reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@Dagmarka1991 ja mam mthrf i pai-1i1i w ciąży muszę mieć neoparin acard i metyle. Trzeba teraz mądrego lekarza.
Mam mądrego lekarza. Moja sytuacja jest następująca:
1. Czekam na wyniki kariotypu mojego i męża.
2. Między 3 a 5 dniem cyklu miałam zrobić badania hormonalne z listy od Pani doktor.
3. Narazie czekam na miesiączkę, ale podejrzewam implantację, bo było plamienie bardzo delikatne przez 3 dni, testy ciążowe negatywne. Miesiączka ma być 15 sierpnia.
4. Z zestawem badań miałam się pokazać u Pani doktor (mutacje, hormonalne plus kariotypy).
5. Wyniki mutacji są troszkę niepokojące.

Nie mam pojęcia, co robić.
 
Mam mądrego lekarza. Moja sytuacja jest następująca:
1. Czekam na wyniki kariotypu mojego i męża.
2. Między 3 a 5 dniem cyklu miałam zrobić badania hormonalne z listy od Pani doktor.
3. Narazie czekam na miesiączkę, ale podejrzewam implantację, bo było plamienie bardzo delikatne przez 3 dni, testy ciążowe negatywne. Miesiączka ma być 15 sierpnia.
4. Z zestawem badań miałam się pokazać u Pani doktor (mutacje, hormonalne plus kariotypy).
5. Wyniki mutacji są troszkę niepokojące.

Nie mam pojęcia, co robić.

Uspokoic sie!!!
Poczekaj kilka dni i zrob test w piatek moze i Jesli bedzie pozytyw i tego ci zyczenia to lec na bete w po niedziele i zacznij brac wszystko co ci zlecila gine. Jesli MasZ kontakt zeswoim lekarzem mailowo lub sms to przeslij moze obecne wyniki i napisz ze czekaja na zrobienie testu. Musisz wyluzowac troche choc wiem ze to trudne. Ja tez tydzien temu odkrylam ze mam 2 mutacje i sie tym przejelam. W czwartek mam wizyte i gine. Ja na Twoja miejscu bym zbadala homocysteine koniecznie i kw foliowy oraz wit b12. To na pewno sie przyda lekarzowi jak go powiadomisz o mutacjach. My aktualnie sie wstrzymalismy ze staraniami i zbijam homocysteine. Powodzenia dla Ciebie i jestesmy z Toba
 
@Dagmarka1991 jesli to faktycznie bylo plamienie( oby nie, tylko przedciaza) to moze byc problem z faza lutealna. Nie znam sie na hormonach, nie wiem co Ci powinno wyjsc i kiedy ale warto bedzie od owu wspomagac sje lutka, jesli to to. Widzialam ze bedziesz badac hormony wiec sie dowiesz:*powodzenia:* @membaris kurka..przykro mi:* oby wszystko bylo jak najlepiej:*
 
Uspokoic sie!!!
Poczekaj kilka dni i zrob test w piatek moze i Jesli bedzie pozytyw i tego ci zyczenia to lec na bete w po niedziele i zacznij brac wszystko co ci zlecila gine. Jesli MasZ kontakt zeswoim lekarzem mailowo lub sms to przeslij moze obecne wyniki i napisz ze czekaja na zrobienie testu. Musisz wyluzowac troche choc wiem ze to trudne. Ja tez tydzien temu odkrylam ze mam 2 mutacje i sie tym przejelam. W czwartek mam wizyte i gine. Ja na Twoja miejscu bym zbadala homocysteine koniecznie i kw foliowy oraz wit b12. To na pewno sie przyda lekarzowi jak go powiadomisz o mutacjach. My aktualnie sie wstrzymalismy ze staraniami i zbijam homocysteine. Powodzenia dla Ciebie i jestesmy z Toba
@alla31 Gratuluje i trzymam kciuki ;)

@Tutti_frutti_by_Iga tez mam te mutacje i to jak dziewczyny mi pisaly raczej juz te powazniejsze, ale jakos mnie to uspokpilo, tzn ciesze sie, ze o nich wiem, bo moge sie zabezpieczyc jak sie da :)

A swoja droga pochwalę sie , ze 18.07 moja homocysteina wynosiła prawie 16! Od ok 23 biore metylowane wit (@Lu_cy dzieki za rade ! ;*) i wlasnie odebralan wyniki i homocysteina 8.94;) takze spada ! Ciesze sie, bo w koncu cos pozytywnego....
 
Teraz patrze ze ta homocysteina to nawet 8.24;) tak sie ucieszylam ze jest 8 ze nawet nie doczytałam do konca ;)

Dziewczyny wrzucam moje wyniki badan , jak myslicie z tarczyca wszystko.ok? Wiadomo normy normami, ale moze ktoras ma doswiadczenie czy takie wyniki sa odpowiednie :)
Wiem tylko ze tsh do zbicia i w sumie juz biore 50 euthyroxu. Do badania bralam 25
20180814_075401.jpg
 

Załączniki

  • 20180814_075401.jpg
    20180814_075401.jpg
    33,7 KB · Wyświetleń: 275
reklama
@alla31 Gratuluje i trzymam kciuki ;)

@Tutti_frutti_by_Iga tez mam te mutacje i to jak dziewczyny mi pisaly raczej juz te powazniejsze, ale jakos mnie to uspokpilo, tzn ciesze sie, ze o nich wiem, bo moge sie zabezpieczyc jak sie da :)

A swoja droga pochwalę sie , ze 18.07 moja homocysteina wynosiła prawie 16! Od ok 23 biore metylowane wit (@Lu_cy dzieki za rade ! ;*) i wlasnie odebralan wyniki i homocysteina 8.94;) takze spada ! Ciesze sie, bo w koncu cos pozytywnego....
Wow! Super Ci to spadło bardzo się ciesze
 
Do góry