reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Zrobiłam dzisiaj badanie tsh i jaki zobaczyłam wynik ???!! 0.03 - normalnie jakby mi ktoś powiedział to bym nie uwierzyła. Napisałam do lekarza co mam teraz zrobić bo jestem na najniższej dawce eutyroxu wiec chyba musze odstawić. Masakra po prostu... a jeszcze w lutym miałam ok. 1. Trzeba uważać bardzo z tymi lekami...

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny
Skoro juz mowa o gorszych dniach... Ja dzis czuje sie okropnie.W pracy taki zapierdziel,ze nie mam czasu usiasc na chwile i czegos przegryzc,nawet jak jem to jedna reka,a druga na klawiaturze.Jestesmy w samym srodku sezonu,konca nie widac,nie wiem,kiedy odpoczne.W dodatku dzis caly dzien bolala mnie strasznie glowa,nie moglam sie na niczym skupic,to z reszta zadna nowosc.I to serce,czuje jakis taki dziwny niepokoj w srodku.Bylam dzis u kardiologa,cos go znowu niepokoi.Czasem mam juz ich wszystkich dosc,choc ten jest bardzo sympatyczny.W dodatku mlody dzis zadal mi pytanie,cytuje:Mamusiu,czy chlopcy tez rodza dzieci? Ja: Nie ,tylko kobiety rodza dzieci. Mlody:Mamusiu,a czy ty jeszcze kiedys urodzisz dzidziusia?Tak bardzo bym chcial miec rodzenstwo.:(

Mowicie,ze wszedzie widzicie dzieci,albo ze nawet przychodza Wam do glowy takie rzeczy ,aby ukrasc jakies dziecko.Powiem Wam co ja zrobilam.Przypomne historie.Moja bratowa zrobila sobie test w sobote za moja namowa.Okazal sie pozytywny,zazartowalam wtedy,ze ale beda jaja jak sie okaze ,ze i ja jestem w ciazy.Nastepnego dnia zrobilam test ,i co?Bladzioch,ale jest.Ruszylysmy obydwie tego samego dnia do lekarza,ona 6 tydzien ,ja 4,sam poczatek.Za dwa tygodnie poszlam kolejny raz,wszystko ok.Miedzy naszymi dzidziami bylo dwa tygodnie roznicy.Ja poronilam w 10 tyg.,ona oczywiscie donosila,mlody ma prawie 7 miesiecy.Kiedy wrocila ze szpitala i poszlam Ich odwiedzic,nie moglam sie powstrzymac,lzy same lecialy po policzkach.Za kazdym razem jak patrze na malego,wyobrazam sobie,jak wygladaloby moje dziecko,mysle o tym,ze praktycznie by sie nie roznilo.Serce za kazdym razem rozpada mi sie na milion kawalkow.
Ale do czego zmierzam.Jakis czas temu poszlam do nich,nie mam daleko,pobudowali sie doslownie na przeciwko.Chcialam wziac malego na rece i powiedzialam,uwaga :CHODZ DO MAMY :(Bylo mi tak przykro i glupio,ze mialam ochote uciec jak najpredzej.
No to sie wyzalilam :(
 
Ja mam Pai 1 ale homo ty masz hetero wiec nie taka najgorsza. Na to bierzesz acard i clexan. Dobrze by bylo zebys sie szybko umowila na wizyte u genetyka. Bedziesz miala podstawe do hematologa albo poradni nadkrzepliwosci krwi. Idz jak najszybciej do lekarza. W test dna mozesz zamowic wizyte przez telefon. Genetyk ci wszystko wyjasni a popros o zalecenia na pismie. I lykaj acard raz dziennie. Powinnas jeszcze heparyne dostac od gina ale to na recepte.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny mam to samo...i to chyba nigdy nie minie ... :< teraz tym bardziej kiedy nie wiem co dalej będzie na co się nastawiać , czy wg moje marzenie się spełni ;/ dla niektórych posiadanie dziecka to taka rutyna a tu człowiek oddałby wszystko aby mieć swoją kruszynkę .
Kiedyś pracowałam też jako niania ... ale zrezygnowałam z tego bo za bardzo przywiązywałam się do dzieci a one do mnie , bywało ,że nie chciały później do mamy tylko do mnie i tym bardziej było mi ciężko.
Ciągle to wszystko jest pod górkę ;/ tyle przeszkód...tyle skrytych emocji ,które towarzyszą mi każdego dnia...ale same wiecie jak to jest ...

No a u mnie @ nie ma dalej :< jutro 30dc jak na razie oznak brak :< a tak na nią czekam wrrr
 
Ja mam Pai 1 ale homo ty masz hetero wiec nie taka najgorsza. Na to bierzesz acard i clexan. Dobrze by bylo zebys sie szybko umowila na wizyte u genetyka. Bedziesz miala podstawe do hematologa albo poradni nadkrzepliwosci krwi. Idz jak najszybciej do lekarza. W test dna mozesz zamowic wizyte przez telefon. Genetyk ci wszystko wyjasni a popros o zalecenia na pismie. I lykaj acard raz dziennie. Powinnas jeszcze heparyne dostac od gina ale to na recepte.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Hajmal, dzięki za odpowiedz. Z tego co piszesz wnioskuje ze ta mutacja ma ogólnie wpływ na zdrowie? Nie tylko podczas ciąży? Czy muszę mieć takie papiery od hematologa i genetyka dla ginekologa w czasie ciąży?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej dziewczyny! w poniedziałek dowiedziałam się że zarodek się nie rozwinął i czekam na poronienie samoistne pustego jaja plodowego. Od wtorku zaczęłam delikatnie plamic:( czy po poronieniu robiliscie jakieś badania?

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@dor_ka hej :* przykro mi ;/

Większość z nas robiła mnóstwo badań , jest tutaj specjalny wątek jakie badania należy zrobić . Niektóre dziewczyny robią je juz po pierwszym inne po drugim poronieniu . Wszystko zależy od indywidualnego podejścia , ale jeśli to pierwsze poronienie to dobrze byłoby zrobić chociaz podstawy .
3maj się :*
 
dor_ka Tak jak napisała roxie - większość z nas robiła badania, aczkolwiek większość lekarzy przy pierwszym poronieniu badań nie zleca. Rozumiem, że to była bardzo wczesna ciąża? Więc prawdopodobnie starania będziesz mogła zacząć jak tylko dojdziesz psychicznie do siebie (w moim przypadku kolejna ciąża była lekarstwem na poronienie). Jeśli nie zdążyłaś wykonać badań zalecanych na początku ciąży tj.: różyczka, toksoplazmoza, cytomegalia, kiła, żółtaczka, HIV - to na wszelki wypadek bym je teraz zrobiła (często to cytomegalia lub toksoplazmoza są przyczyną poronień, a nie dają oznak chorobowych). A jak już bym się kłuła, to bym przy okazji zbadała tarczycę (TSH, FT3 i FT4) i cukier na czczo. I oczywiście zrobiłabym badanie moczu.
Może jeszcze ktoś coś podpowie.
 
hej dziewczyny! w poniedziałek dowiedziałam się że zarodek się nie rozwinął i czekam na poronienie samoistne pustego jaja plodowego. Od wtorku zaczęłam delikatnie plamic:( czy po poronieniu robiliscie jakieś badania?

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
A jesteś tego pewna że jajko jest puste? Na sąsiednim wątku o poronieniach nawracajacych jest dziewczyna co dzidziuś pokazał się dopiero w 9tc a do tego czasu wszyscy mówili że ludzika nie ma. Poszła na zabieg a lekarz mówi ze jest dzidziol z serduszkiem szok!
 
reklama
A jesteś tego pewna że jajko jest puste? Na sąsiednim wątku o poronieniach nawracajacych jest dziewczyna co dzidziuś pokazał się dopiero w 9tc a do tego czasu wszyscy mówili że ludzika nie ma. Poszła na zabieg a lekarz mówi ze jest dzidziol z serduszkiem szok!
ginekolog powiedziała ze juz raczej nic się nie pojawi, wiec straciłam wszelką nadzieję...:( Tym bardziej ze od dziś mam plamienie z czarnymi skrzepami:/ w podziedzialek idę jeszcze na usg

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry