reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziękuję Wam bardzo za taki duży odzew z Waszej strony.
Badania miałam wszystkie w normie oprócz toksoplazmozy to może być powód tej straty. Wszystko inne było ok. Po 3 tyg muszę powtórzyć badania toksoplazmozy. Chodzę prywatnie i badania też robię prywatnie. Lekarza mam bardzo dobrego. Mam ogromne wsparcie u męża. Był ze mną przez cały czas. Przeszliśmy przez ten koszmar razem.
Wiesz tu nie chodzi o badania ogolne ktore kazda z nas przed ciaza miala robione. Ja mialam wszystkie idealne...
Po ciazy zrobilam badanie na trombofilie wrodzona i tam wyszly cuda... ;/
 
reklama
Jesteście niezastapione wiec zapytam. Bylam dzis u hematologa skonsultować wyniki z trombofilii wrodzonej - gin zalecila.
Dostalam od niego skierowanie na badania :
Morfologia
Cos czego doczytac sie nie moge ale w nawiasie pisze ALA (panie w rejestracji uznaly ze to kwas delta-aminolewulinowy ?! Ale jest to wpisane pod przeciwcialami antykardiolipidowymi a przed dopiskiem igg i igm wiec nie wiem czy to to..?!
Przeciwciala antykardiolipidiwe igm igg
Antykoagulant tocznia
Antytrombina III

Bialko c
Bialko s
I tu panie mialy problem bo nie wiedziały czy to bialko całkowite reaktywne wolne aktywne itp itd...

Z luxmedu nie wiele udalo mi sie zalatwic w pakiecie, bede musiala zrobic prywatnie ale .. w październiku na nfz mam miec zespol antyfosfolipidowy i nie chcialabym powielac badan i wydawac kase bo nie sa te badania tanie. Prosze doradzcie ktore badania odpuscic, bo i tak mi je zrobia diagnozujac zespol antyfosfolipidowy , no i ktore bialka zbadac... ten lekarz przyjmuje tylko raz w tyg...nie mam mozliwosci zapytać o co mu chodziło z białkami i tym ALA
 
@Oczekujaca123 hmm..mysle ze aby miec pelen obraz warto zrobic wszystko co zlecone..popatrz w roznych labach u mnie w miescie roznice cenowe nawet o 100% w roznych lalabach. Jak jest duzo wynikow to dobra dawke heparyny mozna dobrac i wiadomo co obserwowac. Ale nie rozwieje Twoich watpliwosci co do bialka , ja mialam badane ale nie pamietam jakie na pewno na drugim watlu dziewczyny powiedza ktore wazniejsze:*
 
@Oczekujaca123 hmm..mysle ze aby miec pelen obraz warto zrobic wszystko co zlecone..popatrz w roznych labach u mnie w miescie roznice cenowe nawet o 100% w roznych lalabach. Jak jest duzo wynikow to dobra dawke heparyny mozna dobrac i wiadomo co obserwowac. Ale nie rozwieje Twoich watpliwosci co do bialka , ja mialam badane ale nie pamietam jakie na pewno na drugim watlu dziewczyny powiedza ktore wazniejsze:*
Ja oczywiście chce zrobic te badania ale zaczelam czytac o tym i czesc pokryje sie z zespolem antygosfolipidowym (tak mi sie wydaje) skoro mam miec to za miesiac z nfz to troche szkoda mi kasy.
Mam juz laboratorium w ktorym sa najtańsze i najszybsze badania (jak ktos z Katowic to podam namiary) , ale mimo to wole sie upewnic czy cos w pazdzierniku znow nie beda mi i tak robic bo wtedy moglabym zaoszczędzić.
Od gin mam heparyne 0.8 ze wzgledu na wage. Mam juz recepte gdybym zaszla w ciaze...
 
Pierwsza ciąża i pierwsza strata. Tak na prawde nie wiedziałam co mnie czeka, a nie chciałam zabiegu. To był koszmar.... To nie jest tak że ja chcę już kolejna ciąże. Jak na razie mam traume po ostatnich przeżyciach. Przegladalam internet i natrafilam na ten wątek. I jestem pełna podziwu, że wiele z Was decyduje się na kolejną ciąże. Lekarz powiedział, że po 3 miesiącach możemy zacząć się starać od nowa ale nie wiem czy chce. Chociaż im bardziej czytam Wasze wpisy tym bardziej myślę że nie warto czekać. Nawet lekarz powiedział, że im szybciej tym będzie lżej przeżyć to co nas spotkało.
Witaj, przykro mi, ze Ciebie również to spotkalo. Ja miałam zabieg w 10 tc w maju, odczekalismy z mezem dwa cykle i kolejna ciaza zaskoczyla od razu. Ale te dwa miesiące oczekiwania bardzo zle wspominam, to byl ciezki czas.
Czy warto czekać, to juz zalezy od indywidualnego podejścia. Będziecie po jakims czasie czuli sie gotowi- zaczniecie ponowne starania. A jesli zostaniesz tu z nami, to bedziemy Cie wspierały i razem wyczekiwaly dwoch kreseczek.
 
@Totois30 to nie dobrze z tym cukrem. Ake ważne że wiess co jest. A diety żadnej nie kazali trzymać? Dobrze że zastrzyow nie musisz brać. Jak berbeć sie rusza to super, chociaż głowa spokojniejsza
Jasiu ok. Właśnie je leżąc na mojej poduszce. Bagatela juz 40 minut, mleka z lekka mało jest. I tak leżąc na tej mojej podusi sie przesikal. I teraz co uczynić z podusia? Bo dziecko już przebrane i pi czkawce. Nue spimy od 1.30 już. 30 minut jedzenia, wypadek z siku, przebieranie i dalej jedzenie. Na lewą stronę mnie przewróci przy tym jedzeniu. A w sumie mogę spać na posikanej poduszce. Wszystko mi jedno, byleby spać :-)
 
Ostatnia edycja:
@Oczekujaca123 białko c reaktywne i białko s wolne. Skoro jesteś z Katowic to idź do diagnostyki, oni tam wiedzą co to za badania. Ale rozumiem cię z tym że w labie dziwnie patrzą na ciebie jak mówisz co chcesz zbadać :p ja kiedyś poszłam zrobić przeciwciała antydsDNA i patrzyła na mnie w rejestracji jak na głupią, po czym musiała szukać co to. Znalazła, ale to była tylko połowa sukcesu. Potem nie wiedzieli na co pobrać mi krew, więc dla pewności pobrali 5 próbowek :D co do tych ALA to coś mi świta. To na pewno są jakieś przeciwciała i na pewno na drugim wątku dziewczyny ci odpisza, bo ta nazwa już mi się tu gdzieś kiedyś przewinęła :)
@Totois30 super ze u ciebie dobrze, bo też zaczynałam się martwić czemu się nie odzywasz. Cukrzyca nic miłego, ale ważne że masz pod kontrolą :) dzidzi kopie to jesteś spokojna, w przeciwieństwie do mnie :p
@Takaja123 oj badań zrobiłam całe mnóstwo, aż ciężko je tu wymienić. Niestety wszystkie robiłam na własną rękę nie mając lekarza który będzie coś w stanie na ich temat powiedzieć... Gin mam przekochaną kobietę, ale niestety o moich wynikach badań nie miała pojęcia. Koleżanka poleciła mi naprotechnologa i dopiero on spojrzał na te wyniki i wyciągnął jakieś wnioski. Tak na prawdę nic konkretnego w tych wynikach nie wyszło co mogłoby być jednoznaczna przyczyną. Najważniejsze że kariotypy czyli badanie genetyczne moje i męża jest okej. Wyszły dodatnie przeciwciała ANA, ureaplazma która wyleczylismy, mutacja MTHFR czyli nie przyswajanie kwasu foliowego, mutacja PAI1 czyli zwiększona krzepliwosc krwi. Oprócz tego zrobiłam cały pakiet na tarczyce, zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała różne, kariotyp, i wiele innych podstawowych badań.
W tej ciąży mam steryd, heparyne (ale póki co wg mnie za mała dawkę) acard, WitB6, WitB12, prenatal uno, kwas DHA, WitD3, luteine podjęzykową 50 2x3, jod, chyba tyle. Generalnie mąż się śmieje że jak emeryt rano jem :p
Tu na forum znajdziesz dużo takiej wiedzy jakie badania warto zrobić jeśli się na to zdecydujesz :)

Sorki za tak przydługi post ;)
 
@Oczekujaca123 białko c reaktywne i białko s wolne. Skoro jesteś z Katowic to idź do diagnostyki, oni tam wiedzą co to za badania. Ale rozumiem cię z tym że w labie dziwnie patrzą na ciebie jak mówisz co chcesz zbadać [emoji14] ja kiedyś poszłam zrobić przeciwciała antydsDNA i patrzyła na mnie w rejestracji jak na głupią, po czym musiała szukać co to. Znalazła, ale to była tylko połowa sukcesu. Potem nie wiedzieli na co pobrać mi krew, więc dla pewności pobrali 5 próbowek :D co do tych ALA to coś mi świta. To na pewno są jakieś przeciwciała i na pewno na drugim wątku dziewczyny ci odpisza, bo ta nazwa już mi się tu gdzieś kiedyś przewinęła :)
@Totois30 super ze u ciebie dobrze, bo też zaczynałam się martwić czemu się nie odzywasz. Cukrzyca nic miłego, ale ważne że masz pod kontrolą :) dzidzi kopie to jesteś spokojna, w przeciwieństwie do mnie [emoji14]
@Takaja123 oj badań zrobiłam całe mnóstwo, aż ciężko je tu wymienić. Niestety wszystkie robiłam na własną rękę nie mając lekarza który będzie coś w stanie na ich temat powiedzieć... Gin mam przekochaną kobietę, ale niestety o moich wynikach badań nie miała pojęcia. Koleżanka poleciła mi naprotechnologa i dopiero on spojrzał na te wyniki i wyciągnął jakieś wnioski. Tak na prawdę nic konkretnego w tych wynikach nie wyszło co mogłoby być jednoznaczna przyczyną. Najważniejsze że kariotypy czyli badanie genetyczne moje i męża jest okej. Wyszły dodatnie przeciwciała ANA, ureaplazma która wyleczylismy, mutacja MTHFR czyli nie przyswajanie kwasu foliowego, mutacja PAI1 czyli zwiększona krzepliwosc krwi. Oprócz tego zrobiłam cały pakiet na tarczyce, zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała różne, kariotyp, i wiele innych podstawowych badań.
W tej ciąży mam steryd, heparyne (ale póki co wg mnie za mała dawkę) acard, WitB6, WitB12, prenatal uno, kwas DHA, WitD3, luteine podjęzykową 50 2x3, jod, chyba tyle. Generalnie mąż się śmieje że jak emeryt rano jem [emoji14]
Tu na forum znajdziesz dużo takiej wiedzy jakie badania warto zrobić jeśli się na to zdecydujesz :)

Sorki za tak przydługi post ;)
Znalazlam takie cos
ALA – (przeciwciała przeciwko komórkom Leydiga) – przeciwciała przeciwko komórkom Leydiga występującym w jądrze. Ich obecnosć może prowadzić do zaburzeń płodności u mężczyzn
Ale to chyba nie to ! ;(
 
@Oczekujaca123 białko c reaktywne i białko s wolne. Skoro jesteś z Katowic to idź do diagnostyki, oni tam wiedzą co to za badania. Ale rozumiem cię z tym że w labie dziwnie patrzą na ciebie jak mówisz co chcesz zbadać [emoji14] ja kiedyś poszłam zrobić przeciwciała antydsDNA i patrzyła na mnie w rejestracji jak na głupią, po czym musiała szukać co to. Znalazła, ale to była tylko połowa sukcesu. Potem nie wiedzieli na co pobrać mi krew, więc dla pewności pobrali 5 próbowek :D co do tych ALA to coś mi świta. To na pewno są jakieś przeciwciała i na pewno na drugim wątku dziewczyny ci odpisza, bo ta nazwa już mi się tu gdzieś kiedyś przewinęła :)
@Totois30 super ze u ciebie dobrze, bo też zaczynałam się martwić czemu się nie odzywasz. Cukrzyca nic miłego, ale ważne że masz pod kontrolą :) dzidzi kopie to jesteś spokojna, w przeciwieństwie do mnie [emoji14]
@Takaja123 oj badań zrobiłam całe mnóstwo, aż ciężko je tu wymienić. Niestety wszystkie robiłam na własną rękę nie mając lekarza który będzie coś w stanie na ich temat powiedzieć... Gin mam przekochaną kobietę, ale niestety o moich wynikach badań nie miała pojęcia. Koleżanka poleciła mi naprotechnologa i dopiero on spojrzał na te wyniki i wyciągnął jakieś wnioski. Tak na prawdę nic konkretnego w tych wynikach nie wyszło co mogłoby być jednoznaczna przyczyną. Najważniejsze że kariotypy czyli badanie genetyczne moje i męża jest okej. Wyszły dodatnie przeciwciała ANA, ureaplazma która wyleczylismy, mutacja MTHFR czyli nie przyswajanie kwasu foliowego, mutacja PAI1 czyli zwiększona krzepliwosc krwi. Oprócz tego zrobiłam cały pakiet na tarczyce, zespół antyfosfolipidowy, przeciwciała różne, kariotyp, i wiele innych podstawowych badań.
W tej ciąży mam steryd, heparyne (ale póki co wg mnie za mała dawkę) acard, WitB6, WitB12, prenatal uno, kwas DHA, WitD3, luteine podjęzykową 50 2x3, jod, chyba tyle. Generalnie mąż się śmieje że jak emeryt rano jem [emoji14]
Tu na forum znajdziesz dużo takiej wiedzy jakie badania warto zrobić jeśli się na to zdecydujesz :)

Sorki za tak przydługi post ;)
Te bialko C reaktywne do Crp? Bo tak mi na necie pokazuje
 
reklama
@oczekujaca białko c reaktywne to białko c reaktywne. To nie jest crp. U mnie przynajmniej to dwa różne badania w labie. A o to ALA mówię ci ze dziewczyny na drugim wątku na bank wiedzą ;)
 
Do góry