reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Byłam dziś u ginekologa. W sumie sprawdził i powiedział że się wszystko oczyściło, endometrium ma 2mm i kazał ze staraniami czekać do grudnia. Dzis 9dc. Jak zapytałam dlaczego do grudnia to powiedział żeby było bezpieczniej. Co wy o tym sądzicie? Czy któraś miała tak małe endometrium w 9dc? Powiedział że mogę zrobić jeszcze badanie homocysteiny i brać Inofolic 2x1. I przyjść za pół roku jak nic się nie wydarzy
 
reklama
@gigi_ ja miałam brać cała ciążę do 34tc, ale odstawiłam z uwagi na krwawienia z hemoroidów i już potem do niego nie wróciłam.
Odstawianie acardu na rzecz heparyny to dla mnie śmieszna praktyka ;)
@enej nie rozumiem stwierdzenia "żeby było bezpieczniej" dziwny trochę ten lekarz. Ale inofolic możesz spróbować ;) potrafi pomóc ;)
 
Najgorsze już za Wami :)
A byłaś drugi raz na badaniach, czy jakos lekarze się zreflektowali??
Dziwna historia. Na renatalych na NFZ przeziernosci karkowa wyszła 25mm. Ponad normę co zwiększyło mojej ryzyko trisomi 21. A poszłam 5 dni później i już przeziernosc wynosiła 16mm. Raczej pierwszy pomiar był zły. Maluch był zasłonięte przez moje pełne od kilku dni jelita ;) nie wszystko było widać. I lekarz miał trudności. Na powtorzonyxh prenatalnych Pani doktor powiedziała że tutaj NT jest w normie i super wszystko jest. Powiedziała że mógł Maluch się źle ułożyć lub doktor wziął jeszcze jakiś płyn do pomiaru. Nie powtarzała to, oceniała to co ona widzi. Modlitwy nasze dały o sobie znać. Mocno w to wierzę;*
Więc dla swojego spokoju powtórzyłam badsbia ;)
U Was już 16 !!! Czas leci. ;) U mnie znowu dzisiaj krwawienie. Mówiła Pani foktor ze moze soe zdarzyc bo krwiak mogl peknac. Woec lezec. ;) po weekendzie chce osc do szpitala na obserwacje.
 
Jak mieliście z acardem do którego tygodnia bralyscie tabletki ? Bo duphaston mam brać do 12 tygodnia i odstawiamy tak lekarz powiedział
Duphaston odstawić? Ojejeje. U mnie to chyba placebo byłabym się. Po krwawieniach to jeszcze mam zwiększoną dawkę 3 razy po 2 tabletki. ;) A Acard ciągle byłam. Ruszył u mnie 13 tc ;)
Każdy lekarz co innego !
 
Duphaston odstawić? Ojejeje. U mnie to chyba placebo byłabym się. Po krwawieniach to jeszcze mam zwiększoną dawkę 3 razy po 2 tabletki. ;) A Acard ciągle byłam. Ruszył u mnie 13 tc ;)
Każdy lekarz co innego !

Ale progesteron się odstawia jak łożysko przejmuje tą funkcję ;) może nie w 12tc, chociaż teoretycznie wtedy właśnie łożysko produkuje progesteron, ale przed połowa ciąży się z reguły odstawia ;)
 
Ale progesteron się odstawia jak łożysko przejmuje tą funkcję ;) może nie w 12tc, chociaż teoretycznie wtedy właśnie łożysko produkuje progesteron, ale przed połowa ciąży się z reguły odstawia ;)
No mi powiedział że wszystko w porządku jest i biorę tylko do 12 tygodnia. W tej ciąży plamien nie miałam żadnych brązowych ani krwią. Powiedział że wszystko ładnie się rozwija.
 
Witajcie !
Pisze tu , bo wiem że nikt mnie zrozumie tak jak Wy . Jestem w 5tej ciąży , 4 poprzednie były obumarłe i słyszałam od lekarzy że tak musi być . Dopiero jak zaszłam w tą ciążę trafiłam do profesora który dał mi skierowanie na badania i przepisał encorton i flaxiparine. Jakoś nie mogę uwierzyć że będzie dobrze , cały czas mam czarne myśli . Czy któraś z Was mimo nie znania przyczyny straty ciąży dostała takie leki i było dobrze ?
 
reklama
Aska, ja po 5 poronieniach pod rzad mialam ciaze z zastrzykami. Ciaza sie utrzymala i byla idealna pod wzgledem samej ciazy jednak dziecko urodzilam z wada genetyczna :(
 
Do góry