reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Cześć dziewczyny :-) W końcu melduję się jako rozpakowana :-D Juz dawno miałam tu zajrzeć,ale jakoś mam sentyment i w wolnej chwili odwiedzam "ciąża bliźniacza" :-D

Mati moja jedna popija glukozę a druga koperkową.I jak tam od wczoraj poprawiło się u Milenki?Załatwiła się?
 
No lilli wreszcie się pokazałaś:-)
Ja przepajam wodą lub herbatką uspokajającą odkąd daje im inne jedzonko(zupki,jabłuszko)to nawet [przepajanie zbytnio nie pomaga
Ashiarona a próbowałaś maści dentinox?na moje to działa
Tak w ogóle to Aśka zaczyna wymuszać,kiedy nikogo nie widzi zaczyna kaszleć,denerwować się i krzyczeć trzeba ciągle do niej gadać wtedy spokoj,ograniczam do minimum noszenie na rękach,tylko w wyjątkowych sytuacjach
Dziewczyny jak Wasze dzieciaczki znoszą takie upały?
 
Ostatnia edycja:
Mamy wcześniaczków czy podajecie żelazo i kwas foliowy swoim maluszkom?U nas problem z kupencjami a winowajcą jest żelazo.Pediatra mówił,że przez pół roku moje dziewczyny bedą musiały brać żelazo.Za zgodą lekarza na dwa dni odstawiłam,żeby sprawdzić czy mają problem z kupką po mleczku czy żelazie i w tym czasie z kupencją i brzuszkiem było ok,a dziś znów musiałam podać żelazo i znów problem :-(
 
Dziewczyny kiedy blixniaki zaczynaja sie zauważać?
Mój Kubuś tez około 2,5 tyg zaczął miec zaparcia ale zaczęłam go więcej przepajac, podaje tez im probiotyk dicoflor w kroplach i odpukac zaczął robić więc może trzeba cos osłonowego podać na jelitka, a i mowia, żeby na brzuszku dużo układac. moje Bąble na poczatku sie buntowały ale teraz nawet tak spią, oczywiście w dzień i pod kontrolą.
Aaa i mam pytanie od kiedy Wasze blixniaki spały troszke dlużej w nocy?, mam na myśli 5 godzin.
 
Lilly my podajemy żelazo z cebionem,kwas foliowy i b6,już tak się przyzwyczaiły że kupy idą,a i wyniki im się poprawiły
niuleczka moje zaczęły przesypiać noce w 3mies.budzą się zazwyczaj ok 6rano.Jeśli chodzi o zauważanie to też już dawno gugają do siebie,łapią się za rączki i pchają je sobie do buzi na wzajem,ogólnie już są takie fajniusie śmieszki
 
Piszecie o żelazie, a skąd wiecie, ze macie podawac? w szpitalu wam powiedzieli i wynikało to z morfologii Maluchów? bo mi nic nie mówili i teraz ni ewiem czy ni etrzeba czy o czyms nie wiem:confused:
Dzięki Doncia - czekam juz jak będa Kluski bardziej kumate choc zmiany widze każdego dnia, to niesamowite, że dopiero co sie urodzily a już dzien do nocy :-). Zaczynaja sie teraz dzienne marudzenia i bidna matka nie wie co robić, bo na rączkach oczywiście wszystko przechodzi no ale sama sobie w kolano nie strzelę żeby nosić Bąki;-), szukam pomysłów jakby ich tu zabawić i jednocześnie móc coz zrobic w domu:-D - czekam na Wasze propozycje...
 
dzieki moniek
ale czym przepajasz bo moje Milenka herbatek ani wody absolutnie nie chce wiec moze jeszcze ewentualnie glukoza
ja jednego dnia daję samą wodę, kolejnego wodę z glukozą i później rumianek, tak słabiutko zaparzony:-)

Dziewczyny jak Wasze dzieciaczki znoszą takie upały?
ja u siebie mam pozasłaniane żaluzje i rolety, dzieciaki często kładę na golaska, ale i tak ugrzane i upocone, a w związku z tym marudne:eek:

Mamy wcześniaczków czy podajecie żelazo i kwas foliowy swoim maluszkom?U nas problem z kupencjami a winowajcą jest żelazo.Pediatra mówił,że przez pół roku moje dziewczyny bedą musiały brać żelazo.Za zgodą lekarza na dwa dni odstawiłam,żeby sprawdzić czy mają problem z kupką po mleczku czy żelazie i w tym czasie z kupencją i brzuszkiem było ok,a dziś znów musiałam podać żelazo i znów problem :-(
może zależy od żelaza, ja podawałam Ferrum w syropku i nie miałam problemu z kupkami

Aaa i mam pytanie od kiedy Wasze blixniaki spały troszke dlużej w nocy?, mam na myśli 5 godzin.
moje miały jakoś 2,5 miesiąca. teraz jak idą spać ok godz 20-21 to budzą się ok 5 rano. Nocne karmienie odbywa się bez ich świadomego udziału, na śpiku wcinają:-)

Piszecie o żelazie, a skąd wiecie, ze macie podawac? .
ja robiłam kontrolną morfologię i okazało się, że wyniki lecą na łeb na szyję. Po 6 tygodniach brania żelaza jest ok i już odstawiliśmy
 
niuleczka żelazo podaje bo Julka po porodzie miała niską hemoglobinę,a po miesiącu Aśce też się udziliło.
Nie pomogę co do zajęcia czymś maluchów,bo najzwyczajniej już nie pamiętam co z nimi robiłam żeby mieć wolną chwilę,teraz potrafią już zabawić się na macie i poleżeć obok siebie oczywiście dopóki któraś nie zacznie bić po buzi,bo i tak potrafią robić.Spróbuj może maty a nóż załapią
 
reklama
Do góry