reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Tylko nie wiem czy to nie będzie za szybko znowu ...bo zabieg miałam 9listopada później zaszłam zaraz po 2@ poroniłam 18lutego kolejna @ przyjdzie pewnie za jakies 4-6 tyg i znowu próbować? nie będzie to zbyt duże obciążenie dla organizmu? może teraz za szybko się postaraliśmy i dlatego poleciało sama juz nie wiem lekarz niby powiedział żeby odczekać jeden cały cykl czyli jak dostane @poczekać do następnej i wtedy...mam namieszane w głowie już co jest dobre co nie dobre czy to ma wpływ na coś czy tak miało byc po prostu ...
Roxie jak miałaś prawie 2x to samo to ja jednak bym poczekała ze 3 mce nafaszerowala siebie i tatusia witaminami i dopiero wtedy zadziałała :)
 
reklama
Hona ja byłam w podobnej sytuacji. Umowę miałam na rok, pracodawca przedłużył mi ja do dnia porodu.
Jeśli Tobie skonczylaby się na macierzyńskim to tak jak Witch napisała....ZUS wypłaci Ci resztę macierzyńskiego.
Co potem?
Ja po skończonym macierzyńskim zarejestrowalam się w Urzędzie Pracy, pobieralam zasiłek.
Podczas rejestracji jak zapytali mnie czy podejmę każdą pracę która mi zaoferuja to powiedzialam ze tak.
Na pierwszej "odhaczce" powiedziałam ze nie mam z kim zostawić dziecka.... i taka informacje zanotowali ;) nic mi nie oferowano ;)
Zasiłek otrzymałam na rok....pobieralam go przez 9 miesiecy.
Później ze względu ze znalazłam sobie pracę sama to przydzielono mi dodatek aktywizacyjny.....za zeszły miesiąc dostałam 330 zl.


Mecze sie od jakiegoś tygodnia z wyrzynajaca się ósemka.....mam chyba stan zapalny bo jak nacisne na dziaslo to wydobywa sie ropa :/ dzwonilam do mojej dentystki to umowila mnie dopiero na 29 marca....jeszcze tyle czasu :/ Dzis lykalam tabletki przeciwbólowe bo czuję jakby mi miało rozsadzić dziaslo :/
Alza może polecisz coś na ulzenie w bolu do czasu wizyty?
 
Ostatnia edycja:
Misia jak ropieje to tylko antybiotyk. Jeżeli masz wszystkie zęby, to polecam okład z kleszczy. Można jeszcze stosować żele na wyrzynające się zęby dla dzieci, ale moim zdaniem woda święcona ma podobne działanie. Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne do tego w maksymalnych dawkach (nie żaden apap), zimne okłady, zimna woda trzymana w buzi, lody... Chyba nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
 
MisiaMonisia miała podobnie zaraz po urodzeniu Mani, nie wiem jak u was ale u Nas jak idziesz do dentysty z bólem zęba na NFZ to zawsze przyjmie poza kolejnością - nie znam się, ale nie wiem czy nie mają takiego obowiązku własnie? Tu alza może pomóc. .. ja bym zadzwoniła i zapytała gdzieś gdzie jest dentysta na NFZ.
 
Oj ja znam ból ósemki wyrzynajacej się mi dentysta chirurg usuwala fragment dziąsła miałam taki jakby kapturek na zebie ale wszystko bezboleśnie dostałam znieczulenie. Zanim mi to zrobiła to wcześniej co jakiś czas miałam stany zapalne także znam ten ból.
Z bólem powinni przyjąć na NFZ i może przepisać antybiotyk chociaż ja dawno na NFZ nie bylam u dentysty ale kiedyś tak było nie wiem jak teraz.

Mój syn miał 39 stopni zbilam na razie jest ok ja już trochę lepiej febrisan wypilam.
Jutro mam wizytę u lekarza musiałam się wykąpać włosy umyć bo wygladalam jak przez lufcik.
 
madeline12 przykro mi bardzo :( światełko dla Twojego Aniołka [*]. Kolejnym razem się uda. Tak jak któraś z dziewczy napisała, dobrze, że masz ślub niedługo i masz czym zająć głowę choć na chwile. Zobaczysz, że i Tobie się uda i może to będzie prezent ślubny :)

roxie123 nie robiłam w zasadzie jakiś konkretnych badań. Mój ginekolog podejrzewał zespół antyfosfolipidowy i wysłał mnie na badania i te wszystkie badania trwały pół roku ale wtedy już byłam w 3ciej ciązy donoszonej. Całą ciąże brałam acard, clexane (zastrzyki) ale okazało się, że tego zespołu nie mam. Nie znam przyczyny poronień. Dobrze, że tu piszesz i się żalisz. Od tego jesteśmy żeby Ci pomóc. Ja pamiętam jak roniłam, że to strasznie bolało. Te skurcze i krwawienia to było coś strasznego. Choć najgorszy to ból w sercu:(

funia26 wiem przez jaki stres przechodzisz. Ja dość często chodziłam na wizyty w ciązy bo tak się bałam, że musiałam często sprawdzać co u mojego bąbla słychać :)

Magdalena26 zapalenie płuc może być bez goraczki niestety a tylko z kaszlem. Mojej koleżanki córka tak miała.

mamcia, alza zdrówka dla Was i dzieci :)
 
No właśnie ostatnio osemke miałam usuwana chirurgicznie. Podejrzewam ze moja dentystka zobaczy co i jak....a i tak skieruje mnie do chirurga.
Jak "nadmucham policzek" to idzie się zesr*ć z bólu :o
Jutro spróbuję zadzwonić do Niej jeszcze raz i powiem ze nie wytrzymuje z bólu.

Alza lykam ibuprom Sprint.....działa przez kilka godzin.....dobre i to.
Jeszcze spróbuję z zimnymi okladami....dzięki :*
A co to jest ten oklad z kleszczy?

Masha.....Pani Dr powiedziała ze nie ma wolnych miejsc, że mam brać tabletki przeciwbólowe i jakoś wytrzymać :/
Mogłabym iść do tego dentysty co byłam ostatnio ale dziekuje .....rozwiercil mi zeba na zywca.....wiec kto wie w jaki sposob by mi usuwal osemke :p chociaz w sumie on jest chirurgiem....
No ale grzebie w buzi golymi lapskami :/


Zdrówka dla Was dziewczyny i Waszych dzieciatek.
 
Nie ma obowiązku przyjmowania pacjenta przez lekarza z wyjątkiem stanu zagrożenia życia. Jak wiadomo, mało prawdopodobne, żeby do dentysty ktoś w takim stanie się zgłosił. Wyjątkiem jest jednostka dyżurująca. Tam może się zgłosić każdy, jak leci natomiast otrzyma pomoc najłatwiejszą, najszybszą i najtańszą, jaką można udzielić. W tym wypadku zapewne skończyłoby się na recepcie.

Misia okład z kleszczy czyli ekstrakcja ;-) Na pewno pomoże ;-) Jeżeli jest stan ropny, to najpierw antybiotyk a później zabieg. Tak jak mamcia napisała, czasami wystarczy usunąć narastające dziąsło. Ja bym poszła do chirurga od razu i rozwiała wątpliwości. Przed wizytą zrób pantomogram.
 
madeline12 przykro mi bardzo :( światełko dla Twojego Aniołka [*]. Kolejnym razem się uda. Tak jak któraś z dziewczy napisała, dobrze, że masz ślub niedługo i masz czym zająć głowę choć na chwile. Zobaczysz, że i Tobie się uda i może to będzie prezent ślubny :)

roxie123 nie robiłam w zasadzie jakiś konkretnych badań. Mój ginekolog podejrzewał zespół antyfosfolipidowy i wysłał mnie na badania i te wszystkie badania trwały pół roku ale wtedy już byłam w 3ciej ciązy donoszonej. Całą ciąże brałam acard, clexane (zastrzyki) ale okazało się, że tego zespołu nie mam. Nie znam przyczyny poronień. Dobrze, że tu piszesz i się żalisz. Od tego jesteśmy żeby Ci pomóc. Ja pamiętam jak roniłam, że to strasznie bolało. Te skurcze i krwawienia to było coś strasznego. Choć najgorszy to ból w sercu:(

funia26 wiem przez jaki stres przechodzisz. Ja dość często chodziłam na wizyty w ciązy bo tak się bałam, że musiałam często sprawdzać co u mojego bąbla słychać :)

Magdalena26 zapalenie płuc może być bez goraczki niestety a tylko z kaszlem. Mojej koleżanki córka tak miała.

mamcia, alza zdrówka dla Was i dzieci :)

Kochana w jakim czasie zaszłaś w 3 ciąże ? ja już myśle o następnej próbie ale póki co minimum 2 cykle dam sobie spokój
 
reklama
Hej my już czujemy się dobrze w miarę.
Młody nie miał dziś gorączki a mnie już gnaty nie bolą. Od razu lepiej się funkcjonuje.
Zdrówka dla Was kochane i dla dzieciakow.
 
Do góry