reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny ja już po wizycie u genetyka. Załatwiłam to skierowanie dla męża tez tak jak radziła oczekująca, ale okazało się ze niestety nie kwalifikowalismy się do zrobienia kariotypow na NFZ bo to było tylko 1 poronienie i tak wczesne ze nawet nie zdążyli sprawdzić na pierwszych prenatalnych czy była jakaś wada. Dopiero po drugim poronieniu można przepisać skierowanie lub po urodzeniu martwego dziecka itd.. Konieczne jest abym od początku ciąży miała heparynę. Dała mi zaświadczenie z którym będę mieć 100% refundacji- to na duży plus :)
Jestem tez zapisana do hematologa, wyznaczyli mi termin na polowe kwietnia wiec nie jest zle, choć nie wiem czy hematolog powie mi coś nowego...
Cieszę się ze robimy jakiś krok naprzód :)
 
reklama
Nie cierpię tego jak lekarze czepiają się tej młodszej ciąży. Nie rozumiem, może wy mi wytłumaczycie dlaczego tak jest, że ten książkowy termin z OM jest jedyny pożądany, a jak ciąża jest młodsza, to zaczyna się straszenie? Przecież to normalne, że nie wszystkie kobiety mają 28 dniowe cykle :/
W poprzedniej poronionej ciąży na koniec usłyszałam, że ta ciąża od początku jakaś taka mniejesza była. W tej też to słyszę, mimo, że na usg w 14 dniu cyklu w którym zaszłam nie było nawet ani jednego pęcherzyka, więc to logiczne, że jest mlodsza.
Ja mam cykle około 34 dni, więc każda moja ciąża będzie zawsze młodsza.
Czy zatem zawsze dziecko powinno w pierwszym trymestrze nadrobić to opóźnienie?

Nie, wcale nie musi nadrabiać :) jeśli masz dłuższe cykle to normalne że ciąża młodsza. Ważne żeby ta różnica nie robiła się większa. Jeśli masz np te 7 dni na początku i później na następnej wizycie też 7 czy 8 dni, to wszystko jest okej :) na prenatalnych podają ci termin porodu i jego się trzymasz do końca potem :)
 
IMG_5889.JPG

To zdjęcie akurat z internetu ale tak właśnie wyglądają moje testy
 
reklama
Do góry