reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Psiara1996 i co? Wiesz już coś? Co z dzieciątkiem?

Powiedzcie mi jak to jest z ta heparyna? Ja pomimo, ze nie miałam robionych badan pod katem trombofilii mam refundowana heparynę, a niektóre dziewczyny nie maja i płaca 100%, a niektóre w ogóle nie dostały, bo lekarz nie widzi związku.

I jeszcze mam pytanie, do czwartku miałam brać acard, potem odstawić. Czyli do 16tc. Tylko, ze odstawiłam i teraz zżerają mnie nerwy czy aby na pewno to dobry pomysł.
Jestem na fraxy 0.3 i boje się okrutnie, ze sobie nie poradzi sama fraxy. [emoji17]
 
reklama
@Psiara1996 i co? Wiesz już coś? Co z dzieciątkiem?

Powiedzcie mi jak to jest z ta heparyna? Ja pomimo, ze nie miałam robionych badan pod katem trombofilii mam refundowana heparynę, a niektóre dziewczyny nie maja i płaca 100%, a niektóre w ogóle nie dostały, bo lekarz nie widzi związku.

I jeszcze mam pytanie, do czwartku miałam brać acard, potem odstawić. Czyli do 16tc. Tylko, ze odstawiłam i teraz zżerają mnie nerwy czy aby na pewno to dobry pomysł.
Jestem na fraxy 0.3 i boje się okrutnie, ze sobie nie poradzi sama fraxy. [emoji17]
Dowiem się może po wieczornym obchodzie... Pielęgniarki powiedziały że mam zapytać wieczorem Pani Doktor z
-.-
 
@Psiara1996 i co? Wiesz już coś? Co z dzieciątkiem?

Powiedzcie mi jak to jest z ta heparyna? Ja pomimo, ze nie miałam robionych badan pod katem trombofilii mam refundowana heparynę, a niektóre dziewczyny nie maja i płaca 100%, a niektóre w ogóle nie dostały, bo lekarz nie widzi związku.

I jeszcze mam pytanie, do czwartku miałam brać acard, potem odstawić. Czyli do 16tc. Tylko, ze odstawiłam i teraz zżerają mnie nerwy czy aby na pewno to dobry pomysł.
Jestem na fraxy 0.3 i boje się okrutnie, ze sobie nie poradzi sama fraxy. [emoji17]

To na jakiej podstawie Tobie lekarz zlecił heparynę? Ja tez nie wiem jak to działa do końca, wiem ze mam trombofilie wrodzona i dostalam od genetyka zalecenia, ze cała ciąże i połóg mam przyjmować heparynę.
A powiedz mi jakie koszta są tej heparyny? To się kupuje pojedynczo w strzykawkach czy jest całe opakowanie?
 
@coco07 ja mam dokładnie fraxiparine 0.3 ml. Koszt normalnie 10 zastrzyków, czyli 1 opakowania to niecałe 60 zł, na płace 20 zł.
Przepisuje mi zawsze 2 opakowania fraxy, czyli 20 zastrzyków.
Na jakiej podstawie? Dwa obumarcia w 14 i 12 tc. Badania genetyczne płodów i nasze nie wykazały żadnych mutacji w chromosomach, więcej badan nie kazała robić.
W tej ciąży odkąd pojawiły się dwie kreski mam acard, a odkąd jest serduszko przyjmuje fraxy.
 
@Psiara1996 i co? Wiesz już coś? Co z dzieciątkiem?

Powiedzcie mi jak to jest z ta heparyna? Ja pomimo, ze nie miałam robionych badan pod katem trombofilii mam refundowana heparynę, a niektóre dziewczyny nie maja i płaca 100%, a niektóre w ogóle nie dostały, bo lekarz nie widzi związku.

I jeszcze mam pytanie, do czwartku miałam brać acard, potem odstawić. Czyli do 16tc. Tylko, ze odstawiłam i teraz zżerają mnie nerwy czy aby na pewno to dobry pomysł.
Jestem na fraxy 0.3 i boje się okrutnie, ze sobie nie poradzi sama fraxy. [emoji17]

Spokojnie, jeśli masz heparyne to acard możesz odstawić jeśli lekarz kazał. Ja odstawiłam jakoś koło 15tc i jadę tylko na neoparin 0.4. Leci 37tc ;)

Dowiem się może po wieczornym obchodzie... Pielęgniarki powiedziały że mam zapytać wieczorem Pani Doktor z
-.-

Dramat... Co za bezduszność... Ale może dowiesz się czegoś na obchodzie.

To na jakiej podstawie Tobie lekarz zlecił heparynę? Ja tez nie wiem jak to działa do końca, wiem ze mam trombofilie wrodzona i dostalam od genetyka zalecenia, ze cała ciąże i połóg mam przyjmować heparynę.
A powiedz mi jakie koszta są tej heparyny? To się kupuje pojedynczo w strzykawkach czy jest całe opakowanie?

Zależy który lek i jaka dawka. Neoparin 0.4 za 10 sztuk na refundację to 3.20 a bez refundacji 80.44. Różnica kolosalna
 
@coco07 ja mam dokładnie fraxiparine 0.3 ml. Koszt normalnie 10 zastrzyków, czyli 1 opakowania to niecałe 60 zł, na płace 20 zł.
Przepisuje mi zawsze 2 opakowania fraxy, czyli 20 zastrzyków.
Na jakiej podstawie? Dwa obumarcia w 14 i 12 tc. Badania genetyczne płodów i nasze nie wykazały żadnych mutacji w chromosomach, więcej badan nie kazała robić.
W tej ciąży odkąd pojawiły się dwie kreski mam acard, a odkąd jest serduszko przyjmuje fraxy.

Dzięki za odpowiedz ;) I robisz jeden zastrzyk dziennie tak?

@roki_1991 a czym się różni fraxy od neoparin? Bo widzę ze cena to na pewno .. w skali 9 miesięcy + połóg cena za 10 dni 3 zł a 20 zł to spora różnica :o pomijając już różnice w cenie z refundacja a bez ...
 
Hej. Mi ostatnio hematolog Zleciła zrobić ten Zespół antyfosfolipidowy ( 10 miesięcy po popronieniu). Wyszedł negatywny według mojej interpretacji. Hematolog pomimo obecności mutacji genu Mthfrc677t i pai I powiedziała , ze nie potrzebuje heparyny w razie ciazy. Ginekolog twierdzi, ze tak. Ona mi przeczytała taka listę z zaleceniem do zastosowania i tam rzeczywiście nie było refundacji w przypadki kombinacji takiej jak ja mam. Nie wiem co mam o tym myśleć. Zrobiłam dodatkowo tez analizę tarczycy i taki mam wynik. Szukam przyczyn tu h miesiączek takich czestych(22/24 dni). Mój gin twierdzi, ze to kp(39 miesięcy)ale takie cykle mam od 5 miesięcy wiec nie jestem przekonana o tym ze to kp. Załączam wynikiZobacz załącznik 959644

10 miesięcy po poronieniu to ten zespół trochę bez sensu. Dobrze by było zrobić białko C i S. U mojego ginekologa pai jest wskazaniem do heparyny. Z tego co pamiętam to mieszkasz we Włoszech, nie wiem jakie tam jest podejście do sprawy? Ja przed genetykiem byłam u hematologa i mówiła że mogę brać heparyne i napewno mi nie zaszkodzi, ale nie muszę. Ginekolog umówił mnie do genetyka i od genetyka na sama mutacje mthfr dostałam heparyne. Byłam u genetyka w Rudzie Śląskiej. Może spróbować załatwić coś w Polsce jak będziesz?
 
reklama
Do góry