reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Polocard to lek podobny to acard?
Kupie dzisiaj ten kwas, który zalecasz-dziękuje

ckaidqk3srjbvv7t.png
Też biorę acard, gin powiedział że po jednym poronieniu daje profilaktycznie tak czy siak. Zalecił brac od starań, chyba dlatego żeby łatwiej było się zagniezdzic zarodkowi Ale pewna nie jestem, także biore od grudnia od starab ten acard A dziś jestem 9t1d, w środę wizyta, mam nadzieję że z serduszkiem wszystko super i mocno bije.
 
reklama
Ja już po wizycie .. na szczęście wszystko jest Ok, dzidziuś znowu fikał koziołki :D Wg badania ręcznego szyjka całkowicie zamknięta i brak śluzu, na usg żadna kosmowka się nie odkleja ani nic z tych rzeczy... nie ma żadnego krwiaka, szyjka 4cm .. wiec nie wiadomo wgl skąd ten zabarwiony śluz ...:confused:
Jestem dużo spokojniejsza ;)
 
Ja już po wizycie .. na szczęście wszystko jest Ok, dzidziuś znowu fikał koziołki :D Wg badania ręcznego szyjka całkowicie zamknięta i brak śluzu, na usg żadna kosmowka się nie odkleja ani nic z tych rzeczy... nie ma żadnego krwiaka, szyjka 4cm .. wiec nie wiadomo wgl skąd ten zabarwiony śluz ...:confused:
Jestem dużo spokojniejsza ;)
Super wiadomość [emoji8]
 
Kochana, ja popełniłam w grudniu 2017 roku, A w marcu już byłam w ciąży. Mati urodził się w grudniu 2018 roku i zdrowo daje popalic, więc zobaczysz, że będzie wszystko dobrze. Ja nie spieszylam się z pójściem do lekarza, sprawdzałam tylko czy beta dobrze przyrasta. Ale moja lekarka już podczas starań o dzidziusia powiedziała że jak się pojawia 2 kreski i beta w teście z krwi to mam brać duphaston. Więc może idź po receptę, tylko nastaw się na to że na iść nic nie będzie jeszcze widać. Dla mnie to był najgorszy stres....
Byłam dzisiaj, dostałam juz duphatson :)
Acard dostane jak będzie serduszko:)

ckaidqk3srjbvv7t.png
 
@coco07 o ile dobrze kojarzę to na mamaginekolog czytałam, że parcie nie szkodzą. Musiałabyś sobie o tym poczytać. Pamiętam, że też miałam problemy z zaparciami to gin zalecił mi codziennie trivagin, czopki glicerynowe i colon taki proszek do rozpuszczania w wodze. Cieszę się, że wizyta przebiegła dobrze i dzidzia ma się dobrze :)

@Niepatrzwstecz dziękuję za wywołanie. U nas bez zmian. Muszę męża doprowadzic do ładu z kręgosłupem i reszta objawów przez to i może kiedyś zaczniemy starania. Póki co stoimy w miejscu. A co tam u Ciebie?
 
Hej Dziewczynki,
byłam właśnie u ginekologa (jestem dopiero w 3tc+6) z pytaniem, czy mam brac juz duphatson.
W związku z tym, ze jest to moja bardzo wczesna ciąża, mam przyjsc za tydzień na usg iiii....
dostałam duphatson, plus od chwuli serduszka dodatkowo acard.
Lekarz mówił, ze jak wczesniej miałam poronienie zatrzymane(w maju tego roku) to jest duza szansa, ze mógł to byc mikro-zakrzep i stąd profilaktycznie acard.

Czy któraś z Was bierze/brała acard? Czy Waszym zdaniem to dobre podejście?
Zastanawiam się, czy do końca ciazy bierze się już akard, czyli tylko wtedy, gdy jest zarodek, a potem gdy płód jest większy(juz sie nie bierze acardu?)

ckaidqk3srjbvv7t.png

Acard warto brać, zapobiegnie ewentualnemu zakrzepowi. Dziwi mnie ze dopiero od serduszka, bo zakrzep może być w każdym momencie. Ja brałam acard już od testu a i tak się bałam czy nie za późno.
Dużo dziewczyn bierze już od starań, także tym bardziej mnie dziwi. Bierze się go do 32 albo34tc nie pamiętam dokładnie

Co do parcia to samo w sobie nie powinno zaszkodzić. Ale warto mieć dietę bogata w błonnik żeby się nie męczyć i nie stresować czy w momencie parcia coś się nie stało.
 
Acard warto brać, zapobiegnie ewentualnemu zakrzepowi. Dziwi mnie ze dopiero od serduszka, bo zakrzep może być w każdym momencie. Ja brałam acard już od testu a i tak się bałam czy nie za późno.
Dużo dziewczyn bierze już od starań, także tym bardziej mnie dziwi. Bierze się go do 32 albo34tc nie pamiętam dokładnie

Co do parcia to samo w sobie nie powinno zaszkodzić. Ale warto mieć dietę bogata w błonnik żeby się nie męczyć i nie stresować czy w momencie parcia coś się nie stało.

Oj..to mnie zmartwiłas. Sama na własną ręke nie chce wczesniej brac bo nie wiem co jest właściwe :(
PS. O jakie parcia chodzi?:)
 
@coco07 z tymi parciami to nie ma co panikować. Przecież to normalne, że jak są zaparcia to trzeba użyć więcej siły. Głównym problemem mogą być hemoroidy. Taka ciążowa przypadłość od zaparć.
Co do śluzu, który Cię zaniepokoił mogę powiedzieć że najprawdopodobniej był to śluz produkowany przez jelita. Przy zaparciach jest go znacznie więcej, jelita w ten sposób pomagają się oczyścić z mas kałowych. Przerabiałam to w ciąży z synem także. Przez plamienie na początku ciąży wariowałam na punkcie śluzu, jego zabarwienia, konsystencji i ilości.
Dzisiaj spotkałam w sklepie swoją ginke. Śmieszna sprawa, bo pod koniec tamtego roku jak byłam już w ciąży ale jeszcze o niej nie wiedziałam, bo testy wychodziły negatywne, to też ją spotkałam. I wtedy też miałam taką upierdliwą infekcje. Czyżby jakiś znak od niebios?
 
reklama
Oj..to mnie zmartwiłas. Sama na własną ręke nie chce wczesniej brac bo nie wiem co jest właściwe :(
PS. O jakie parcia chodzi?:)

Jeśli lekarz zalecił od serduszka i mu ufasz, to nie bierz na własną rękę. To lek który wpływa na płytki krwi, upośledza je, dzięki czemu krew nie krzepnie tak mocno i mniejsza szansa na zakrzep ;)
 
Do góry