reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Pracuje w państwowej firmie - miejskim ośrodku pomocy spoelcznen także jak najbardziej obowiązują zasady takie jak w państwowkach, będąc na l4 czy macierzyńskim nadal jesteśmy pracownikami więc liczy się, że pracujemy, ale wypłacaja nam tylko ta część 13stki za okres w którym fizycznie byłyśmy w pracy, ja np dostaje też premie, która dostaja wszyscy u mnie w pracy z tym, że dostalam najniższą pule ok 200zl, a pozostali między 400 A 1000.
No właśnie ja pracuje w budżetówce, i tez czytałam o tym ze pracownik musi mieć przepracowane minumum 180 dni w roku.. [emoji848] może oczekująca w prywatnej firmie, gdzie pracodawca postanowił wypłacić ?


A badania ja również robiłam na testdna...i polecam
 
reklama
Pracuje w państwowej firmie - miejskim ośrodku pomocy spoelcznen także jak najbardziej obowiązują zasady takie jak w państwowkach, będąc na l4 czy macierzyńskim nadal jesteśmy pracownikami więc liczy się, że pracujemy, ale wypłacaja nam tylko ta część 13stki za okres w którym fizycznie byłyśmy w pracy, ja np dostaje też premie, która dostaja wszyscy u mnie w pracy z tym, że dostalam najniższą pule ok 200zl, a pozostali między 400 A 1000.

No to nie mam pojęcia dlaczego tak, bo tez czytałam ze pracownik musi mieć przepracowane min.180 dni i jeszcze w oparciu o konto na pue liczyłam dokładnie co do dnia ile mam dni zwolnienia a ile przepracowanych i wyszło mi właśnie dokładnie 180 [emoji28]🤭[emoji85] Ale skoro dostałaś nawet za 1,5 miesiąca, to nic tylko się cieszyć ;) pomijając juz fakt w jaki sposób ;)
 
Pracuje w państwowej firmie - miejskim ośrodku pomocy spoelcznen także jak najbardziej obowiązują zasady takie jak w państwowkach, będąc na l4 czy macierzyńskim nadal jesteśmy pracownikami więc liczy się, że pracujemy, ale wypłacaja nam tylko ta część 13stki za okres w którym fizycznie byłyśmy w pracy, ja np dostaje też premie, która dostaja wszyscy u mnie w pracy z tym, że dostalam najniższą pule ok 200zl, a pozostali między 400 A 1000.
Moja mama pracuje właśnie w mopsie [emoji16] ja kiedyś też dostalam część nagrody ktora jeszvze mi się nie należała, może nieraz to dobra wola pracodawcy ? Hmm, nie mam pojecia czemu są takie różnice [emoji2368][emoji2368]
 
Ja to rozumiem tak, że 180 dni musisz być pracownikiem tej firmy, żeby wogole dostać. No więc będąc na l4 czy macierzyńskim jesteś pracownikiem więc to jest spełnione, A to ile dostaniesz to wylicza się już na podstawie tego ile faktycznie byłaś w pracy. Ale to moje rozumowanie [emoji14]
No to nie mam pojęcia dlaczego tak, bo tez czytałam ze pracownik musi mieć przepracowane min.180 dni i jeszcze w oparciu o konto na pue liczyłam dokładnie co do dnia ile mam dni zwolnienia a ile przepracowanych i wyszło mi właśnie dokładnie 180 [emoji28][emoji2960][emoji85] Ale skoro dostałaś nawet za 1,5 miesiąca, to nic tylko się cieszyć ;) pomijając juz fakt w jaki sposób ;)
 
Ojojoj[emoji7] to u ciebie tez jakoś mega szybko leci!![emoji51][emoji86] już zaraz 100 dniówka, a rzeczywiście pamietam, ze dopiero tu dawałam zdjęcie [emoji86][emoji28] Pokaz swój brzuszek [emoji9]

Tak, ja już spakowana od dawna, a już 2 razy mi się przydała torba bo jechałam na obserwacje [emoji85][emoji2960] ale mam 2 torby różne, dla mnie i dla małej, a ostatnio wylądowałam w szpitalu a tam w torbie laktator i pampersy [emoji28][emoji23] wiec akurat dziś już wszystko ogarnelam na tip top i powinno być bez żadnych niespodzianek [emoji6] i oczywiście trzymam się wersji, ze teraz już nie panikuje i jadę dopiero do porodu ...[emoji28]

Tak, mi tez się wydaje ze to ja przejęłam po roki ten brzuszek [emoji2960] dlatego teraz @Takaja123 koniecznie bierzesz po mnie![emoji9][emoji9][emoji9]
Ekspresowo! :)
Pokaze Wam sie też na 100dniowke, aktualnego brzuszka nie mam [emoji16] jak brzuszek zaczął rosnąć, sama nie wiem kiedy, jakoś przestałam robić zdjęcia, porównywać, zaczęłam się ruchami Maleńkiej cieszyć.... :)

Kochana a co to z tym szpitalem się dzieje???
Ja w sumie nie używałam ubranek na 56, także dobrze że dużo nie kupiłam. Na 62 miał długi czas. Najbardziej jak dla mnie przydatne są pajace do spania i body + spodenki (takie kalesonki [emoji23] z lidla)+ skarpetki. Reszty ubranek praktycznie nie uzywalam
Zgadzam się co do 56, starsza miała długie nogi i wcale nie ubrała 56,ale teraz Łucja spokojnie wchodziła i dopiero od 5 tygodnia gdzieś zmieniamy na 62. Ale zawsze można dokupić jak coś.
Na początku tylko body z krótkim + pajac używałam, to chyba najbardziej praktyczne. A na dzień body z długim i półśpiochy, ewentualnie leginsy [emoji4] Sukienusie są ładne ale strasznie niepraktyczne [emoji1787]
Edit: i popatrz sobie na vinted, ja tam dużo markowych rzeczy kupuję w super stanie [emoji4]
Dzięki dziewczyny za porady, chyba dziś pobuszuje po wyprzedażach internetowych, mam akurat wieczór wolny, bez Męża.... [emoji16]
@roki_1991 @Dzoana88 @coco07 dzięki dziewczyny za pamięć, może kiedyś któryś przejme teraz wyjeżdżam na urlop może coś przywiozę hehe buziaki [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Trzymam kciuki, baw się dobrze na urlopie [emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Cześć dziewczyny!!dzis byłam na wizycie u gin. I jak narazie jest ok zarodek prawidłowo zgnieżdzony i widać już pulsujaca kropeczke :) i wychodzi równy 6 tydzień. Mam nadzieję że tym razem wszystko będzie dobrze :)
Cudnie, gratuluję [emoji3590][emoji3590]


@Paula919191 a Ty jak się czujesz? :* jak z tymi mdłościami?
 
@nnat. Aaaa takie małe przejściowe kłopoty [emoji85]🤭 jakoś 3 tygodnie przed wizyta zaczęłam mieć bóle miesiączkowe, ale przechodziły za każdym razem po nospie, potem wizyta i lekarz powiedział ze szyjka się skróciła do 2,5 cm. Wyprosilam luteinę dopochwowo i obiecałam leżący tryb życia (bo nie miałam jeszcze wszystkiego ogarniętego dla małej, wiec nie chciałam iść do szpitala 🤭[emoji28]) No i do kontroli za tydzień. Po tygodniu stwierdził ze ma niby 2.2 i skierowanie na szpital, bo zbliżał się taki ciężki czas świąteczno-noworoczny i jego nie będzie przez 3 tygodnie, to niech mnie sprawdza w szpitalu. Stawiłam się następnego dnia rano i tam szyjka 2,4 cm, za późno na szew, za późno na pessar🤷‍♀️ nic tylko leżeć i odpoczywać ... wiec na drugi dzień mnie wypuścili już z szyjka 2,8[emoji28]🤷‍♀️ To była piersza przygoda...
A druga w sylwestra. Mega ostry, kłujący ból w brzuchu, po obu stronach pępka. Twardy kak kamień. Nic nie chciało puścić, z tego wszystkiego małej już bie czułam i zadzwoniłam do położnej co robić. Bałam się ze łożysko się odkleja, albo nie wiem co.. trochę mnie uspokoiła, ze czesto wtedy występuje plamienie/ krwawienie, a ja nic oprócz tego bólu nie miałam ...ale kazala jechać sprawdzić. No i ponownie zatrzymali mnie na obserwacji... Na drugi dzień, wszystko idealnie i do domu 🤷‍♀️[emoji28]
Także teraz już sobie obiecałam, ze jadę dopiero do porodu 🤭[emoji85][emoji28]

Czekam z niecierpliwością na wasza studniówkę 🤩[emoji847] ile jeszcze dni zostało?
 
Ekspresowo! :)
Pokaze Wam sie też na 100dniowke, aktualnego brzuszka nie mam [emoji16] jak brzuszek zaczął rosnąć, sama nie wiem kiedy, jakoś przestałam robić zdjęcia, porównywać, zaczęłam się ruchami Maleńkiej cieszyć.... :)

Kochana a co to z tym szpitalem się dzieje??? Dzięki dziewczyny za porady, chyba dziś pobuszuje po wyprzedażach internetowych, mam akurat wieczór wolny, bez Męża.... [emoji16]Trzymam kciuki, baw się dobrze na urlopie [emoji3590][emoji3590][emoji3590][emoji3590]Cudnie, gratuluję [emoji3590][emoji3590]


@Paula919191 a Ty jak się czujesz? :* jak z tymi mdłościami?
Dziękuję że pytasz :) raz lepiej, raz gorzej, dziś trochę gorzej było,wczoraj nie wymiotowałam to nawet poszłam na imprezę firmową. Byle do 9.01 ,wtedy mam wizytę i biorę L4 . Na moje nieszczęście ktoś życzliwy puścił fame o mojej ciąży, a że firma jest b dużą to wczoraj kilka osób z innych punktów składało mi gratulacje co mnie wcale nie cieszy...wiem, że i tak by się zaraz wszyscy dowiedzieli że poszłam na L4 i dlaczego bo mam takie stanowisko że muszą zaraz znaleźć kogoś na moje miejsce ale wolałabym gdyby to było już pod moją nieobecność.
 
@nnat. Aaaa takie małe przejściowe kłopoty [emoji85][emoji2960] jakoś 3 tygodnie przed wizyta zaczęłam mieć bóle miesiączkowe, ale przechodziły za każdym razem po nospie, potem wizyta i lekarz powiedział ze szyjka się skróciła do 2,5 cm. Wyprosilam luteinę dopochwowo i obiecałam leżący tryb życia (bo nie miałam jeszcze wszystkiego ogarniętego dla małej, wiec nie chciałam iść do szpitala [emoji2960][emoji28]) No i do kontroli za tydzień. Po tygodniu stwierdził ze ma niby 2.2 i skierowanie na szpital, bo zbliżał się taki ciężki czas świąteczno-noworoczny i jego nie będzie przez 3 tygodnie, to niech mnie sprawdza w szpitalu. Stawiłam się następnego dnia rano i tam szyjka 2,4 cm, za późno na szew, za późno na pessar[emoji2368] nic tylko leżeć i odpoczywać ... wiec na drugi dzień mnie wypuścili już z szyjka 2,8[emoji28][emoji2368] To była piersza przygoda...
A druga w sylwestra. Mega ostry, kłujący ból w brzuchu, po obu stronach pępka. Twardy kak kamień. Nic nie chciało puścić, z tego wszystkiego małej już bie czułam i zadzwoniłam do położnej co robić. Bałam się ze łożysko się odkleja, albo nie wiem co.. trochę mnie uspokoiła, ze czesto wtedy występuje plamienie/ krwawienie, a ja nic oprócz tego bólu nie miałam ...ale kazala jechać sprawdzić. No i ponownie zatrzymali mnie na obserwacji... Na drugi dzień, wszystko idealnie i do domu [emoji2368][emoji28]
Także teraz już sobie obiecałam, ze jadę dopiero do porodu [emoji2960][emoji85][emoji28]

Czekam z niecierpliwością na wasza studniówkę [emoji2956][emoji847] ile jeszcze dni zostało?

O to Ci powiem że takie kryzysowe sytuacje. Ale dobrze ze szyjka się wydluzyla i te bóle to nic strasznego :*
Pewnie sama bym panikowala... Zawsze to lepiej pójść do szpitala i mieć opiekę całodobowa, niż gdyby miało się coś niedobrego w domu przydarzyć... Zwłaszcza że ten czas jest taki kiepski... Święta, nowy rok, jeszcze jutro i wróci to do nomy.. Trzymam kciuki żeby udało się dotrwać z postanowieniem [emoji3590]

U nas studniówka wypada 15 stycznia, także juz lada moment :)

Dziękuję że pytasz :) raz lepiej, raz gorzej, dziś trochę gorzej było,wczoraj nie wymiotowałam to nawet poszłam na imprezę firmową. Byle do 9.01 ,wtedy mam wizytę i biorę L4 . Na moje nieszczęście ktoś życzliwy puścił fame o mojej ciąży, a że firma jest b dużą to wczoraj kilka osób z innych punktów składało mi gratulacje co mnie wcale nie cieszy...wiem, że i tak by się zaraz wszyscy dowiedzieli że poszłam na L4 i dlaczego bo mam takie stanowisko że muszą zaraz znaleźć kogoś na moje miejsce ale wolałabym gdyby to było już pod moją nieobecność.

Czytałam właśnie ze wybierasz się na zwolnienie, i dobrze. ;*
A ludzie gadają i będą gadać... Tym się nie przejmuj, najważniejsze, żeby Maleństwo było zdrowe i pięknie rosło, a Ty się czuła lepiej ;*
 
26.04 [emoji848] wiec już sama nie wiem [emoji51]🤷‍♀️

Aaaaa ja strzeliłam bobola, bo to przecież ty masz Wike, a @Jivka ma Łucję [emoji28][emoji85]🤭 sorrki, kalafior zabrał głos 🤦‍♀️

Dziewczyny, czy jest tu jakaś księgowa? Mam pytanie odnośnie 13-stki[emoji848]🤭
Antoś urodził sie 26.04 więc chyba moj brzuszek przejęłaś :D
 
reklama
Wiki się urodziła niby 57cm A przez pierwszy miesiąc nosiła jeszcze 56, także spokojnie myślę że zdąży ponosić ;)
@coco07 nie przejmuj się, my obie rozumiemy kalafiora :p i powiem Ci jeszcze że on niestety nie znika po porodzie :p
@Takaja123 Wiki też jest przywieziona z urlopu ;) także mocno trzymam kciuki ;) i codziennie szło piwko smakowe ;)
Antoni też urlopowy...hahahah...:D także @Takaja123 trzymam kciuki
 
Do góry