reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Witajcie,
Dobrze, ze takie forum jest i ze jest mnóstwo wsparcia z waszej strony, ja poroniłam miesiąc temu, miałam łyżeczkowanie. Pierwsza @ dostałam dwa tygodnie pozniej, w sobotę robiłam beta hcg i jeszcze całkiem nie spadło bo jest 257. Jak długo wam spadała beta?
Ja po pierwszych miesiaczkach miałam już 0. Dziwne, ze dostałaś miesiączkę po 2 tyg. Była obfita czy nie?
 
reklama
Nie była obfita,
Ja po pierwszych miesiaczkach miałam już 0. Dziwne, ze dostałaś miesiączkę po 2 tyg. Była obfita czy nie?
Nie, nie była obfita. W dzień kiedy ja dostałam byłam na wizycie kontrolnej u gin. On mi powiedział, z niebawem dostanę @ bo widzi śluz z nalotem krwi i tak się stało... 2-3 h później dostałam @. Mówił tez ze to normalne bo pierwsza powinna być między 2 a6 tyg po łyżeczkowanie.
 
Tak. Mam za sobą dwa poronienia a obok siebie córeczkę która właśnie dziś kończy 3 miesiące. Ja badań robiłam dużo. Trombofilie, zespół antyfosfolipidowy, białko c, białko s, tarczyca, homocysteina, przeciwciała przeciw plemnikowe, przeciw antygenom jajnika, przeciw antygenom łożyska, przeciwciała przeciwjądrowe ana, wymaz na mykoplazme/ueraplazme/chlamydie, to takie najważniejsze. Wyszła mi ueraplazma więc leczyłam antybiotykiem. Wyszły dodatnie ana więc brałam w ciąży steryd encorton, wyszła mi mutacja pai1 więc dostałam heparyne w ciąży i acard. Brałam też prenatal uno bo tam jest metylowany kwas foliowy a wyszło mi mthfr. Do tego bardzo duże dawki luteiny bo miałam niski progesteron. W pewnym momencie nawet zastrzyki z progesteronem musiałam brać. Ale udało się i warto było badac, szukać przyczyny, choć moja gin mówiła że nie warto robić badań bo to przypadki. Ja nie wierzyłam i szukałam na własną rękę. Zrobiłam badania za namową dziewczyn z forum. Potem znalazłam fajnego lekarza który dał zalecenia i się udało ;)
Tak zauważyłam, że napisałaś, że na mutacje PAI-1 dostałaś heparyne. Mi dwóch genetyke powiedziało że nawet nie ma wskazać do Acardu bo to zadna tam mutacja.... A mam tylko to. I tak ginekolog mi dawała Acard przy ciąży. Kto Ci przepisał heparyne ? ;)
 
Dzięki dziewczyny :) bromergon brałam kilka lat temu, gdy zaczęły się moje problemy z plamieniami. Niestety wtedy mi nie pomógł :/ może któraś z Was ma lub miała podobny problem? Od 4 lub 5 lat przed każda miesiączka, około 7-10 dni przed zaczynam plamić. Najpierw na ciemnobrązowo, a później na czerwono (mimo, ze czerwony, to nie jest miesiączka). Teraz tez czekam na okres, a od wtorku plamie :/ do szału mnie to doprowadza, bo tak naprawdę przez polowe miesiąca nie współżyje i tak od kilku lat. Byłam z tym już u 10(?) ginekologów? Nikt mi nie pomógł
Kto mi kiedyś powiedział (nie pamietam) że brązowa wydzielina to stara krew. Ja tam miałam często. Potem jak brałam Acard to miałam znacznie mniej kolejne okresy. A uwierz bolało jak diabli. Pierwszy dzień zawsze umieralam. Zresztą po pierwszym poronieniu też mi się fizjologia trochę zmieniła. Slyszalam ze ze niektore dzieczyny na bazowe plamienia braly prpgesteron bo niby jego niedobory świadczą o tym.
;)
 
Z ana warto iść do reumatologa. Ja trafiłam na super lekarke, która widząc że chce zajść w ciążę powiedziała że mimo iż nie kwalifikuje się do leczenia bo nie mam objawów klinicznych, to przepisze mi leki. Dała mi plaquenil, brałam go 4 miesiące, potem ana spadły. W ciąży przez te ana brałam właśnie encorton ;)



Tak, są leki na prolaktyne. Zaczynając od castagnusa (lżejszy, ziołowy) przez bromergon po diostinex. Na podstawie wyników gin ci coś powinien przepisać ;)

Byłam u reumatologa ale on na mój rodzaj białaczki zdębiał że jest tak Rzadka i rozłożył ręce. Nikt nie wie z jakiego powodu mogą być te Ana. Z tymi lekarzami to jest największy problem u nas w Polsce… Znaleźć dobrego lekarza. Nie chce trzeci raz przez to przechodzić bo nie nap sobie radę
 
Nie wiem czy wiesz, ale to dzięki Tobie. Gdyby nie Twoja wiadomość o bezpłatnych badaniach z okazji dnia ojca, to pewnie dopiero za jakiś czas byśmy zaczęli się zastanawiać nad tym czy może nie sprawdzić nasienia. Bardzo, ale to bardzo dziękuje!
Cieszę się że mogłam pomóc :)

Dziewczyny nie wiem czy ogladalyscie ale polecam film : trzy kroki od siebie. Połowę filmu przepłakalam ale warto zobaczyć.
U mnie zbliża się dzień gdy miał urodzić się mój synek Marcel ... Przez ostatnie kilka dni myślę o tym cały czas. Nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się pogodzić z tym jak dużo straciłam w tym jednym roku. Mam nadzieję że u Was dziś bardziej pozytywne nastroje ;)
 
Dzięki dziewczyny :) bromergon brałam kilka lat temu, gdy zaczęły się moje problemy z plamieniami. Niestety wtedy mi nie pomógł :/ może któraś z Was ma lub miała podobny problem? Od 4 lub 5 lat przed każda miesiączka, około 7-10 dni przed zaczynam plamić. Najpierw na ciemnobrązowo, a później na czerwono (mimo, ze czerwony, to nie jest miesiączka). Teraz tez czekam na okres, a od wtorku plamie :/ do szału mnie to doprowadza, bo tak naprawdę przez polowe miesiąca nie współżyje i tak od kilku lat. Byłam z tym już u 10(?) ginekologów? Nikt mi nie pomógł

A brałas progesteron? Bo często niski progesteron to właśnie takie plamienia. I tez może być powodem poronien.

Witajcie,
Dobrze, ze takie forum jest i ze jest mnóstwo wsparcia z waszej strony, ja poroniłam miesiąc temu, miałam łyżeczkowanie. Pierwsza @ dostałam dwa tygodnie pozniej, w sobotę robiłam beta hcg i jeszcze całkiem nie spadło bo jest 257. Jak długo wam spadała beta?
Myślę że to raczej krwawienie po zabiegu niż @. Tym bardziej że nie obfita.

Tak zauważyłam, że napisałaś, że na mutacje PAI-1 dostałaś heparyne. Mi dwóch genetyke powiedziało że nawet nie ma wskazać do Acardu bo to zadna tam mutacja.... A mam tylko to. I tak ginekolog mi dawała Acard przy ciąży. Kto Ci przepisał heparyne ? ;)

Moja gin już po 1 poronieniu mówiła o acardzie. A heparyne dała już w 2 ciąży jak jej powiedziałam że mnie mega nogi bolą. Po drugiej stracie powiedziała że heparyna od razu. Ona daje swoim pacjentkom po 2 stratach

Byłam u reumatologa ale on na mój rodzaj białaczki zdębiał że jest tak Rzadka i rozłożył ręce. Nikt nie wie z jakiego powodu mogą być te Ana. Z tymi lekarzami to jest największy problem u nas w Polsce… Znaleźć dobrego lekarza. Nie chce trzeci raz przez to przechodzić bo nie nap sobie radę
Eh.... :(
 
A brałas progesteron? Bo często niski progesteron to właśnie takie plamienia. I tez może być powodem poronien.


Myślę że to raczej krwawienie po zabiegu niż @. Tym bardziej że nie obfita.



Źle się wyraziłam, dostałam @ dwa tygodnie pi ustaniu krwawienia po zabiegu czyli ok 3 tyg od łyżeczkowania
Eh.... :(
 
Pomyliłam się @ dostałam trzy tyg po łyżeczkowanie, myśle ze gin by się nie pomylił. Poza tym ja raczej nie miewam obfitych kreawień.
 
reklama
Do góry