reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

edyta to współczuje,że lekarze tak daleko,ale dobrze,że juz chociaż masz namiar na jakąś p.gin wiec światełko w tunelu jest,że ktoś będzie się tobą opiekował.a może nie będzie tak źle??? widzisz moja ciąża z Alą była typowo problemowa,leżąca,wciąż problemy,3 pobyty w szpitalu,a teraz? na początq tylko ten krwiak i leżenie,a teraz już jest ok,nie czuje się ciążowo,a dzidzia się rozwija prawidłowo.owszem leki te same co przed tem,ale samopoczucie lepsze no i nie musze leżakować,a to już dużo.napewno będziesz musiała na siebie uważać to oczywiste,ale może poprostu będzie dobrze i do ginekologa będziesz jeździć tylko na planowane wizyty.
 
reklama
Lilijanna obawiam się, że w aptece nie dostaniesz.
Typowy czas oczekiwania wynosi (z braku czasu) od ok. 2 do ok. 8 tyg.
Koszt złożenia i wysłania ATOs-a to 260 zł jednorazowo lub 80zł + 8x25zł/miesiąc.
Zamównienie automatycznego termometru ATOs i zestawu do obserwacji śluzu

Cena niestety wysoka. Oszukuje się, że w niedalekiej przyszłości sprawie sobie takie cacko.
Jeśli chodzi o komputery cyklu (Lady Comp, Pearly, Baby Comp, Cyclotest) to niestety wymagają przebudzenia się i dokonania pomiaru o konkretnej godzinie, więc nie wiem na ile w Twoim przypadku byłyby pomocne. Jedyna różnica w porównaniu do pomiaru termometrem jest taka, że nie trzeba samemu nanosić informacji na wykres i interpretować wyników.

Inną opcją jest też DuoFertility Monitor Płodności 2500 pomiarów/24h (3892076505) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Cena jak dla mnie zabójcza, ale dla mnie ostatnio nawet cena chleba jest dobijająca;-)

Ale jeśli nie masz ochoty wydawać więcej gotówki niż to konieczne (tzn zakup termometru) zawsze możesz skorzystać z nieco zmodyfikowanej wersji prowadzenia pomiarów (nadal nie wiem czy faktycznie działa, ale jeśli masz chęć spróbować to będę wdzięczna za informacje, czy działa).
Prawdą jest, że pomiar należy wykonywać rano po przebudzeniu, jednak Rotzer zaznacza, że równie czytelny może być wykres prowadzony z obserwacji w ciągu dnia. Zasada jest taka, że conajmniej 6h w nocy musi być przespanych, a godzinę przed pomiarem należy pozostać w spoczynku (nie trzeba spać). Przykładowo o 22 idziesz sobie do pokoju, poleżysz godzinę i o 23 wykonujesz pomiar. Skok owulacyjny powinien być według tego możliwy do wyłapania.

Miarodajne są też pomiary dokonywane o innej, nie rannej, ale stałej porze. Koniecznie musi je poprzedzać minimum godzinny bierny odpoczynek (nie trzeba spać). Można mierzyć temperaturę przez cały cykl np. o 20:00 po godzinnym, biernym odpoczynku w fotelu.
Rodzina-naturalnie
 
Agnieszkaala pytałaś chyba, czy biorę wspomagacze. Póki co w sumie nic poza wiesiołkiem do owu, kwasem foliowym i wiatminami. Męża od dwóch tygodni faszeruję kwasem foliowym, Salfazinem i kompleksem witamin zawierającym L - karnitynę. Położyłam mu przy kompie i widzę, że nawet łyka. Po lutowej @ (choć wolałabym, żeby nie przyszła) pójdę do gin, może znów CLO by mi dała. Pewnie niedługo mąż będzie musiał iść na badania, choć obawiam się, że wynik może nas załamać... Na razie niech poje witamin i zobaczymy.
U mnie dni płodne ale staranek póki co nie było. Jakoś brak siły / ochoty / czasu.

Wybaczcie, że tak tylko o sobie, czytam regularnie ale jakoś rzadko piszę. Za staraczki trzymam &&&&&&&&&& za ciężarówki również :tak:
 
Hej dziewczyny mam pytanie, byłam dziś na HCG i wynik spadł do 8,9 z tym, że już nie plamie nawet, jak sadzicie czy coś będzie jeszcze trzeba zrobić?? Czy to już samo zejdzie??
 
Tekila na pewno musisz pójść do gina żeby zobaczył na USG czy wszystko ok ! A wynik powinien spaść sam do zera.

Melduję się że żyję...czekam na wyniki histopatologii i ...nie mam weny do pisania .

Miłego weekendu !!!
 
Tekila85 - Ciebie musi zobaczyć lekarz, nie daj bosze jakby w Tobie coś zostało i to zaczęłoby się rozkładać, toż to grozi zapaleniem, powikłaniami i dalej już nie będę czarnych scenariuszy pisać. Beta powinna spać do zera.
 
Tekila wg. mnie jest dobrze..beta tak szybko od razu nie spadnie..mi po poprzednim poronieniu spadała bardzo długo..napewno ponad miesiąc..jak leżałam w szpitalu i podawano mi cytotec na resztki po poronieniu to moja beta wynosiła 1265...i potem tak z miesiąc mi spadała..a jak było 2 to gin powiedziała, że już możemy zacząć jak chcemy..
Ale na usg w poniedziałek zobaczysz czy wszystko jest ok..wierzę, że tak :)

Ja byłam wczoraj u gin bo kazała się pojawić skoro są tylko niewielkie krwawienia..i nic się nie rozkręca..a więc nie wiem jakim cudem wyszło, że "w macicy nic już nie ma"..a to oznacza, że niby wszystko samo się oczyściło...ale kiedy i jak? to szczerze mówiąc niewiem...poprzednio wyleciał mi ogrom wielkich skrzepów..teraz tylko gęsta krew...
dostałam antybiotyk i najpóźniej 31 mam zrobić hcg i 1.02 na wizytę kontrolną..
chyba tym razem Bóg wysłuchał moich próśb...bo prosiłam go żeby samo się oczyściło, żebym uniknęła szpitala a przede wszystkim zabiegu...:tak:
 
Tekila, tak jak napisała Lilijanna, koniecznie do lekarza powinnaś pójść, żeby sprawdzić czy nic nie zostało.

Edyta, ile mniej więcej kosztuje wizyta u ginekologa w Norwegii? Nie pamiętam od kogo słyszałam, ale podobno tam robią jedno usg podczas całej ciąży...:confused: &&&&&&&&&&&& za wizytę.

karolineczka, więc teraz już ku lepszemu wszystko powinno zmierzać &&&&&&&&&&&&&&&&&& jaki jest Wasz dalszy plan?

igusiad, no właśnie, czemu do września odkładacie staranka?

Ja mimo, że nie planuję staranek jeszcze kilka miesięcy zaczęłam od kilku dni acard, folik i kompleks wit. B brać. Nigdy nie wiadomo co życie przyniesie, więc lepiej być przygotowanym. Dziewczyny jak myślicie, powinnam tę histeroskopię jeszcze zrobić, żeby sprawdzić czy mam przegrodę w macicy, czy próbować bez tego badania?????? miałam usg trójwymiarowe i tam nie było widać przegrody, ale takie usg pewności nie daje - dopiero histeroskopia.... tylko, że z drugiej strony mam dość szpitali, zabiegów, operacji....:-(
 
reklama
Dzien dobry dziewczyny:-)
cale wieki mnie tu nie bylo, przepraszam, cos calkowicie sie musialam wylaczyc z forum tez dla swojego dobra, zeby ograniczac stres, ale myslalam o Was, mam nadzieje, ze przynajmniej niektore z Was mnie pamietaja, doczytuje juz od 2h i wiecej...nie dam rady, duzo nowych- pzdrawiam serdecznie, chociaz mnie w ogole nie znacie;-)
gratuluje katherine ,evie i nisiao bobaskow:)))) buziaki!!!!!!

Gratuluje tez kobietce i Edyci!!!!! Woooow super:-)

jezeli kogos pominelam ze znanych mi tu osob, przepraszam...

wpadlam powiedziec, ze ja tez jeszcze jestem w dwupaku, ze mamy sie dalej dobrze , 4 tyg temu cukier mi niestety wyszedl na granicy, wiec musze mierzyc glukometrem po kazdym posilku i uwazac troche co jem, ale jest opanowane teraz pd kreska , wiec ok i insuliny nie musze:-)

mala na usg ostatnim zdrowa , duza dosc , juz wazy ok 2kg:tak:

Pozdrawiam Was wszystkie zane i nieznane serdecznie-
buziaki posylam:-)


p.s.3 majcie kciuki za mnie, w marcu oddaje brzuszek staraczce, wiec sie prosze tez szykowac, nie wiem ile jest tu Was przede mna,do rozpakowania, wiem tylko za mamusiasynka bo mamy kontakt na marcowkach;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry