reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Butelkowe mamy :)

co do smoczka... ja na poczatku dawalam rowniez z lovi ale jak maluch trafil na 2tyg do prokocimia to tam przyzwyczaili go do karmienia smoczkiem nie dosyc ze z lateksu to jeszcze profilowanym :confused2: ijak do nas wrocil to za nic nie chcial sie chwycic swojej butli... wiec trzeba byl zmienic. Ciagnie z canpola wiec nie doradze wam w tej kwestii. Wiec mamy 3 rozne smoczki: specjalny otwor do herbatki, do mleka modyfikowanego i do kaszek. nie mamy problemu z gestoscia, na noc czasami zrobie naprawde gesta (np jesli przez dzien malo zjadal zeby sie w nocy nie budzil) a czasem o sredniej gestosci. u mnie ladnie lyzeczka zjada tylko owoce albo deserki sloiczkowe :) zupkami pluje a kaszke szybko zjada z butli i zasypia wiec jest mi to troszke na reke ze nie musze go karmic nia lyzeczka.
 
reklama
ja używam butelek i smoczków tommyteepee X, ale dość rzadkie posiłki - na 180 ml nutramigenu 2,5 łyżeczki kleiku kukurydzianego lub "misiowego Ogródka z dynią" - puree ryżowe.
Wiem że jest też smoczek Y z tej firmy.
Póbowałam przejść na nieco tańsze, ale jest za bardzo przyzwyczajono i normalnie odmawia jedzenia. A z tym i tak mam problem, bo Zosia ostatnio wypija 2 razy po 120 - 180 ml nutramigenu + jak dobrze pójdzie raz ok. 150 ml zagęszczonego właśnie kleikiem/kaszką + obiadek ok. 170 g + ok 250 ml soku rozcieńczonego wodą (proporcja ok. 1:4)
 
ja używam butelek i smoczków tommyteepee X, ale dość rzadkie posiłki - na 180 ml nutramigenu 2,5 łyżeczki kleiku kukurydzianego lub "misiowego Ogródka z dynią" - puree ryżowe.
Wiem że jest też smoczek Y z tej firmy.
Póbowałam przejść na nieco tańsze, ale jest za bardzo przyzwyczajono i normalnie odmawia jedzenia. A z tym i tak mam problem, bo Zosia ostatnio wypija 2 razy po 120 - 180 ml nutramigenu + jak dobrze pójdzie raz ok. 150 ml zagęszczonego właśnie kleikiem/kaszką + obiadek ok. 170 g + ok 250 ml soku rozcieńczonego wodą (proporcja ok. 1:4)
ja kupiłam ostatnio ten smoczek Y i nie polecam dziura jest tak wielka ze sama możesz wyciąc taką w smoczku Alanek wogóle nie chciał z niego pić
chciałam kupić ten trójprzepływowy ale nie było wiec wziełam ten Y do kaszek o tylko kolejny bubel do szafki
 
Witajcie zapewnie mnie nie pamietacie jestem jedna z mam grudniowych maluszkow, moj synek ma na imie Alanek i tez jest butelkowym babelkiem cyca nie chcialo mu sie poprostu ciagnac, byc moze dlatego ze dostalam go dopiero na 3 dobe poniewaz byl wczesniaczkiem a ja mialam ciezki porod 30h wiec przezylam swoje. Ja karmie go z butelki aventa antykolkowa jest juz tak do niej przyzwyczajaony ze inna butelka nie wchodzi w role. Kaszka lub jakies inne jedzonko oprocz mleka tylko karmie z lyzeczki nie chce z butli. Nawet pic wole prosto ze szkalnki albo lyzeczki. Poczatkowo uzywalam butelek z tommy ale za lapczywie jadl i przeszlam na DrBrowns rewelacyjna butelka jezeli dziecko ma kolke. Teraz jestesmy w Anglii i kupilam Aventa z ktorego i ja i Alanek jest zadowolony. Apropo je po 150-160 mleka z 4 razy w ciagu dnia chce go troszke przetrzymac zeby zjadal po 3 ale cos mi sie nie udaje.
 
Kazimiero ja daję 2 razy na dobę po 210 ml - tak jest zresztą na opakowaniu Bebilonu napisane w proponowanych dawkach :) Może daj więcej Alankowi i zobacz czy później będzie głodny. JA daję tak:

rano mleko 210 ml
w południe kaszka na gęsto podawana łyżeczką (100ml)
po 15 obiadek (pół dużego słoiczka zje)
koło 18 owoc
koło 20 mleko 210 ml

W między czasie chrupki, herbatniczki, czasami jogurcik zamiast owoców a czasami i to i to :)
 
Od dwoch dni moj maluszek wcina wieczorem butle z kaszka i zjada po 200ml na dodatek tego sam sobie trzyma butle;) w szoku jestem jak moje dziecko mnie zaskakuje;) luuzna probowalam dawac mu wiecej ale on ma swoja norme i wiecej niz 160 nie zje, a daje mu mleko aptamil pepti polski odpowiednik bebilonu(jezeli ktoras wybiera sie do Anglii to odpowiednik bebilonu pepti w anglii to aptamil) musze uwazac co mu daje do jedzenia bo ma skaze bialkowa. Widze mamy takie same imiona naszych maluszow;) Alankowi rano daje kaszke z deserem (lepiej mu smakuje) pozniej mleko, owoc, kolo 15-16 je obiadek ale sama mu gotuje bo ze sloiczka mu nie smakuje przyzwyczail sie do gotowanych przezemnie posilkow, domaga sie mleka wiec znowu butla, wieczorem kasza z butli kolo 200ml i czasem musi sie doprawic dodatkowa porcja mleka ale niewiele. w miedzy czasie je chrupki kukurydziane jakies piecie.
 
My z Bebilonu Pepti przechodzimy na zwykły Bebilon. Lekarka kazała dawać do roczku HA, ale dla mnie to bezsens...mały nie miał nigdy objawów skazy. Jak był maleńki to podejrzewała tylko u niego nietolerancje laktozy, ale nigdy nie było pewne na 100% czy to miał :p

Zresztą wcina danonki i nic mu nie jest (od 7 miesiąca je).

Dowiedziałam się, że kaszki Boboity robią na bebilonie - a mały aż się trzęsie za tymi kaszkami. Hahaha myślę, że Bebilon zwykły mu zasmakuje raz dwa :-)
 
reklama
Do góry