reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej Dziewczynki,
byłam właśnie u ginekologa (jestem dopiero w 3tc+6) z pytaniem, czy mam brac juz duphatson.
W związku z tym, ze jest to moja bardzo wczesna ciąża, mam przyjsc za tydzień na usg iiii....
dostałam duphatson, plus od chwuli serduszka dodatkowo acard.
Lekarz mówił, ze jak wczesniej miałam poronienie zatrzymane(w maju tego roku) to jest duza szansa, ze mógł to byc mikro-zakrzep i stąd profilaktycznie acard.

Czy któraś z Was bierze/brała acard? Czy Waszym zdaniem to dobre podejście?
Zastanawiam się, czy do końca ciazy bierze się już akard, czyli tylko wtedy, gdy jest zarodek, a potem gdy płód jest większy(juz sie nie bierze acardu?)

ckaidqk3srjbvv7t.png
 
reklama
Hej Dziewczynki,
byłam właśnie u ginekologa (jestem dopiero w 3tc+6) z pytaniem, czy mam brac juz duphatson.
W związku z tym, ze jest to moja bardzo wczesna ciąża, mam przyjsc za tydzień na usg iiii....
dostałam duphatson, plus od chwuli serduszka dodatkowo acard.
Lekarz mówił, ze jak wczesniej miałam poronienie zatrzymane(w maju tego roku) to jest duza szansa, ze mógł to byc mikro-zakrzep i stąd profilaktycznie acard.

Czy któraś z Was bierze/brała acard? Czy Waszym zdaniem to dobre podejście?
Zastanawiam się, czy do końca ciazy bierze się już akard, czyli tylko wtedy, gdy jest zarodek, a potem gdy płód jest większy(juz sie nie bierze acardu?)

ckaidqk3srjbvv7t.png
Ja biorę , wszystkie moje koleżanki też biorą ,to bardzo dobra profilaktyka , ja na początku miałam krwiaka i szybko wyleciał ,może właśnie dzięki polocard ;)robią teraz tak tym bardziej u osób które już poroniły , nie wiem dokładnie do kiedy się to bierze ,mój chyba mówił ze do 30 tyg ,ale muszę się dopytać
 
Hej Dziewczynki,
byłam właśnie u ginekologa (jestem dopiero w 3tc+6) z pytaniem, czy mam brac juz duphatson.
W związku z tym, ze jest to moja bardzo wczesna ciąża, mam przyjsc za tydzień na usg iiii....
dostałam duphatson, plus od chwuli serduszka dodatkowo acard.
Lekarz mówił, ze jak wczesniej miałam poronienie zatrzymane(w maju tego roku) to jest duza szansa, ze mógł to byc mikro-zakrzep i stąd profilaktycznie acard.

Czy któraś z Was bierze/brała acard? Czy Waszym zdaniem to dobre podejście?
Zastanawiam się, czy do końca ciazy bierze się już akard, czyli tylko wtedy, gdy jest zarodek, a potem gdy płód jest większy(juz sie nie bierze acardu?)

ckaidqk3srjbvv7t.png
Ja tez mialam poronienie zatrzymane,ciekawe to co mowisz z tym zakrzepem.ja tez mam acard w domu ale gin nie kazala brac na samym poczatku po moga byc krwawienia
 
Hej Dziewczynki,
byłam właśnie u ginekologa (jestem dopiero w 3tc+6) z pytaniem, czy mam brac juz duphatson.
W związku z tym, ze jest to moja bardzo wczesna ciąża, mam przyjsc za tydzień na usg iiii....
dostałam duphatson, plus od chwuli serduszka dodatkowo acard.
Lekarz mówił, ze jak wczesniej miałam poronienie zatrzymane(w maju tego roku) to jest duza szansa, ze mógł to byc mikro-zakrzep i stąd profilaktycznie acard.

Czy któraś z Was bierze/brała acard? Czy Waszym zdaniem to dobre podejście?
Zastanawiam się, czy do końca ciazy bierze się już akard, czyli tylko wtedy, gdy jest zarodek, a potem gdy płód jest większy(juz sie nie bierze acardu?)

ckaidqk3srjbvv7t.png
Też brałam acard do 32 tygodnia
 
Cholera, to juz głupieje :(

Nie głupiej ha ha poczeka aż będzie serduszko ,i spokojnie bierz wieczorem codziennie ,na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc , a jakby po braniu pojawiło się plamienie to zgłosisz to lekarzowi ale wątpię , u mnie do 12 tyg pojawiło się jednorazowe plamienie 2 razy ,i gin mi powiedział że to ten krwiaczek wyleciał
 
Też brałam acard do 32 tygodnia

Martwi mnie, ze mam to w ciemno przepisane, bez zadnych badań. nie miałam zlecanych badan na tą mutacje Mthfr.
Czy Ty miałaśkonkretny powód, aby to brac, czy takze profilaktycznie?
Jest jakies ryzyko przy braniu tego Acardu?

ckaidqk3srjbvv7t.png
 
Nie głupiej ha ha poczeka aż będzie serduszko ,i spokojnie bierz wieczorem codziennie ,na pewno nie zaszkodzi a może tylko pomóc , a jakby po braniu pojawiło się plamienie to zgłosisz to lekarzowi ale wątpię , u mnie do 12 tyg pojawiło się jednorazowe plamienie 2 razy ,i gin mi powiedział że to ten krwiaczek wyleciał

Daj Boże, aby się udało bo zachodzę w głowę, dlaczego wczesniej serduszko przestało bic.
Cały czas liczę na to, ze statystycznieraz poroniłam i kolejny raz juz mi sie to nie przytrafi

ckaidqk3srjbvv7t.png
 
reklama
Martwi mnie, ze mam to w ciemno przepisane, bez zadnych badań. nie miałam zlecanych badan na tą mutacje Mthfr.
Czy Ty miałaśkonkretny powód, aby to brac, czy takze profilaktycznie?
Jest jakies ryzyko przy braniu tego Acardu?

ckaidqk3srjbvv7t.png
Ja też nie miałam badań ,to są leki bez recepty , spokojnie lepiej brać niż nie brać uwierz , a acard nie ma nic wspólnego z mutacją MTHFR ,przy niej bierze się inny kwas foliowy tylko ,więc jeśli możesz to polecam z solgaru on jest zalecany i czy wiesz czy nie o mutacji polecam brać , ja przy moich pierwszych 2 poronieniach brałam zwykły ,a przed 3 ciążą zaczęłam właśnie ten z solgaru i ciąża przebiega książkowo
 
Do góry