reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Lili to piękna waga na Wczesniaki. Moje są z 34tc5 d
Ankos a dajesz her koperkowa? U mnie młodzież jak ja pije to jest luzik. A jak malz zapomni i da sama wodę to juz troszkę gorzej ale bez kolek tylko ciężej kupsko idzie.

U mnie wczoraj zamota ze smoczkami była :) malz poszedł na spacer ale jak to on znow dzieci pomylił. I dał odwrotnie smoczki. Przez co Tomek po karmieniu o 20 wola cyka a tu nie ma. Szukam i szukam i nic dałam mu zapasowego i poszedł spać. A ze Fifi spał jeszcze w wózku to go nie tykalam. O północy szliśmy spać No to fifiego do łóżeczka i co. U fifiego w gondole smoczki jest ale Tomka za to smoczka Filipa niet. No to znow podmianka i poszli spać. Ja na szybko zamowilam przez net kolejne No bo jakies w zapasie byc muszą. A dzis rano składam łóżko w sypialni i co znalazłam. Smoczka fifiego. Tak więc teraz bedzie 5. Do wyboru do koloru :)
 
reklama
U nas niedobrze :-( Starszy przyniosl cos z przedszkola (nie zeby w 1. dzien, chodzi tam juz od maja, nawet w wakacje) i coreczka na maxa zagilona. Jak do piatku sie nie polepszy to idziemy do lekarza. Szczepienia przekladamy wiec.

Pikka, Wy juz po szczepieniu? Ile waza Twoje Skarby?
 
No kiepsko bardzo :(
Jak narazie sol fizjologiczna i odciagam fridą. Musze jej zrobic dzis inhalacje z soli (dziwne to bedzie, takiemu malenstwu, ale sprobuje) i ponoc jest nasivin soft od 1. mies. to bede jej dawac, tylko ze jak maz wroci z pracy bo narazie nie mam jak wyjsc z chaty.
 
Woda morska marimer jest bardzo dobra. Jest w spray-u więc łatwo sie daje. Moim jak oczyszczal sie nosek po porodzie to sól czy krople nie dawały rady a marimer rozrzedzal katarek ładnie.
 
widzę że bliźniaki mają charakterki:eek: moje wczoraj ładnie uśpiłam na noc a tu minęło 10 minut i ryk:szok: szok w trampkach po porostu,na szczęscie zaraz opanowałam sytuacje.


Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tymi szczepieniami?Czy można zamienić szczepionkę bezpłatną na skojarzona?Bo my mamy dziś kolejne z tym że poprzednie było to bezpłatne no a teraz chciałam wykupić i nie wiem czy tak można?

yummy to mnie pocieszyłaś nie ma co:szok:ciekawe jak to u nas z ząbkowaniem będzie?

zobolek tak to już jest z tymi smoczkami,ja musiałam kupic małemu nowy bo poprzedni okazał się dziurawy?I jakim sposobem to do tej pory nie wiem???Mały nie chciał innego...ale po jakimś czasie się przekonał do nowego-z bólem serca oczywiście.

majowa mamciu szkoda maleństwa,oby tylko nie zachorowała:tak:pewnie marudzi bo nosek zapchany ni i żeby drugi bąbel nic nie podłapał.
 
na szczepienie idziemy w piątek, a w czwartek mamy usg bioderek i morfologię mamy zrobić :-( ech nie lubię tych igieł i tego dręczenia dzieciorków :-( a powiedzcie mi proszę jak to jest z tym szczepieniem bezpłatnym na pneumo??? bo nie wiem czy pediatra coś kręci i mam sama do sanepidu dzwonić czy ma racje... moje maluchy rodzone 37tc+1 dzień, waga 2430g i 2590 g. Pediatra powiedziała że dostanie tylko mniejszy bliźniak darmową szczepionkę, że drugi za duży, i za późno urodzone... bo ja myślałam że 37 tc jeszcze się łapnie a tu wychodzi że chyba nie???
 
pika my mielismy darmowe pneumo a rodziłam 37tyg +6dni. a waga 2560 i 2730. sami mi mowili ze przysługuje wiec wykorzystałam choc czytałam ze musza byc ur przed 37tyg.
 
Pikka z tego co wiem muszą być urodzone przed 37tc chociaż może bywaja jakieś wyjątki.Ja urodziłam w 35tc a i tak myslałam już ,że większa sie nie załapie bo przekraczała 2500g,ale w naszej przychodni uznali,że jednak większa też dostanie darmową na pneumokoki.

Anuśka my szczepienie mamy 15go września i z drugą 25go i tym razem wykupuję szczepionke skojarzoną,żeby tyle nie kłuć maluszków.Koszt coś w granicach 150zł-200 dla jednego dziecka.No ale na pneumokoki teraz będziemy mieli drugą dawkę i tak chyba osobno bedzie kłucie.

majowa mamcia nie zapomnij też o nawilżaniu powietrza przy klatarku i kładz dziecko na boczku będzie lżej oddychać.Jeśli nie masz nawilżacza to mogą być wilgotne pieluszki tetrowe powieszone na łóżeczku:tak:
 
reklama
co do szczepionek skojarzonych to ja od razu takie wykupiłam.
u nas ceny strasznie się różnią w aptekach. w jednej 125zł a w innej 99zł więc warto popytać lub podzwonić po aptekach. na kilku szczepionkach to już duża suma się zrobi.:tak:
lilly ja właśnie nie rozumiem czemu mi przysługuje ta szczepionka ale skoro pielęgniarka pytała czy chcemy to nic się nie już nie dopytywałam;-) może dlatego że na wsi nie mają zbyt dużo kandydatów na nią, mniej pacjentów itp.:-);-)
 
Do góry