reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy :)

Ja myję butle i smoki wodą z płynem do mycia naczyń a raz na kilka dni wrzucam wszystko do sterylizatora do mikrofali na 5 minut. Jak przepłukuję tylko wodą to one są obleśne, tłuste i koszmarne. Tak samo tacki do mrożenia jedzenia myję w płynie, przed każdym użyciem przelewam całość wrzątkiem a jak wyjmuję coś tłustego z nich to lecą do zmywarki.

Co do kaszek to ja daję wieczorem łyżeczką trochę, przed snem, i dopychamy mlekiem. Mleka z kaszką nie chce jeść, nie wiem czemu. Tak samo nie chce jeść kaszki z butli. Z resztą soków i herbatek z butli też nie bardzo... butla to mleko i już ;-)
 
reklama
Tak się zastanawiam jak ważne jest to dopajanie dzieci butelkowych, bo mój od jakiegoś czasu nie chce pić herbatek. Chyba spróbuję jakieś soczki podawać.
 
Tak się zastanawiam jak ważne jest to dopajanie dzieci butelkowych, bo mój od jakiegoś czasu nie chce pić herbatek. Chyba spróbuję jakieś soczki podawać.

Ja dlugi czas nie moglam przekonac Julki do picia czegokolwiek az w koncu znalazlam soczek ktory jej zasmakowal i teraz pieknie pije:) nawet wode z glukoza polubila wiec to chyba kwestia doboru picia najwidoczniej te nasze maluszki maja juz swoje gusta.
 
Ja dlugi czas nie moglam przekonac Julki do picia czegokolwiek az w koncu znalazlam soczek ktory jej zasmakowal i teraz pieknie pije:) nawet wode z glukoza polubila wiec to chyba kwestia doboru picia najwidoczniej te nasze maluszki maja juz swoje gusta.
mój wcześnij pił herbatkę koperkową albo rumiankową, ale nagle mu się odwidziało i nie chce. bawi się smoczkiem;) Zastanawiam się, czy rozszerzenie diety mogło na to wpłynąć? daję mu już deserki i zupki, dziennie je po pól słoiczka.
 
mój wcześnij pił herbatkę koperkową albo rumiankową, ale nagle mu się odwidziało i nie chce. bawi się smoczkiem;) Zastanawiam się, czy rozszerzenie diety mogło na to wpłynąć? daję mu już deserki i zupki, dziennie je po pól słoiczka.

Hmmm, ciezko mi powiedziec czy rozszerzenie diety moglo na to wplynac bo nie mam pojecia. To co wiem ze z dziecmi to z jednej skrajnosci w druga wiec mozliwe jest ze jak jutro sprobujesz dac mu pic to chetnie wypije. U mnie tak bylo.
 
Tak się zastanawiam jak ważne jest to dopajanie dzieci butelkowych, bo mój od jakiegoś czasu nie chce pić herbatek. Chyba spróbuję jakieś soczki podawać.

Też tak Aluś miał...nic nie chciał :no: a teraz jak już może pić soczki i owocowe herbatki, nagle sobie przypomniał o ziołowych herbatkach i wodzie :szok::szok: nie mogę uwierzyć! Jak chce pic, to wypije wszystko :tak: SZCZĘŚLIWA JESTEM!
 
Też tak Aluś miał...nic nie chciał :no: a teraz jak już może pić soczki i owocowe herbatki, nagle sobie przypomniał o ziołowych herbatkach i wodzie :szok::szok: nie mogę uwierzyć! Jak chce pic, to wypije wszystko :tak: SZCZĘŚLIWA JESTEM!

bo z piciem to jest tak ze jak bylo samo mleko to bylo dosc plynow i dzieciaki nie chcialy a teraz troche stalych pokarmow i chca pic !!! ja do zupki dzis musowo herbatke dawalam bo ja zatykalo !!!

no i moje dziecko nade wszystko polubilo herbatke z malin i dzikiej rozy :) swoja droga nie dziwie sie - tez mi bardzo smakuje :D
 
bo z piciem to jest tak ze jak bylo samo mleko to bylo dosc plynow i dzieciaki nie chcialy a teraz troche stalych pokarmow i chca pic !!! ja do zupki dzis musowo herbatke dawalam bo ja zatykalo !!!

no i moje dziecko nade wszystko polubilo herbatke z malin i dzikiej rozy :) swoja droga nie dziwie sie - tez mi bardzo smakuje :D

T popija młodszemu herbatki :-D Nawet te ziołowe :-D
Malina z dziką różą i u nas jest :) Aluś lubi ją :)
 
bo z piciem to jest tak ze jak bylo samo mleko to bylo dosc plynow i dzieciaki nie chcialy a teraz troche stalych pokarmow i chca pic !!! ja do zupki dzis musowo herbatke dawalam bo ja zatykalo !!!

no i moje dziecko nade wszystko polubilo herbatke z malin i dzikiej rozy :) swoja droga nie dziwie sie - tez mi bardzo smakuje :D
Taka po 5 mies?
Ja kupiłam dwie zupki z indyczkiem dla Alusia(chce żeby przybrał bo chudziutki się robi przez te jego szaleństwa z siadaniem, przekręcaniem) Reakcja super. Smakowało mu i żadnych bóli:))))
 
reklama
Laski mam pytanie: Czytałam na necie o tym, ale jak wprowadzać mleczko 2? Mieszać z jedynką czy lepiej skończyć 1 i po prostu przejść z dnia na dzień na 2? Bo ile luddzi tyle opinii - i tak pewnie napiszecie, że sama powinnam zdecydować - ale chcę wiedzieć, co Wy myślicie o tym ;-)
 
Do góry