reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
EwelinaK, to w sumie mniej wiecej to co znam masz... W "moim" systemie, jest 5 posilkow, generalnie odpadaja zupelnie wieprzowina, zolty ser, biale pieczywo, cukier i slodycze, tluste mleko, smietana, banany itd., w duzym ograniczeniu ciemne pieczywo, chude mleko, ziemniaki, kasze, makarony, ryz itp. "kluchy" i owoce, nacisk na warzywa, chude miesko, ryby... Czyli gdybym chciala tak solidnie sie przylozyc, to jesli rano wypijam kawe pol/pol z mlekiem, a filizanka ma 400ml, to sniadanie niniejszym zaliczone. Tylko ze ja nie wypije kawy bez cukru/slodzika - lekarka slodzik mi zostawila kiedys, ale w ciazy jednak uzywam cukru i te lyzeczke na "kibelek" musze miec. Dawalam 2, ale "zeszlam". Odstep 3h miedzy posilkami. Drugie sniadanie to jakis owoc - co tam akurat mam, byle nie banan. Obiad rozbijamy na 2 posilki - zupka najlepiej z warzyw, moze byc na jakims kurzym fragmencie, oczywiscie nie "podbijana", to jeden posilek, drugi to na przyklad jakies warzywa na parze do ktorych mozna dorzucic miesko z grilla, rybke na parze lub z grilla, upieczone albo jakos tak. No i kolacja - tu powinna zaszalec salata we wszelkich wariantach, z dodatkiem warzywek. Na takim czyms jechalam przez krotki czas w Polsce, spadalo mi po 4 kg w miesiacu i lekarka byla bardzo zadowolona, mowila ze to bardzo dobry wynik - nie za szybko i nie za wolno. Tyle ze pani doktor zwinela sie z przychodni, skonczyl mi sie miecz Damoklesa w postaci comiesiecznych kontroli, potem wyjechalam i chcac wrocic do systemu, musialabym gotowac sobie osobno. No i jeden problemik byl... Czesto robilam rybke na parze i jesli sie nie uwinelam szybko z konsumpcja, bywalo ze koty byly przy talerzu pierwsze. Kotlety moga lezec, ale rybce na parze gady nie daruja.:-D
 
cześć dziewuszki

Nikogo oprcz ewelki nie ma wstawać:-p
Ja zapomniałam budzik nastawić i przed 8 budowlańcy walą do drzwi a ja w najlepsze z kacperkiem sobie śpie mogłam nie otwierać spać mi się chce:rofl2: i zieeeewammmm zaraz kawusia bo usnę na stojąco. Coraz częściej w nocu drętwieją mi dłonie i nogi w nogach skurcze mam dosłownie aż się budzę nie przyjemne to jest może to od cukrzycy???
Miłego dzionka kochane!!!

kłaczku hehehe mam u mamy dwa rudzielce które miałam wziąść do domu fajnie bym tu z nimi miała :):) Ale one się chowają na podwórku w sumie jakoś na wiosnę się "wykluły" a chciałabym mieć w domu kota bo jak dla mnie "bezpieczniej" tylko że gdybym je udomowiła i musialabym do Alberta np na 2/3 tyg pojechać mama by ich w domu nie trzymała :( kurczę a są takie śliczne :):) Zdecydowałam że będe rodzić w PL Kacperek niech skończy przedszkole zapisałam go na niemiecki niech coś "złapie" i jeśli będziemy jeszcze chcieli do Niemiec sie przeprowadzimy w czerwcu. A co do diety dokładnie tak jak pisałaś i naprawdę to działa sama się przekonalaś o tym. Mi trudno też kawę pić bez cukru no ale muszę ;/ Ja mam jeść do 8 posiłków ale poprostu nieraz to jest niemożliwe bo mi się jeść nie chce;/ Mam nadzieję że po urodzeniu będę trzymała taka dietkę aby wrócić domoich kg:):)

A własnie jak już mowa o kotach bibianka miała kupić jakiegoś pewnie tak zajęta że nie odzywa się ??? :)

anastazja a jak twoje bobosexy
trawa???
vjolka???????Jak tam COSIEK gdzie ty jesteś????
 
Ostatnia edycja:
Istotnie, jesli planujesz wyjazd, to branie kotow nie ma sensu - przyzwyczai sie zwierzak, a potem trauma. Jak masz skurcze, to bierz magnez!! Tez mi sie zdarzaja bo u mnie z pigulkami to tak troche nie teges i "jak nie boli to nie pamietam", ale magnez mi pomagal. Poki nie musze to sie kawa bez cukru nie katuje bo cala przyjemnosc by mi uciekla, a dietka byla taka a nie inna bo pani doktor byla diabetykiem.:-D Wiedziala co robi z reszta. 8 posilkow to ja bym nie dala rady... 5-6 tak, ale liczac w to na przyklad jablko jako posilek, czyli drobne przekaski. Wez upchnij w dniu 8 posilkow... Nie da sie.
 
Carla- nie no na moje oko to się mieścisz w normie, nie panikuj głowa do góry:tak:teraz liczy się przyrost.
Ola**-fajnie ,że zajrzałaś do nas , światełka dla Aniołków (*)(*).
EwelinaK- tak jak Kłaczek napisała kup sobie magnez najlepiej taki do picia ja sobie popijałam regularnie jak miałam skurcze stóp i mi pomogło.

mnie dziś obudził telefon ze sklepu z terakotą , muszę odebrać 4 paczki płytek bo w poniedziałek przychodzi ekipa i będą kładli terakotę na balkonie , M po mnie podjedzie roboczym pojazdem i pojedziemy razem, a tym czasem zapraszam na kawkę:-).
 
Dzięki kochane ten magnez normalnie w ciązy moge przyjmować tak??? Jedną tabletke rozpuszczalną dziennie??? nigdy nie mialam takiego mrowienia w dłoniach najbardziej rano tak mam ;/

Wczoraj goliłam swoje części intymne i przez mój brzusio nic już nie widzę i pewnie na "fantę" tam wszystko wyszło dobrze że mąż tak daleko siara by była hihihihi








 
kłaczek - zgłoszę się po szczeguły twojej diety jak już będę mogła się odchudzać tzn jak przestanę karmić. Nasza księżna kiciunia rybki to tylko na surowo i to nie byle jakie bo pangi się nie chwyci - widocznie za mało ryby w rybie;-) ale za to lubi ser żółty i placki ziemniaczane:szok:

EwelinkaK26 - tym drętwieniem się nie martw to nie od cukrzycy. Ja też odczówam drętwienie. czasem nie mogę nawet spokojnie zjeść bo mi reka z widelcem drętwieje czy jabłka obrać. Podobno to częste u kobiet w ciąży. Albo dzidzia ci gdzies na kręgosłup czy nerwy naciska albo woda powoduje (puchniesz? ja mam nadgartki lekko opuchnięte)ucisk i drętwiuenie. Poczytaj na necie o tym
 
EwelinaK, mozesz magnez jak najbardziej - ja lykam przywieziony jeszcze z Polski Magnefar B6 bo raz ze magnezik, dwa ze wit.B6 pomaga troche na rzygulca (czy raczej jej niedobor rzygulce nasila). Wapno tez mozesz, tylko z wit. D3 nie przeginamy. Zwlaszcza jesli pijasz kawe, to magnezik wrecz wskazany.
Spryciula... Ja sie nawet juz nie probuje za golenie "kapusty" brac bo po prostu rece za krotkie.:-D Troche mi nie pasi, bo bujnosc wlosa zwiazana z ciaza, nie tylko glowe obejmuje i pasowaloby ten busz przetrzebic. A z ciekawostek technicznych - w UK nie gola w szpitalu przed porodem.:szok:
Linnea, moje gnojki rybke surowa z radoscia, ale taka na parze ugotowana, bez soli, tez im bardzo smakuje, jak sie gotuje i pachnie to siedza rzadkiem pod kuchenka jak najwierniejsi kibole. W ogole lubia swieze jedzonko, (mrozonego miesa nie) a rybka nalezy do tych ulubionych i rybka jest jedynym produktem po ktory potrafia wlezc na stol i ukrasc z talerza. Poza tym kazde jedzenie moze lezec. No, ostatnio znalazlam rano ruiny na talerzyku z herbatnikami zostawionymi wieczorem, ale to na bank zboczenie Tyska bo on wychowany "na dziecko" i jego pani kiedys mu takie smakolyki serwowala. Dran lubi herbatniczki.
 
Ostatnia edycja:
Wiem, że jestem tutaj bardzo rzadko.
Podczytuję w miarę możliwości..
Natomiast wchodzę z ogromną prośbą..
Zgłosiłam Basie do konkursu Gerbera i chciałam Was poprosić o głosy na nas.
Można zagłosować raz na dobę - bardzo chciałybyśmy coś wygrać.
Pomożecie???

Brzuszki jak motylki
 
reklama
dzieki kobietki.
Lekarka Powiedziala ze powtorzenie wynikow nic nie da skoro FSH jest na pozionie 11 to nawet jak w nstepnym miesiacu wyjdzie 5. to i tak juz byl wyzszy wynik wiec to i tak nic nie zmieni...nic nie rozumiem.czekam na bete...dzisiaj wynik...jesli w ciazy ide do lekarza z ajmujacego sie ciazami wysokiego ryzyka w poniedzialek jesli nie bma ciazy-okres dopiero na 14pazdziernika,ale bete robilam we czwartek moze cos pokazac...jesli niezaciazona to ide w nastepnym wtorek do tego specjalisty od ciaz wysokiego ryzyka...
A dzis sie nie ptrzejmuje...sa MOJE 30 URODZINY-wyjezdzamy za miasto.
ciezki miesiac bo mial byc najpiekniejszym-data porodu byla na pazdziernik,i te urodziny....
milego weekendu kobietki!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry