)
Baaardzo się cieszę [emoji3590]
 
reklama
Super gratulacje [emoji846] z mdlościami też tak miałam i minęły dopiero w 16 tygodniu [emoji86] kupowałam różne cukierki np. Imbirowe, miętowe, gumy pregna. Ale najbardziej mi pomogły takie homeopatyczne ipeca 9ch
Spróbuję może tego ostatniego a brałaś po ile granulek??? I w jakiej częstotliwości??
 
Dziewczyny chciałam się pochwalić po wizycie, widać małego człowieka, serce bije więc narazie wszystko wygląda ok. Z om jest 6t5d, a z pomiarów 7t1d. Kolejna wizyta za 2tygodnie. Wzięłam l4 i teraz mogę odpoczywać. A czuję się tragicznie mdłości męczą na maxa, jeszcze gdybym mogła porządnie zwymiotować to może by ulżyło a od kilku dni mam tak że ciągle odruch wymiotny ale mało co tam się ze mnie wydobywa. Ale najważniejsze że dostałam dziś taka dobrą wiadomość :)
Super, gratulacje i oby tak dalej ;)
 
To moze dlatego ja nie mam bo od kilku miesiecy biore b6. W poprzednich donoszonych ciazach wymiotowalam codziennie od 7 do 14tc

Paula cudownie . Odpoczywaj :)
Zmienil ci leki jakos?
Nie nie, dalej lecę na tym samym zestawie tylko większa dawka letroxu bo mi podskoczyło TSH do 1,95.
Ale mam do Was pytanie, może się orientujecie bo ja wczoraj zapomniałam zapytać lekarza. Przy drugiej stracie wyszła u dziecka wada monosomia chromosomu x, czy na tej podstawie mogę prosić o skierowanie na darmowe badania prenatalne czy to się nie kwalifikuje???
 
reklama
Nie nie, dalej lecę na tym samym zestawie tylko większa dawka letroxu bo mi podskoczyło TSH do 1,95.
Ale mam do Was pytanie, może się orientujecie bo ja wczoraj zapomniałam zapytać lekarza. Przy drugiej stracie wyszła u dziecka wada monosomia chromosomu x, czy na tej podstawie mogę prosić o skierowanie na darmowe badania prenatalne czy to się nie kwalifikuje???

Kochana, tobie wychodziło coś z trombofilia chyba tak ? Przecież ty masz zlecona heparynę ... ja miałam na NFZ pierwsze i drugie badania ze względu właśnie na trombofilie. Wiec powinnaś dostać. A już na pewno jeśli mieliście stwierdzona wadę płodu w poprzedniej ciąży. Proś o skierowanie swojego lekarza. I jeśli będziesz robić wszystkie prenatalne w tej samej klinice, to jest ci potrzebne tyko raz skierowanie, na to piersze badanie. Później z automatu wpisują cię już na NFZ na to drugie badanie[emoji6] a ja się na lutowkach tez spotkałam z tym ze niektóre dziewczyny nawet 3 miały na NFZ [emoji28] ale u mnie to nie przeszło. Trzecie musiałam zrobić prywatnie.
A co do tsh, to dziwne ze lekarz przy tsh 1,95 już ci dawkę zmienił. Przecież tsh skacze w ciąży. Ja w listopadzie na badaniach miałam 1,87 a pod koniec grudnia już 1,2.. bez jakiejkolwiek zmiany dawki euthyroxu. Od kwietnia nieprzerwanie biorę 25... może co innego gdyby ci skoczyli do 3/4/5 ... ale jak ba ciąże to miałaś jeszcze orzecuez Ok. Takie jest moje zdanie i tak to u mnie np.dzialalo.. Ale nie dyskutuje ze zdaniem lekarza ...🤭

Trzymam kciuki żeby wszystko się udało [emoji110][emoji110][emoji8]
 
Do góry