reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

U mnie to takie glodomory ze co godzine flache chca. Mleko to max 2.5 h a picie to nawet co pol godziny. Jedno mleko 900 g starcza max na 3-4 dni. Dobrze ze mam je za free bo by mnie z torbami puścili.
Moje ogólnie grzeczne. Jak tylko jeść nie wołają to ładnie śpią lub gadają do karuzeli. Jedynie na spacerach juz sie wkurzaja bo nie chca juz w gondolach byc. Bujaki tez stoją bezuzytecznie bo ich nie lubią. Toleruja tylko swoje łóżeczka.
No i oczywiście polozyc ich spać na plecach to sukces. Tylko i wyłącznie na brzuszku. Na plecach poleza jak nie śpią.
 
reklama
hej dziewczyny
zabolek wreszcie się odezwałaś :-) witamy:-)
mój mały też taki żarłok. zjada od 120-180ml mleka.postanowiłam mu to ograniczyć bo strasznie ciałka przybiera i w nocy dałam mu już tylko 120 ml i smoczek do buzi wepchałam i jakoś przebolał i zasnął.kolejne posiłki tak samo - zobaczymy co będzie dalej.

ja też muszę się poskarżyć na moich bo tak samo nie chcą spać tylko marudzą, jak zasną to ciągle sie przebudzają - już mi to działa na nerwy. młoda znów ma jakąś wysypkę :-(a po czwartkowym szczepieniu Michał gorączkował a Gabi miała strasznie spuchniętą nóżkę. Pomogło obkładanie kwaśnym mlekiem - stary ale sprawdzony sposób.;-) ale 2 dni była masakra! kolki nadal nam dokuczają i dalej te problemu z gazami.podaje esputicon ale większej poprawy nie widać:-(

zastanawiam się jak ich oduczyć jedzenia nocnego. moi zasypiają teraz tak ok 21 i śpią do 2 potem pobudka o 6. czytałam w gazecie "dziecko" że można dawać wodę zamiast mleka i w ten sposób oduczy sie jadać ale obawiam się że nie będą chciały jej wypić i będzie wielkie darcie z głodu...
moniek my w tamtym tyg taki kryzys przechodziliśmy ale trwał na szczęście tylko 3 dni:tak:
lilly silna z ciebie kobieta. u mnie zazwyczaj kolki Gabryski pokrywają się z porą jedzenia więc ją na rękach trzymam a młodemu pod flachę pieluchę nawciskam i sam je albo biedak ryczy i już to mnie wyprowadza z równowagi więc nie wyobrażam sobie co bym robiła jakby obydwoje naraz mi beczeli. podziw że ogarniasz to wszystko cały czas sama:szok:
podawała któraś z was dzieciom "infacol"? poleciła mi to lekarka ale nie ma u nas tego w aptece. podobno skutkuje na kolki.
 
Ankos wodę owszem daje sie zeby oduczyc nocnego karmienia ale jak dzieciaki troche starsze. Moi noc przesypiaja cała. Jak zjedzą kolo 19-20 to dopiero miedzy 5-6 ale wlasnie dlatego ze na noc zjadają po 220.
Infacol jest dobry ale na słabe kolki. Lepszy jest ten niemiecki. U nas dobry jest dentinox jest na bazie koperku. Choc póki co mam ale nie używam.

Ankos nie odzywalam sie No wczesniej ma ciezarowkach nie wiem czy moje posty były niezauwazalne czy jak więc nie chciałam sie teraz wtrymiac. No ale wkoncu napisałam bo wszystkie mamy blizniaki i czasem fajnie tak o nich pogadać.
 
zabolek podczytuje też ciążowy wątek i widziałam tam twoje posty ale ja już za tamtymi dziewczynami nie nadążam -nie czytam wszystkiego bo czasu brak a one duuużo piszą. zresztą jak my na ich etapie ;-)
czyli ten sab simplex jest lepszy? ciekawe czy w austrii go mają.
 
O wlasnie Sab sabex. Nie pamietalam dokładnie nazwy. Podobno jest b dobry ale wiadomo na każde dziecko działa cos innego.

Ja tam jeszcze czytam tak bardziej nudów :)
 
kurcze to jak ty masz się czas nudzić to ja ci naprawde zazdroszcze! a masz kogos do pomocy czy sama z dziećmi jestes?
 
Ja sama. Dopiero miedzy 18 -20 wraca mąż. Różnie bo w zależność od dnia. Ogólnie chlopaki spokojni więc jest czas na wszystko nawet pobudzenie sie. Choc jakbym miała takie charakterki to było by gorzej.
A od czwartku bedzie jeszcze lepiej bo młoda do szkoły idzie hehe
 
Witam,
mam nadzieje ze nie macie mi za zle ze przylaczylam sie tak na dziko przelotem ;)
Pisalam wczesniej troche na watku ciazowym i chetnie pobede teraz tutaj :)

Moje mi daly dzis popalic ze hej! Mam wrazenie ze nie nadazam z produkcja mleka. Albo najadaja sie i potem ulewaja i ulewaja i... znow sa glodne. Jestem z nimi sama poki maz nie wroci z pracy i czesto nie mam jak odbeknac jednej, juz musze brac druga bo ryk niemilosierny i potem znow tamta niedokonczona klasc zeby wziac ta pierwsza i tak wkolo macieju :rofl2:

Starsza blizniaczka ma czasem podczas snu problemy z pierdkami, pomaga obrocenie jej na brzuszek i spi dalej.

Dziewczyny, a jak sie objawia nietolerancja bialka mleka krowiego na skorze? Jak ta wysypka wyglada?
 
reklama
majowa mamcia skaza białkowa to takie drobne krostki, które pod wpływem ciepła robią się czerwone, takie plamki, skóra jest wtedy szorstka i czasem przesuszona....u nas tak to wyglądało. Wylazło nagle, głównie na buziach, za uszkami i troszkę na barkach. Schodziło ponad miesiąc:crazy:
 
Do góry