reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Ufff... w końcu nadrobiłam te naście stron :p A nie było mnie tu 1 dzień :D
@Zabulinka_86 Bardzo Ci współczuje kochana :( to okropne, co przeżyłaś. Życzę dużo siły i wierze, ze będzie już dobrze❤️
Ja robiłam tez trombofilie, zamawiałam pakiet do domu ze strony testdna koszt 330 zł i pobierasz wymaz z policzka. Wyszła mi mutacja mthfr (z tego wiem ze muszę brać kwas foliowy metylowany) i mutacja leiden (jak uda się zajść w ciąże, muszę bić heparynę) także polecam to badanie zrobić..
@Lu_cy Maz już po badaniu, w poniedziałek maja być wyniki. Niestety nie udało się zrobić tez posiewu, bo był umówiony na 15 a tam mu powiedzieli, ze posiew można zrobić tylko rano:( i dzwonił do mnie czy to przekładamy i ma wracać czy zrobić bez tego posiewu. A skoro już tam był to kazałam mu to już zrobić. Mam nadzieje, ze nie wyjdzie jakiś błąd, bo chyba już się nie odważy tam pojechać nigdy w życiu :( mówił, ze czuł się zgwałcony :o:p rozumiem go, bo jakby mi tak ktos kazał dochodzić na zawołanie to bym oszalała :szok:
 
@coco07
Ufff... w końcu nadrobiłam te naście stron :p A nie było mnie tu 1 dzień :D
@Zabulinka_86 Bardzo Ci współczuje kochana :( to okropne, co przeżyłaś. Życzę dużo siły i wierze, ze będzie już dobrze❤
Ja robiłam tez trombofilie, zamawiałam pakiet do domu ze strony testdna koszt 330 zł i pobierasz wymaz z policzka. Wyszła mi mutacja mthfr (z tego wiem ze muszę brać kwas foliowy metylowany) i mutacja leiden (jak uda się zajść w ciąże, muszę bić heparynę) także polecam to badanie zrobić..
Hmm już sama nie wiem co robić. A ta trombofilia może być związana z żylakami? Jakieś 1,5 roku temu zauważyłam u siebie żylaki, niestety mój tata miał.
W pierwszej ciąży nic mi się nie działo.
 
Ufff... w końcu nadrobiłam te naście stron [emoji14] A nie było mnie tu 1 dzień :D
@Zabulinka_86 Bardzo Ci współczuje kochana :( to okropne, co przeżyłaś. Życzę dużo siły i wierze, ze będzie już dobrze[emoji3590]
Ja robiłam tez trombofilie, zamawiałam pakiet do domu ze strony testdna koszt 330 zł i pobierasz wymaz z policzka. Wyszła mi mutacja mthfr (z tego wiem ze muszę brać kwas foliowy metylowany) i mutacja leiden (jak uda się zajść w ciąże, muszę bić heparynę) także polecam to badanie zrobić..
@Lu_cy Maz już po badaniu, w poniedziałek maja być wyniki. Niestety nie udało się zrobić tez posiewu, bo był umówiony na 15 a tam mu powiedzieli, ze posiew można zrobić tylko rano:( i dzwonił do mnie czy to przekładamy i ma wracać czy zrobić bez tego posiewu. A skoro już tam był to kazałam mu to już zrobić. Mam nadzieje, ze nie wyjdzie jakiś błąd, bo chyba już się nie odważy tam pojechać nigdy w życiu :( mówił, ze czuł się zgwałcony :o:p rozumiem go, bo jakby mi tak ktos kazał dochodzić na zawołanie to bym oszalała :szok:
Trzymamy kciuki za wyniki :-)
@coco07

Hmm już sama nie wiem co robić. A ta trombofilia może być związana z żylakami? Jakieś 1,5 roku temu zauważyłam u siebie żylaki, niestety mój tata miał.
W pierwszej ciąży nic mi się nie działo.
Może być związana, u mnie tak jest. Mama ma okropne żylaki, zapalenia żył itp sytuacje. Poza tym w mojej rodzinie nagminne udary mózgu też były wskazaniem.
 
@Zabulinka_86 taka opisowka że strony luxmedu może dowiesz się coś wiecej

Najczęstszym objawem wrodzonej trombofilii jest zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych. Trombofilia uznawana jest za jeden z głównych czynników ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Wykrywa się ją u 41% chorych z zakrzepicą żył głębokich. Ryzyko wystąpienia zakrzepicy jest największe u chorych z niedoborem antytrombiny.
Zmiany zakrzepowe warunkowane trombofilią wrodzoną lub nabytą mogą być przyczyną poronień nawracających, wewnątrzmacicznej śmierci płodu, przedwczesnego oddzielenia się łożyska oraz stanu przedrzucawkowego. Obecnie już w przypadku dwóch lub więcej poronień w jednym związku partnerskim zaleca się genetyczną diagnostykę w kierunku trombofilii.
Szacuje się, że mutacja Leiden w czynniku V odpowiada za ok. 20% powikłań położniczych, podczas gdy mutacja w czynniku II dotyczy ok. 10% przypadków. Ryzyko poronienia wzrasta, gdy dodatkowo obecne są polimorfizmy w genie MTHFR. U kobiet, u których wystąpiły nawykowe poronienia należy wykonać analizę czynnika V Leiden, mutację w genie protrombiny, a także analizę wybranych mutacji w genie MTHFR i PAI-I.
Pakiet Trombofilia Plus obejmuje:

- Mutacja V Leiden - Jedna z głównych wrodzonych przyczyn zwiększonego ryzyka zmian zakrzepowo-zatorowych w organizmie (w tym poronień)
- Czynnik V R2 (His1299Arg)- obecność polimorfizmu R2 w genie czynnika V zwiększa ryzyko trombofilii u osób będących nosicielami mutacji V Leiden.

Czynnik zwiększający ryzyko trombofilii (w przypadku współistnienia z mutacją V Leiden)
Częstość występowania tego polimorfizmu w populacji Polskiej szacuje się na 12%

- Mutacja protrombiny (G20210A)- odpowiedzialna za samoistne poronienia i patologie ciąży.

- Mutacja MTHFR (C677T i A1298C) - dwie najczęściej występujące mutacje odpowiadające za łagodne hiperhomocysteinemie będące czynnikiem ryzyka miażdżycy oraz zakrzepicy żylnej i tętniczej. Mutacje w genie MTHFR przyczyniają się również do poronień nawykowych (RPL) oraz zwiększają ryzyko występowania wad cewy nerwowej u płodu.

- PAI-1 (SERPINE1) 4G/5G (Inhibitor Aktywatora Plasminogenu)- czynnik łagodnych chorób zakrzepowo-zatorowych, choroby wieńcowej i zawału mięśnia sercowego wiążący się z podwyższeniem stężenia PAI-1 w surowicy.

WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA
+ICI- Występowanie objawów choroby zakrzepowo-zatorowej,
- obciążenie rodzinne,
- epizody zakrzepowe w przeszłości,
- planowany zabieg chirurgiczny związany z koniecznością długotrwałego unieruchomienia,
- nawracające poronienia lub urodzenia martwego płodu,
- stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
 
Dziś do zaniku objawów doszły lekkie brązowe plamienia.. Nie wiem czy wybrać się na IP, u nas od razu biorą takie kobiety za wariatki
 
Dziewczyny musze Wam opowiedzieć moja dzisiejszą historie z dnia dzisiejszego :D

Pora obiadowa ziemniaki już gotowe więc trzeba odcedzić, biorę gar pokrywke, rękawice i pod zlew żeby wylać wodę tuż obok zlewu stoi zmywarka oczywiście była otwarta,a niedaleko stało wiadro z serwatka. Wylewajac wodę z ziemniaków straciłam równowagę, poleciałam na te drzwi od zmywarki po czym wpadłam prosto do tego wiadra ale ziemniaki całe jakby ktoś się martwił, garnek trzymałam cały czas w górze siedząc w tym wiadrze :D :D
 
Dziewczyny musze Wam opowiedzieć moja dzisiejszą historie z dnia dzisiejszego :D

Pora obiadowa ziemniaki już gotowe więc trzeba odcedzić, biorę gar pokrywke, rękawice i pod zlew żeby wylać wodę tuż obok zlewu stoi zmywarka oczywiście była otwarta,a niedaleko stało wiadro z serwatka. Wylewajac wodę z ziemniaków straciłam równowagę, poleciałam na te drzwi od zmywarki po czym wpadłam prosto do tego wiadra ale ziemniaki całe jakby ktoś się martwił, garnek trzymałam cały czas w górze siedząc w tym wiadrze :D :D
No najważniejsze że ziemniaki całe [emoji1787]
 
reklama
Do góry